Bērni

Grūtniecības piezīmes

1.–4. nedēļa
Dzīve rit pilnā sparā, darāmā ir daudz un arī nodomu daudz. Tomēr jauna nedēļa manā dzīvē ienes jaunas vēsmas: nelabumu, sliktu pašsajūtu un līdz ar to aizdomas, ka manā organismā kaut kas ir mainījies.
5.–8. nedēļa
Viss mans ierastais ritms ir apstājies, jo fiziskā pašsajūta pieprasa palikt gultā. Turklāt ne jau slimības, bet dabiska procesa, grūtniecības, dēļ.
9.–12. nedēļa
Trešais mēnesis ir arī trimestra pēdējais mēnesis, kas ļauj cerēt, ka reiz būs arī labāka pašsajūta.
13.–16. nedēļa
Mēnesis starp iepriekšējo un nākamo vizīti pie ginekoloģes liekas kā mūžība. Gribu uzzināt, kā mazais paaudzies un vai viss kārtībā.
17.–20. nedēļa
Grūtniecības pirmā puse pagājusi kā viens mirklis, ar lielu pārsteigumu, ka grūtnieču toksikoze var ievilkties vairāku mēnešu garumā.
21.–24. nedēļa
Šajā mēnesī mans punčuks ir pieņēmies apmēros un mazais no šķērsguļas ir iekārtojies ar galviņu uz leju. Tas nozīmē, ka dabiskie procesi notiek tā, kā tiem jānotiek, un mazā bukņīšanās kļūst arvien izteiktāka, radot to īpašo sajūtu, ka esam divi vienā.
25.–28. nedēļa
Grūtniecības laikā rodas dažādi būtiski jautājumi, viens no tiem – kā izsargāties pēc grūtniecības un vai pieņemt lēmumu par izsargāšanās metodi – sterilizāciju, kas nozīmē, ka bērniņu vairāk nebūs iespējams ieņemt (ja neskaita mākslīgo apaugļošanu).
29.–32. nedēļa
Laiks, kad puncis sāk rādīt savus apmērus un, ja visu laiku bija salīdzinoši nemanāms, tad tagad viss ir skaidrs, turklāt no nedēļas uz nedēļu tas kļūst arvien izteiktāks.
33.–36. nedēļa
Šis ir laiks, līdz kuram man noteikti bija jānostaigā, lai zinātu, ka ar mazuli viss ir kārtībā, pat ja viņš piedzimst ātrāk. Un ir liels atvieglojums, ka tas ir izdevies.
37.–40. nedēļa
Sākot ar 38. nedēļu ir sajūta, ka savu laiku esmu nostaigājusi, un tagad gaidu, kad mazulis pieteiksies.