Bērni

Desmit labas lietas, ja bērni jau ir

1. Bērns IR

Savā ziņā tas ir brīnums – lūkoties uz savu bērnu – paša radītu un audzinātu. Maija: «Esmu sapratusi, ka bērns ir pats svarīgākais, mīļākais, labākais, svētākais un dārgākais, kas vien var būt. Ne nauda, ne manta, ne mūža mīla nespēj dot tādu gandarījumu un jēgu dzīvei, kā paša bērns.»

Foto: istockphoto.com

Bērns ir reizē iespēja mīlēt un lolot kādu, kurš ir sargājams un pirmos gadus atkarīgs tieši no māmiņas. Mazulis palīdz iepazīt mīlestību no jauna, ar citu redzējumu, izjūtām, izpausmēm. Lai arī ikdienas skrējienā tas mēdz aizmirsties, tomēr it tik īpaši, ka bērni IR. Viņi dod citu svaru dzīvei. Dace vērtē, ka viņa vairs nemācētu dzīvot bez bērna un uzskata, ka viņš ir viens liels pluss dzīvei. Arī brīži, kas pavadīti bez bērna bieži vien vēl vairāk ļauj novērtēt savu mazuli un sailgoties pēc viņa vēl vairāk. Anda Amanda: «Kurš var būt vēl patiesāks, godīgāks un sirsnīgāks par bērnu. Tiem, kuriem vēl nav – daudz labu lietu viņiem vēl priekšā. Tas ir tāds neaprakstāms dzīves piepildījums un jēga.»

2. Nav jāsatraucas par bioloģiskā pulksteņa tikšķēšanu un bērnu radīšanu

Ja sievietei ilgstoši nav bērnu, ar laiku sāk tikšķēt bioloģiskais pulkstenis, un lai arī viss ir labi, kaut kā pietrūkst. Bet, piedzimstot bērniem, par to vairs nav jāsatraucas. Turklāt, ja ir gan puisītis, gan meitenīte, nav vairs jādomā, ka jādzemdē dēls vai meita, jo viņi jau ir.

Bērnu ienākšana ģimenē ļauj plānot nākotni un arī karjeru, jo vairs nav jāsatraucas par grūtniecības laiku un laiku, kas jāpavada mājās ar bērnu.

3. Grūtniecības, dzemdību un arī pamperu laiks aiz muguras

Daudz stāstu ir dzirdēts gan par grūtniecības laiku, gan trakajām dzemdībām, un kamēr tās vēl tikai priekšā, daudz nervu šūnu tiek patērēts, par to domājot. Bet, kad tas ir piedzīvots, lai kāda bijusi pieredze, par to vairs nav jāsatraucas, jo var salīdzināt ar teicienu «labāk vienreiz redzēt nekā 100 reiz dzirdēt » – pašas piedzīvots tomēr ir pašas piedzīvots. Un nav vairs jāpieļauj doma, ka dzemdības varētu neizturēt un tamlīdzīgi.

Ieguvums tiem, kuriem ir bērni, ir arī tas, ka agri vai vēlu, bet gan negulēto nakšu, gan pamperu laiks ir aiz muguras, bet tiem, kuriem nav – vēl priekšā.

4. Brīvība seksā

Ja bērni jau ir, nav vairs jādomā, vai šī īstā reize. Seksu var baudīt netraucēti, jo bērni vairs nav jāplāno. Turklāt nav periodu, kad jāiztiek bez seksa, kā tas var būt kādā grūtniecības posmā vai pēc dzemdībām.

5. Par lielāku mīļumu un dziļāku laimi

Anda: «Ir kas samīļo un liek pasmaidīt, kad rokas nolaižas, bet līdz vakaram (kad mīļais to varētu izdarīt) vēl tālu.» Meldra atklājusi, ka «slapjās bučas un mazās ķepīgās roķeles ap kaklu var sagādāt arī prieku».

Foto: istockphoto.com

Līdz ar bērnu ienākšanu ģimenē var izjust laimi ik sekundi, laimi par to, ka viņi vienkārši ir. Lai arī pirms bērnu piedzimšanas ir piedzīvoti dažādi laimes mirkļi, esot kopā ar savu mazuli vai redzot savus bērnus spēlējamies, var izjust dziļāku laimi nekā jebkad iepriekš. Linda: «Nekad mūžā neesmu tik daudz smaidījusi. Un nevis tādēļ, ka vajag vai ir pieklājīgi, bet no sirds, kad tavs mazais ķipars smaida. Un laimes sajūta, dzirdot tikai bērnam raksturīgos dzidros zvaniņa smieklus, tā ir neaprakstāma». Tā nu tas ir – ar bērniem var piedzīvot tik daudz patiesu un dziļu emociju – turklāt gandrīz 24 stundas diennaktī.

6. Jauni pasākumi, jēga svētkiem

Ja pirms tam nav īpaši piedomāts pie svētku atzīmēšanas un svinēšanas, tad bērniem par prieku gribas radīt svētku izjūtu, iepazīt svētkus vairāk, izprast un arī kārtīgi nosvinēt – turklāt nevis vienkārši ar skaļu mūziku un glāzi rokā, bet atbilstoši katru svētku noskaņai.

7. Norūdīta nervu sistēma

Nenoliedzami bērni pārbauda arī vecāku nervu sistēmu, pacietību un izturību. Izrādās, ka vecāki spēj būt daudz pacietīgāki un iecietīgāki nekā paši to domājuši. Par sīkumiem vairs nav jēga satraukties, jo tad lielām lietām vairs nepietiktu emociju.

8. Sava vieta pasaulē

Bērnam vecāki – mamma un tētis ir svarīgākie cilvēki pasaulē. Tas rada lielāku skaidrību par dzīvi un tajā notiekošo un savu vietu pasaulē.

9. Kļūsti pozitīvāks – darbīgāks, iecietīgāks

Bērns ir pēdējais brīdis, kad cilvēks iemācās rūpēties par otru, kad kļūst iecietīgāks, nosvērtāks, arī kārtīgāks un spējīgs nenolaist rokas pie pirmajiem kreņķiem. Bērns iemāca vai nostiprina daudz pozitīvu īpašību.

10. Jauni, kad bērni jau lieli

Ja bērni piedzimst pietiekoši jauniem vecākiem, tad arī bērniem paaugoties, vecāki arvien ir jauni. Viņi var atpūsties kopā ar bērniem vai arī paši vēl aktīvi izbaudīt dzīvi, atpūtu, izklaides.

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Ko es sapratu pēc bērna piedzimšanas

Kā pamanīt un attīstīt bērna talantu

Par līdzīgām tēmām varat aprunāties Cāļa forumos

Mazulis

Attiecības un psiholoģija