Bērni

Kā tikt pie bērniņa, ja stārķis kavējas

Neesmu mediķis un zemāk apkopotais info ir no interneta, manas personīgās pārdomas un šāda tāda informācija no aptaujas, kuru veicu starp Cāļa apmeklētājām, kuras jau gaida mazuļus. Rakstītajā nav nekā revolucionāra, bet varbūt tomēr kādai noder.

Vīrietis

 • Iespējamais iemesls, kāpēc mazulis joprojām nav pieteicies - ir nepiemēroti augsta temperatūra ap sēkliniekiem. Daba tiem ir paredzējusi atrasties vēsumā. To ietekmē pārmērīgi karstas un biežas vannas, apspīlēts neelpojošs apģērbs (piemēram, džinsu bikses). Skotu vīrieši taču tomēr bija ļoti gudri :).
 • Mākslīgajā apaugļošanā kādu laiku tika izmantots kofeīns, kuru pievienoja vīrieša spermai, jo ir pierādīts, ka tas palielina astainīšu kustīgumu. Dažās interneta lapās var atrast ieteikumu, vīrietim stundu pirms mīlēšanās iedzert kafiju.
 • Pastāv uzskats, ka sperma atjaunojās lēnām, tāpēc, ja vēlas bērniņu, iesaka mīlēties ne biežāk kā katru otro dienu.

Poza

 • Visur ieteikts mīlējoties sievietei būt apakšā (misionāru poza), piedevām paliekot spilvenu zem gurniem.
 • Dažos gadījumos labāka ir poza, kad sieviete guļ uz vēdera un vīrietis no aizmugures.
 • Pēc dzimumakta ir ieteicams sievietei pagulēt uz muguras ar nedaudz paceltām kājām un gurniem kādas 20 minūtes.

Sieviete

 • Ovulācija vidēji notiek 14 dienas pirms nākamo mēnešreižu sākšanās. Ir sievietes, kas ovulāciju sajūt vieglu sāpīšu veidā sānā.
 • Tāpat ir izgudrotas neskaitāmas metodes ovulācijas noteikšanai. Man tīri labi patīk www.femta.com lejuplādējamā programmiņa – m.reižu kalendārs. Atliek tikai atzīmēt katru m.reižu pirmo dienu un jau vari redzēt aptuveno ovulācijas laiku, kā arī nākamo m.reižu iespējamos datumus. Izmantojot šo programmu gan jau ir jābūt datiem par vismaz 5 iepriekšējiem cikliem. Ņemiet vērā, ka ovulācijai ir jābūt cikla vidū, bet gandrīz pusē gadījumu ovulācija var notikt arī citā laikā. Tieši tāpēc ir ne mazums sieviešu, kuras ir palikušas stāvoklī pat menstruācijas laikā. Vēl ovulāciju var noteikt, mērot bazālo temperatūru. Tas jādara katru rītu pirms piecelšanās vairāku mēnešu garumā. Amerikāņi tai lietai pieiet vēl pedantiskāk – mēra ne tikai temperatūru, kuru zīmē liknēs, bet arī atzīmē katru dienu mīlēšanās reizes, pozas, stresus. Ir arī aparātiņi, kas nosaka ovulāciju pēc siekalām. Speciālajā aparāta lodziņā vajag ievietot nedaudz siekalu un tad pēc norādītām pazīmēm var noteikt auglīgās dienas.

Šis un tas

 • Apkopojot Cālenīšu aptaujas datus, vidēji statistiski uz bēbja ieņemšanu jāgaida ir 6 mēneši – ieskaitītas grūtniecības, kas iestājušās 1. mēnesī, kā arī tādas, kur mazulis pieteicies pēc 3 un 5 gadiem.
 • Ir daudzas meitenes, kam mazuli ir ieņēmušas “ne riktīgā” laikā – īsi pirms mēnešreizēm, to laikā. Tā kā nav jēgas pārāk saspringt ar ovulācijas mērīšanu.
 • Mistiskais – stārķa lata nēsāšana maciņā (šeit domas dalījās - vienas teica, ka palika stāvoklī uzreiz, kad šo latiņu iztērēja, citas - ja šo latu netērēja); gultas pārbīdīšana uz citu vietu – bēbis pieteicās meitenei pēc vairākiem gadiem, tieši pēc gultas pārvietošanas; vecā koka nociršana mājas priekšā.
 • Jo vairāk saspringst un nervozē par bērna ieņemšanu, jo grūtāk palikt stāvoklī. Iespējams, ka organisms uzskata, ka šāda stresa laikā nedrīkst palikt stāvoklī. Tieši tāpēc bieži gadās, ka pāri, kuri ilgi netiek pie bērna, beidzot to sagaida laikā, kad ir atmetuši visas cerības un vairs par to nedomā.

Katrā gadījumā pārāk nesaspringstiet un baudiet šo gaidu un cerību laiku. Jo pašām būs daudz vieglāk, kad samierināsieties ar to, ka katram mazulim ir savs laiks, kad nākt, un jūs to nevarat ietekmēt. Es jau pati klusībā ceru, ka notiks mums mazs kāzu nakts brīnuminš, bet tad jau redzēsim.

Padomi no forumiem, apkopoja Ziemeļmeita

Citi interesanti raksti

Kontracepcijas vēsture - no pētersīļu košļāšanas un dejas pēc seksa līdz sterilizācijai

Bailes nomirt dzemdībās

Par līdzīgām tēmām varat aprunāties Cāļa forumos

Grūtniecība

Gatavojamies grūtniecībai