Bērni

Nepieciešamais slimnīcai

Bērnu uz slimnīcu var nākties vest visnegaidītākajā brīdī, un tad ir labi, ja pa rokai ir saraksts, ko nepieciešams paņemt līdzi, jo uztraukumā daudz kas var aizmirsties.

Dokumenti

  • personu apliecinošs dokuments. Bērna dzimšanas apliecība vai ārsta nosūtījums, jo tur ir uzrādīts bērna personas kods un dzimšanas apliecība nav nepieciešama.
  • analīžu un pārbaužu rezultāti. Ja pirms tam vecāki jau bijuši pie ģimenes ārsta un ir veiktas kaut kādas pārbaudes, jāpaņem līdzi iegūtie rezultāti.
Foto: istockphoto.com
  • slimības laikā lietotās zāles. Ieteicams pierakstīt slimības laikā lietoto zāļu nosaukumus, jo to noteikti prasīs ārstējošais ārsts, bet uztraukumā visus nosaukumus var aizmirst.
  • īpašas vajadzības bērnam. Ja bērnam ir sirdskaite un ir sarkanā lapa vai kādas citas individuālas īpatnības, kas noteikti jāņem vērā, bērnu ārstējot slimnīcā, labi ir paņemt līdzi dokumentus, kas to apliecina un kas ārstiem ļauj piemērot savu darbību konkrētā bērna veselības stāvoklim.

Personīgā higiēna

  • ikdienas apģērbs Ja iespējams, var noskaidrot, kādas prasības ir konkrētajā slimnīcā par to, kas bērnam jāvelk mugurā, esot uz vietas. Turklāt apģērbu vajag nodrošināt tā, lai to ir iespējams mainīt, ja gadās to sasmērēt vai jāpaliek ilgāk slimnīcā. Vajag noskaidrot, vai slimnīcā drīkst mazgāt drēbes, jo ir slimnīcas, kur ir noteikumi, ka palātā, piemēram, nedrīkst žāvēt drēbes. Tādā gadījumā var vienoties, kurā telpā drēbes var nolikt žāvēties.
  • čības vai apavi iekštelpām. Lai cik pierasts ir mājās vilkt savus apavus, pošoties uz slimnīcu, tos var gadīties aizmirst, tāpēc labāk, ja līdzi ņemamo lietu sarakstā tie ir iekļauti.
  • nepieciešamais higiēnai: zobu birste, zobu pasta, ziepītes, šampūns, šķēres nagiem un dvielis. Ne vienmēr uz vietas ir tualetes papīrs, tāpēc ir labi, ja bērnam ir līdzi savs. Vēl noderīgas būs salvetes, ķemme, sprādzītes un matu gumijas.
  • apakšveļa Jāpaņem vairākas biksītes un apģērbs gulēšanai.

Mīļmantiņas un spēļmantiņas

  • mīļmantiņa. Ja bērnam jāpaliek vienam slimnīcā, tad ir ļoti būtiski, ka viņa mīļotā mantiņa viņam ir līdzi kā mierinājums.
  • spēļmantiņas. Kaut gan bērni, lai ātrāk paietu laiks un būtu interesantāk, slimnīcā ātri sadraudzējas, tomēr ir labi, ja bērnam ir kādas mantiņas laika kavēšanai: krāsojamā vai uzdevumu grāmata, lasāmgrāmata, puzle vai kāda spēle.

Ēdamais un dzeramais

Slimnīcās joprojām pēdējā ēdienreize ir ap sešiem vakarā, bet visbiežāk bērniem līdz vakaram vēl gribas kaut ko ieēst, tāpēc ir labi, ja ir gan dzeramais (kaut vai ūdens), gan kāds veselīgs vai ne tik veselīgs našķis, ar ko bērnam pamieloties starp ēdienreizēm un vakarā. Našķis arī var būt sava veida mierinājums, kad vakarā ir ilgas pēc ģimenes un gribas uz mājām.

Našķi var būt gan bērnam iecienītie, gan ne tik mīļie, jo iecienītie tiks apēsti uzreiz, bet ne tik gardie būs labs ēdamais vēlākās dienās, piemēram, auzu pārslu cepumi, kas ir gana sātīgi.

Tāpat arī labi, ja bērnam ir sava krūzīte, karotīte, ja nepieciešams, arī dakša, nazis, kāda bļodiņa vai šķīvis.

Mammai

Ja mamma (vai, ja atļauj un ir iespēja doties līdzi uz slimnīcu, tētis vai vecmāmiņa) dodas līdzi bērnam uz slimnīcu, tad jāapdomā arī savu līdzi ņemamo lietu saraksts, tai skaitā nagu vīlīte, skuveklis (kosmētikas lietiņas, kas katrai ikdienā ir nepieciešamas), šampūns, kāda lasāmviela, rakstāmais un piezīmju blociņš vai klade, kur pierakstīt aktuālāko vai kaut vai laika gaitā radušās pārdomas.

Parasti slimnīcā ir arī veikals, bet ne vienmēr tur pieņem kartes, tāpēc drošāk, ja ir skaidra nauda. Protams, jāpadomā, kā to droši uzglabāt palātā, ja palāta jādala vēl ar citiem cilvēkiem.

Jāpaņem arī maiņas apavi un drēbes, ko vilkt slimnīcā pa dienu un pa nakti. Ja būs atsevišķa palāta, var padomāt par nelielu radio vai diskiekārtu, nelielu datoru. Jāpaņem arī mobilais telefons un tā lādētājs.

Ir nodaļas, kur slimniekiem ir sava virtuvīte, bet ir nodaļas, kur ir tikai ledusskapis, kas, iespējams, pat nedarbojas. Tāpēc par to var painteresēties iepriekš, lai zinātu, ko no ēdamā labāk ņemt līdzi. Karsto ūdeni gan parasti ir iespējams dabūt, tāpēc noderīgi ir ātri pagatavojamie dzērieni (trīs vienā) vai ātri vārāmās zupiņas.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Joda deficīts - kas tas ir un kā to novērst

Nagu sēnīte

Par veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Citāda veselība

Bērnu veselība