Bērni

Vai grūtniece drīkst braukt ar velosipēdu

Cāļa forumā apspriežot jautājumu par to, vai grūtniecēm būtu ieteicama vai gluži pretēji – aizliedzama braukšana ar velosipēdu, topošās un jau esošās māmiņas secinājušas gan, ka labāk nē, jo var nokrist, gan ka varētu, jo viss atkarīgs no pašas labsajūtas.

ginekoloģe, USG speciāliste Laima Sarguna

Padomu vaicājām MFD Sieviešu veselības centra «Vita» ginekoloģei, USG metodes speciālistei Laimai Sargunai.

Izrādās, ka riteņbraukšana var labvēlīgi ietekmēt grūtnieces. Grūtniecība nav slimība, bet deviņus mēnešus ilgs pārejošs stāvoklis.

Veselām grūtniecēm ar labi un pareizi noritošu grūtniecību, bez grūtniecības pataloģijām – asiņošanas, dzemdes hipertonusa utt., nav fizisko aktivitāšu ierobežojuma. Viss atkarīgs no grūtnieces sajūtām. Ja iepriekš ir braukts ar velosipēdu un tas ir sagādājis pozitīvas emocijas, droši to var darīt. Riteņbraukšana labvēlīgi ietekmē ne tikai grūtnieces vispārīgo fizisko stāvokli, bet arī mazā iegurņa apasiņošanu un atstāj pozitīvu ietekmi uz kāju vēnu darbību. 

Daži noteikumi, lai riteņbraukšana būtu droša un ērta

Slodzei jābūt tik lielai, lai grūtniece justos komfortabli, nepārkarstu, pārāk daudz nesasvīstu un neuzliktu sev pārāk lielu nobraucamo kilometru slodzi. Sēdeklim vajadzētu būt pietiekoši platam un ērtam, apģērbam ērtam, ne pārāk sviedrējošam. Līdzi vajadzētu vadāt dzeramā ūdens pudeli, no kuras ik pa laikam iemalkot, lai organisms nepārkarstu. Nevajadzētu aizrauties ar braukšanu pa bedrainu ceļu, kas apdraud riteņbraucēja drošību, bet pārvietoties pa speciālajiem veloceliņiem.

Ir klāt pavasaris un riteņbraucēju sezona. Lai izdodas!  

Iveta Odiņa

Citi noderīgi raksti

Tūpļa guļa un bērna pagriešana dzemdībās 1. daļa

Zēns vai meitene - nosaka vecāki un daba

Par grūtniecību un dzemdībām varat aprunāties Cāļa forumos

Dzemdības

Grūtniecība

Gatavojamies grūtniecībai