Bērni

Ikdiena

Bērna drošības pavadiņa
Nekādā ziņā bērns nav jāved pavadiņā! Iedomājaties paši sevi viņa vietā!
Enurēze jeb slapināšana gultā
Statistika liecina, ka Eiropā septiņu gadu vecumā apmēram 15 % bērnu cieš no urīna nesaturēšanas naktī.
Bērna diendusa
Bērni, kas apmeklē bērnudārzu, parasti pierod, ka ir obligāta klusā stunda. Ar vecākiem vai vecvecākiem ir cita lieta – pēcpusdienas cīņu par negulēšanu ir vieglāk uzvarēt.
Mirklis starp bērna drošību un nelaimi
Pietiek ar vienu acumirkli, lai bērnu, neraugoties uz to, ka esam viņu sargājuši, piemeklētu nelaime. Drošība biežāk, iespējams, var tikt apdraudēta nevis laukos, kāpjot kokā pēc āboliem, bet gan mājās, kamēr vecāki ir aizņemti ar ikdienas darbiem un rūpēm.
Padomi veiksmīgai priekšālasīšanai
Priekšālasīšana ir viens no vērtīgākajiem saskarsmes veidiem starp bērnu un vecākiem, kuras laikā starp bērnu un vecākiem veidojas emocionāla saite. Priekšālasīšanas laikā bērns ne tikai iemācās atpazīst vecāku balsi un izprast dažādas intonācijas, bet arī dzird un mācās valodu, attīsta klausīšanās prasmes, veido spēju iztēloties un fantazēt.
Iemācīt bērnam kārtot mantas
Katrs bērns ir individuāls un bērniem mēdz atšķirties pieejas, kā viņi dara lietas – gan atkarībā no temperamenta, personiskajām īpašībām, gan vecumposma. Ja to ņem vērā, arī radināšana pie kārtības var norisināties veiksmīgāk nekā ņemot vērā tikai vispārīgus padomus.
Kā nolikt bērnu gulēt
Īsi padomi, kas varētu noderēt, midzinot mazuli.
Pozitīvie aspekti bērna gulēšanai vecāku gultā
Protams, katrs bērniņš ir citādāks un ir zīdainīši, kuri mierīgāk guļ atsevišķi, bet ja jūtams, ka bērniņš labāk aizmieg pie mammas, tad lēmumu par kopā gulēšanu jāpieņem abiem vecākiem kopā.