Bērni

Skolas gaitu uzsākšana

Noderīga informācija par 2012./2013. mācību gadu
Izglītības un zinātnes ministrija prognozē, ka 1. septembrī skolas gaitas sāks 21 352 pirmklasnieki. Precīzs skolēnu skaits būs zināms tikai septembrī.
Zinību diena – robeža starp zaudējumu un ieguvumu
Gatavošanās skolai un Zinību diena ir kā robežšķirtne starp bezrūpīgajām bērnu dienām un skolas laiku, kad bērnam jau jābūt pastāvīgam, jāpagūst zinības un mamma vairs nevarēs būt blakus.
Ziedi kā paldies audzinātājām un skolotājām
Pirmajā septembrī pilsētu un ciematu ceļi, šķiet, pārtop ziedu ceļos, jo gan uz bērnudārziem, gan skolām dodas bērni ar ziediem rokās.
Izvēlamies skolas somu
Kā izvēlēties somu, kas ne tikai labi izskatās, bet ir ērta un pēc kāda laika neradīs muguras problēmas, mums skaidro veselības centra «Medeors» vadītāja un fizioterapeite Daina Zīle.
Svinīgi, ikdienišķi, ekstravaganti – 1. septembra tērpi
Tikpat krāšņi, cik ziedi 1. septembrī, ir arī paši skolēni.
Saraksti un izmaksas, gatavojoties skolai
Cālis.lv interesējās, vai vecāki jaunajam mācību gadam gatavojas jau laicīgi vai visu nepieciešamo iegādājas augustā. Skaidrojām arī, ar kādu naudas summu jārēķinās, lai šogad (2011) sagādātu visu nepieciešamo.
Svešvalodu apguve pirmsskolas vecuma bērniem
No 2011. gada svešvalodu skolā sāks mācīt jau no 1. klases. Bet, kā ir ar svešvalodas apguvi pirmsskolas vecumā? Vai tā ir nepieciešama un, ja ir, kādas mācību metodes pielietot?
Dators. Rekomendācijas vecākiem
Rekomendācijas vecākiem par to, kā veidot bērna "attiecības" ar datoru, ko ievērot, lai darbošanās pie datora nekaitētu bērna veselībai.
Bērna pirmais mobilais telefons
Bērns un telefons – tēma, kas izraisa nemitīgas diskusijas, jo tas ir saziņas līdzeklis, bet tajā pašā laikā vienmēr tiek pieminēta tā kaitīgā ietekme. Tāpēc nav viennozīmīga viedokļa, kad bērnam iegādāties pirmo mobilo telefonu, un daļa vecāku uzskata, jo vēlāk bērnam ir mobilais telefons, jo labāk.
Gatavība skolai
Apskatīsim, kāds attīstības līmenis atsevišķās jomās ir nepieciešams bērnam, lai viņš spētu veiksmīgi adaptēties un apgūt mācību vielu 1. klasē.
Vai bērns ir gatavs skolai? Tests
Tests, lai pārbaudītu bērna gatavību skolai - loģiku, zināšanas par apkārtējo pasauli.
Problēmas, kas var rasties, ja bērns nav skolai gatavs
Psiholoģes raksts par mācību grūtībām, to rašanās iemesliem un risināšanas iespējām.