Bērni

Tētis – savas meitiņas varonis

Tētiem un viņu mazajām princesēm ir īpašas attiecības, savi rituāli un pavisam ikdienišķas darbības, kas pāriet netveramā, bet būtiskā saiknē, kas iespējama tikai starp šiem cilvēkiem.

Būt stiprās rokās – kopīgi aizsniegt augstos plauktus, apskatīt fotogrāfijas un gleznas pie sienas. Tēti meitas parasti lutina vairāk nekā dēlus. Viņām ir iespēja ierāpties tēta stiprajās rokās un vērot pasauli no tēta redzes punkta, lai saredzētu visu, ko pašai kārojas un tētis gribētu, lai meita redz.

Foto: istockphoto.com

Darīt blēņas, priecāties un dauzīties tā, kā ar mammu nesanāk, jo mamma reizēm par daudz uztraucas par drošību. Mammas uzņemas lielo atbildības nastu – meitai jāizaug par kārtīgu sievieti. Māte meitu sāk mācīt jau no mazām dienām, kamēr tētiem ir iespēja lutināt savas princeses un ļauties nedarbiem, kas ne vienmēr ir pa prātam mammām. Tā var būt pārdroša lidināšanās tēta rokās un tikpat labi saldējuma pagaršošana jau astoņu mēnešu vecumā. Skaistums slēpjas tajā, ka abi vecāki mīl bērnu, bet ir atšķirīgi, līdz ar to bērnam interesanti.

Uztvert pasauli vīrieša acīm – vienkārši, konkrēti un pa vienai domai. Vīrietim ir cits pasaules skatījums nekā sievietei. Pavadot laiku kopā ar savu mazo meitiņu, tētim ir iespēja to parādīt un ļaut saskatīt arī savai princesei. Tētis meitai var palīdzēt izprast neizprotamo un mistisko vīriešu pasauli, kas ir aizraujoša, jo līdz galam neizdibināma un allaž jauniem pārsteigumiem pilna.

Vienmēr un jebkuru cilvēku sabiedrībā just aizstāvi, jo tētis būs tas, kas aizstāvēs un izglābs. Tētis ir tētis. Mamma nekad nevar būt tētis, tāpat kā tētis nevar būt mamma. Drošu plecu ir iespējams sajust no tēta puses. Meita jūtas droši, kad zina – tētis viņu sargā, lolo, palīdz un ir blakus kā pamats zem kājām. Mamma ir pavarda un sirds siltuma uzturētāja, bet tētis ir stiprais pamats un aizsargmūris, kas nevienam neļauj nodarīt pāri un visus stiprina.

Vīrišķā enerģija palīdz augt drosmīgāk, dzīvē spert drosmīgus soļus. Meitai, kura aug vidē, kurā ir gan vīrišķā, gan sievišķā enerģija, dzīvē ir vieglāk sasniegt savus mērķus un ieceres, ticēt sev un būt pārliecinātai, ka viņa ir vislabākā un var būt tāda, kāda ir, jo tētis un mamma viņu tādu mīl.

Būtībā nav nepieciešams daudz, lai kļūtu par savas meitas varoni. Ir laba sajūta būt atvērtiem un patiesiem un mīlēt mazo sirsniņu kā būtisku daļu no sevis. Kad meita ieraušas tētim klēpī, tā viņai ir visdrošākā vieta pasaulē, un tētis ir lielais varonis, ar ko kopā var sākties ceļš uz visdažādākajiem piedzīvojumiem un atklājumiem.

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Negatīvo audzināšanas metožu pielietojums mūsdienās

Moderni vecāki. Ko tas nozīmē?

Runāt un dalīties viedokļos par šo un līdzīgām tēmām varat Cāļa forumos

Attiecības un psiholoģija

Atbalsta grupas