Grūtniecības piezīmes
- 1.–4. nedēļa
- Dzīve rit pilnā sparā, darāmā ir daudz un arī nodomu daudz. Tomēr jauna nedēļa manā dzīvē ienes jaunas vēsmas: nelabumu, sliktu pašsajūtu un līdz ar to aizdomas, ka manā organismā kaut kas ir mainījies.
- 5.–8. nedēļa
- Viss mans ierastais ritms ir apstājies, jo fiziskā pašsajūta pieprasa palikt gultā. Turklāt ne jau slimības, bet dabiska procesa, grūtniecības, dēļ.
- 9.–12. nedēļa
- Trešais mēnesis ir arī trimestra pēdējais mēnesis, kas ļauj cerēt, ka reiz būs arī labāka pašsajūta.
- 13.–16. nedēļa
- Mēnesis starp iepriekšējo un nākamo vizīti pie ginekoloģes liekas kā mūžība. Gribu uzzināt, kā mazais paaudzies un vai viss kārtībā.
- 17.–20. nedēļa
- Grūtniecības pirmā puse pagājusi kā viens mirklis, ar lielu pārsteigumu, ka grūtnieču toksikoze var ievilkties vairāku mēnešu garumā.
- 21.–24. nedēļa
- Šajā mēnesī mans punčuks ir pieņēmies apmēros un mazais no šķērsguļas ir iekārtojies ar galviņu uz leju. Tas nozīmē, ka dabiskie procesi notiek tā, kā tiem jānotiek, un mazā bukņīšanās kļūst arvien izteiktāka, radot to īpašo sajūtu, ka esam divi vienā.
- 25.–28. nedēļa
- Grūtniecības laikā rodas dažādi būtiski jautājumi, viens no tiem – kā izsargāties pēc grūtniecības un vai pieņemt lēmumu par izsargāšanās metodi – sterilizāciju, kas nozīmē, ka bērniņu vairāk nebūs iespējams ieņemt (ja neskaita mākslīgo apaugļošanu).
- 29.–32. nedēļa
- Laiks, kad puncis sāk rādīt savus apmērus un, ja visu laiku bija salīdzinoši nemanāms, tad tagad viss ir skaidrs, turklāt no nedēļas uz nedēļu tas kļūst arvien izteiktāks.
- 33.–36. nedēļa
- Šis ir laiks, līdz kuram man noteikti bija jānostaigā, lai zinātu, ka ar mazuli viss ir kārtībā, pat ja viņš piedzimst ātrāk. Un ir liels atvieglojums, ka tas ir izdevies.
- 37.–40. nedēļa
- Sākot ar 38. nedēļu ir sajūta, ka savu laiku esmu nostaigājusi, un tagad gaidu, kad mazulis pieteiksies.