Bērni

Iesnu ārstēšana ar dabiskiem līdzekļiem

Iesnas cilvēku mēdz apciemot visnepiemērotākajos brīžos un tad gribas no tām iespējami ātri atbrīvoties. Šobrīd daudzi mēģina to darīt ar dabīgiem ārstnieciskajiem līdzekļiem, kuri var izrādīties efektīvāki par zālēm.

Jāņem vērā, ka iesnas var rasties visdažādāko iemeslu dēļ – ne tikai no saaukstēšanās, bet arī stresa, pārtikas, vides, kondicionēta gaisa, mazkustīguma, protams, arī smēķēšanas. Saaukstēšanās vidēji ilgst nedēļu, bet daļai cilvēku var turpināties pat divas nedēļas. Dabiskie līdzekļi vislabāk palīdzēs tad, ja iesnas tik tikko parādījušās.

Veselīgs dzīvesveids un pietiekamas fiziskas aktivitātes nodrošinās labu organisma darbību. Sportiskas aktivitātes palīdz asinīm cirkulēt straujāk, līdz ar to apgādājot ķermeni un līdz ar to arī elpceļus ar visu nepieciešamo. Uzturā labi ir lietot pēc iespējas vairāk augļu un dārzeņu. Organisma norūdīšanai derēs kontrastdušas, bet asinsrites uzlabošanai – norīvēšanās ar dvieli. Arī patīkamā iešana pirtiņā sestdienās var palīdzēt palikt veselam arī drēgnākā un vēsākā laikā. Svarīgi vēdināt telpas, īpaši pirms nakts miera, jo svaigs gaiss gan labāk palīdzēs aizmigt, gan arī attīrīs no iespējamiem baciļiem.

No vecmāmiņu padomiem noderīgi gan profilaktiski, gan arī iesnu gadījumā ir uzturā lietot ķiploku vai iekārt telpā ķiploku krellītes (vai sagriezt ķiploku uz šķīvja un nolikt istabā). Sajūtot pirmās saaukstēšanās pazīmes, ieteicams iesmērēties ar sinepju eļļu. Mūsdienās ļoti populāra ir aromterapija un saaukstēšanās ārstēšanai var palīdzēt eikaliptu ēteriskā eļļa, kas samazina gļotas un palīdz tām izdalīties. Tā vislabāk iedarbojas inhalācijas ceļā. Savukārt melni plūkškoku auglīši atbrīvo no saaukstēšanās un atvieglo tās simptomus. Vēl var palīdzēt Īslandes ķērpis, kas ir dabīga antibiotika. Noderīgi ir arī bišu produkti. Tāpat pie pirmajām iesnu pazīmēm var lietot smilšērkšķu sulu – 50ml biezsulas vai to atšķaidītu ar ūdeni dzer ik pēc divām stundām. Ūdeni un tējas lietot pēc iespējas vairāk. Savukārt uzturā labāk ierobežot pienu un piena produktu lietošanu, jo piens rada gļotas.

Ja deguns ir ciet un nevar paelpot, var lietot pilienus, kas atbrīvo no tūskas un ļauj degunam attīrīties, tās var būt smēres, kas satur ārstnieciskos augus. Ir cilvēki, kuri izmanto deguna skalošanu, lai justos labāk un iztīrītu gļotas. Tomēr labāk ieteicams konsultēties ar speciālistu pirms šāda soļa veikšanas, jo mazākās kļūmes dēļ var satraumēt asinsvadus. Skalošana nav ieteicama cilvēkiem ar trausliem asinsvadiem vai augstu asinsspiedienu. Arī ar dabīgu līdzekļu lietošanu ir jāuzmanās, jo lai arī tie ir dabīgi, daudzi no tiem ir ļoti spēcīgi un neatbilstoša to lietošana var radīt citas, daudz nopietnākas problēmas.

Psiholoģiski saaukstēšanās, tāpat kā citas slimības, norāda, ka cilvēkam ir jāatpūšas, jāpiebremzē, jāpārdomā, kas tiek darīts pareizi un kas tomēr ne. Jo bieži vien skrienot un skrienot cilvēkam tam neatliek laika. Iesnas var parādīties tad, ja ārēji cilvēks izliekas mierīgs, bet iekšēji par kaut ko ļoti satraucas, raizējas, ir nomākts. Tādēļ svarīgi mainīt arī domāšanu.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Gripa

Deguna asiņošana - kā rīkoties?

Par veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Citāda veselība

Bērnu veselība