Bērni

Izmaiņas grūtniecības laikā. Izskats

ĀDA

Ja līdz grūtniecībai Jūsu āda bija taukaina, tad šajā laikā tā izskatās labāka, mazāk spīd. Bet sausās ādas īpašniecēm gan klājas grūtāk: āda kļūst vēl sausāka, rodas sajūta, ka āda it kā velk. Cēlonis tam, ka āda kļūst sausāka, ir hormona estrogēna līmeņa palielināšanās grūtniecības laikā. Risinājums: grūtniecības laikā novērtējiet savu jauno ādas tipu (pēc dzemdībām tas kļūs tāds, kā bijā agrāk). Izmantojiet attiecīgos kosmētiskos līdzekļus. Cenšaties neizmantot losjonus un krēmus, kas vēl vairāk susina ādu, satur spirtu. Balinošās maskas arī vēl vairāk izsusinās ādu. Ņemiet vērā arī to, ka grūtniecības laikā āda kļūst jūtīga, var rasties alerģija uz to kosmētiku, kas agrāk Jums ļoti patika. Tādos gadījumos varat izmantot krēmus, kas paredzēti bērnu ādas kopšanai. Viņi ir maigāki, labi mitrina ādu, bieži satur ārstniecisko augu ekstraktus (piemēram, kumelītes).

SEJA

Hormoni bieži vien stimulē pūtīšu parādīšanos. Tādos gadījumos seju mazgāt vajag bez ziepēm, neizmantot spirtu saturošu kosmētiku. Seju labāk vispār bieži nemazgāt, bet gan notīrīt ar kāda losjona palīdzību (izvēlēties tādu, kas ādu mitrina, kas ir domāts jūtigai ādai, satur kumelītes ekstraktu). Ja pūtītes ir ļoti daudz un tiešām traucē dzīvot, varat uzsprasīt ārstam kādu smēri varat lietot grūtniecības laikā. Neizmantojiet šādas specializētās smēres bez ārsta ieteikuma, jo daudzas no tām satur vielas, kas var būt kaitīgas mazulim. Vēl daudzām sievietēm grūtniecības laikā uz sejas parādās brūni pigmentācijas plankumi. Saules staru iedarbībā tie paliek vēl tumšāki. Šie plankumi nav nekas bīstams, vienkārši organisms sāk ražot vairāk melanoformīnu (tas ir pigments, kas atbild par ādas krāsu. Kad mēs sauļojamies melanoformīns veidojas ādā straujāk - mēs kļūstam smuki brūni). Šos plankumus nedrīkst balināt, jo jūtīgā grūtnieces āda uz šādu procedūru var reaģēt neprognozējamā veidā. Balināšanai varat izmantot gurķus, citronu sulu vai rūgušpienu. Pirms iešanas laukā izmantojiet krēmu ar augstu saules aizsargfaktoru (bet tikai tādu, kas nesatur kaitīgas vielas. Labāk iegādāties tādu krēmu, kas ir paredzēts bērnu ādai). Nevajadzētu arī sauļoties, jo iedegums var kļūt pavisam plankumains. Varat pamēģināt kļūt līdzeni brūna, izmantojot pašbrūninošo krēmu.

MATI

Visvairāk problēmas ir sievietēm ar sausiem matiem - tie kļūst vēl sausāki. Starp citu, estrogēni pagarina matu mūžu, tādēļ grūtniecēm, kas ir "pārpildītas" ar šo hormonu, ir ļoti biezi mati. Ar šo matu ilgo mūžu ir saistītas pēcdzemdību raizes, kad mati krīt kušķiem. Istenībā Jūs nepaliksiet bez matiem, vienkārši izkrīt visi tie mati, kas nekrita laukā 9 grūtniecības mēnešus, Jūsu frizūra atgūst savus iepriekšējos izmērus. Matus grūtniecēm nav vēlams krāsot un likt ilgviļņus, jo šīs procedūras padara matus vēl sausākus un trauslākus. Bet par kaitīgumu bērnam - tas esot vienkārši mīts. Toties taisnība ir tas, ka grūtnieces jūtīgā galvas āda var reaģēt uz ķimikālijām ar alerģiju. Ja Jūs esat no tām grūtniecēm, kuru mati kļūst pavisam nesavaldāmi, tos nevar ieveidot, tad varat likt ilgviļņus, vienīgais vispirms novērtējiet cik tagad jūtīga āda Jums ir. Sastāvu paprasiet paturēt ne ilgāk par 10 minūtēm. Tas ir pietiekoši, lai mati izskatītos sakopti, kā arī nesabojāsiet tos. Ja mati Jums ir kļuvuši sausi, zaudējuši savu spīdumu, vajag veikt galvas masāžu, izmantot barojošās maskas matiem. Var ierīvēt saknēs dabīgu eļļu (saulespuķu, olīvu vai kanepju).

KRŪTIS

Ar katru grūtniecības mēnesi krūtis kļūst lielākas, smagākas un jūtīgākas. Nēsājiet speciālus krūšturus. Mazgājoties dušā var parīvēt krūtis ar vīkšķi - tā Jūs sagatavosiet krūtis barošanai, āda kļūs elastīgāka. Tomēr konsultējieties pirms tam ar savu ārstu, jo ir gadījumi, kad tas nav ieteicams. Pēc dušas iesmērējiet krūtis ar mitrinošu krēmu.

NAGI

Kaļķis ir nepieciešams bērniņa kaulu viedošanai. Tas tiek paņemts no mātes organisma. Tādēļ nagi paliek trausli. Uzturam ir jābūt bagātam ar kaļķi. Varat veikt roku mašāžu ar speciālu krēmu, kas domāts nagu nostiprināšanai. Labi palīdz ūdens peldes rokām (ūdenim liek klāt speciālu sastāvu nagu stiprināšanai. Ir dabūjami eļļas, sāls un citā veidā). Nagus krāsojiet ar speciālām nagu lakām, kas novērš trauslumu un nagu dalīšanos.

STRIJAS

Uz vēdera, krūtīm un gurniem bieži parādās strijas - ādai izstiepjoties, plīst zemādas saistaudi un parādās sārtas svītras. Pēc grūtniecības tās neizzūd, bet paliek bālas. Striju parādīšanās ir atkarīga no ādas elastīguma un no tā, cik daudz Jūs pieņēmāties svarā. To parādīšanos var mazināt vai pat nepieļaut, ja ādu sākt gatavot no otrā grūtniecības mēneša. Divreiz dienā pēc dušas ir jāiemasē ādā speciālu pretstriju krēmu, pie tam ādu diezgan aktīvi masējot (iespiest ādu starp diviem pirkstiem un pavilkt, pakniebt). Kontrasta duša arī palīdz saglabāt ādas elastīgumu.

Citi noderīgi raksti

Grūtniecība un sporta nodarbības

Kuriem ēdieniem grūtniecības laikā teikt Nē

Par grūtniecību un dzemdībām varat aprunāties Cāļa forumos

Dzemdības

Grūtniecība