Bērni

Zobu kopšana

Latvijā pieejama zobu ārstēšana ar smieklu gāzes sedāciju
Smieklu gāze jeb slāpekļa oksīds kā nomierināšanas un atsāpināšanas palīgmetode zobārstniecībā tiek izmantota jau kopš 19.gadsimta. Tagad šī sedācijas metode pieejama arī Latvijā.
Kā pieradināt bērnu pie zobārsta apmeklējuma?
Zobārstniecība bērnam vispārējā narkozē - par vai pret
Vispārējā narkoze nav joka lieta, tāpēc vecākiem vienmēr rūpīgi jāapsver, vai narkoze ir nepieciešama, un jāapzinās, kāds risks pastāv, bērnam veicot medicīniskas manipulācijas vispārējā anestēzijā.
Zobu labošana bērniem
Piedzimstot bērnam nav bail no zobārsta un zobu labošanas, tāpēc ļoti svarīgi ir apstākļi, kas veido bērna priekšstatu par zobārstniecību. Labi zobi ir tad, ja 12 gadu vecumā bērnam nav vairāk par vienu caurumu, bet 18 gadu vecumā nav izrauts neviens pastāvīgais zobs.
Zobu kopšana grūtniecības laikā
Lai nebūtu tā, ka katra grūtniecība topošajai māmiņai atņem vienu zobu, grūtniecības laikā īpaši jārūpējas par saviem zobiem. Jāņem arī vērā, ka zobu kopšana vai to nekopšana ietekmē puncī augošo mazuli.
Zobu taisnošana ar brekešu palīdzību
Mūsdienās vairs nav nepieciešams visu mūžu nodzīvot ar tādu sakodienu, kādu daba un gēni dāvājuši, jo zobus ir iespējams koriģēt un taisnot. Viens no taisnošanas veidiem ir breketes.