Bērni

Ēriksona hipnoze dzemdībās

Šis būs ieskats vienā no dzemdību sāpju remdināšanas metodēm. Tā kā Internetā neviens nekādus medicīniskus ieteikumus nedod, tad metodes apraksts ir ļoti virspusējs. Bet tas dod Jums iespēju painteresēties pie savas vecmātes vai ārsta par metodes piemērošanas iespēju tieši jūsu gadījumā.

To pielieto normālu dzemdību atsāpināšanai. Tā kā nav iepriekš iespējams paredzēt, kādas būs Jūsu dzemdību sāpes, jo tās katrai ir atškirīgas, ar M.Ēriksona hipnozes palīdzību Jūs iegūstat brīnumainu spēju pārveidot un mazināt tās. Sāpēm nav robežu. Ja viņas sākās domās, tad tās ātri vien pāriet ķermenī. Ķermeni ir vieglāk ārstēt. Un jūsu ķermenis ir radīts, lai spētu tikt galā ar sāpēm.

Sāpju atvieglošanai ir vairāki paņēmieni, piemēram, pareiza elpošana dzemdību laikā, iegremdēšanās ūdenī, ērtas pozas un daudzas citas. Katrai dzemdētājai attieksme pret dzemdību sāpēm arī ir dažāda. Dažas ir gatavas pieņemt sāpes pat tad, ja nav viegli tās pārciest. Viens no veidiem kā tikt galā ar dzemdību sāpēm ir M.Ēriksona hipnoze, kura balstās uz strādāšanu ar zemapziņu, jo mums katram ir apziņa un ir zemapziņa. Emocijas, jūtas - tā ir zemapziņas zona. Ja domā tikai ar kreiso galvas puslodi, tad nevar atrisināt problēmu, jāiemācās domāt arī ar labo puslodi. Sāpes dzemdību laikā kļūst par Jūsu problēmu, kura ir jānovērš. To var izdarīt iedarbojoties uz zemapziņu ar pozitīvājām emocijām, iemācot savam ķermenim šīs sāpes nomainīt pret patīkamām izjūtām, par plaukstošiem ziediem, pret paisumu un bēgumu jūras krastā, pret kalnos kāpšanu un daudz ko citu sev patīkamu. Jūs klausīsiet un sekosiet sava prāta labvēlīgām instrukcijām. Viena stunda pārvērtīsies par vienu minūti.

Bieži vien grūtnieces grūtniecības laikā uzkrāj daudz negatīvo emociju un šeit daļa nopelna ir masu mēdijiem, radiem, draugiem. Gala rezultātā iegūstam raizes, bažas, satraukumu, kas nebūt nepalīdzēs veiksmīgam dzemdību risinājumam. M.Ēriksona hipnoze palīdz šīs negatīvās emocijas pārvērst pozitīvajās.

Ir dzemdētājas, kuras pašas lieliski tiek galā ar sāpēm, tā saucamā pašhipnoze.

Pēc pieredzes, strādājot ar šo hipnozi dzemdībās, varu teikt, ka šīs dzemdības ir vieglas un sarežgījumu ir daudz mazāk. Dzemdētāja netiek iemidzināta, viņa ir visu laiku kontaktējama un vadāma. Jebkurā brīdī, ja vien pati vēlas, to var pārtaukt, iziet no šī stāvokļa. Medikamenti lietoti netiek nekādi.

Ar M.Ēriksona hipnozes palīdzību var rast daudzu problēmu risinājumu. Mēdz būt, ka topošā māmiņa ļoti baidās no dzemdībām. Šeit ir jau runa par bailēm. Un meklējot to cēloni, bieži vien tas atrodas bērnībā. Šī problēma, kura sēdējusi tik ilgi zemapziņā pēkšņi uzrodas pirms dzemdībām mūsu apziņā. Viņa vienkārši ir jāatrisina, ko palīdzu izdarīt.

M.Ēriksona princips: AR CILVĒKU NESTRĪDĒTIES, BET PIEMĒROTIES UN STRĀDĀT VIŅA VĒRTĪBU SISTĒMĀ. CILVĒKS ATNES SEV LĪDZI NE VIEN PROBLĒMU, BET ARĪ TĀS RISINĀJUMU, BIEŽI PAR TO NEMAZ NENOJAUŠOT.

Vai šī hipnoze ir laba, vai slikta ir tas pats, ja es jautātu, vai ūdens ir labs vai slikts?

Vecmāte A. Mikova speciāli Cālim

Citi noderīgi raksti

Tūpļa guļa un bērna pagriešana dzemdībās 1. daļa

Kas jāņem līdzi uz dzemdībām

Par grūtniecību un dzemdībām varat aprunāties Cāļa forumos

Dzemdības

Grūtniecība