Bērni

Pūriņš jaundzimušajam (drēbes)

Veikalos ir ļoti liela izvēle ar visādām mantiņām, drēbītēm un citiem knifiņiem, kas it kā ir ļoti nepieciešami mazuļa kopšanā. Bet par lielāko daļu no tiem nav vērts izmest naudu.

Šajā rakstā parunāsim par tādām mantām, kuras ir nepieciešamas un kurām jābūt mājās uzreiz, kad esat pārnākuši ar savu mazuli no dzemdību nama. Pārējo Jums sadāvinās, kā arī, neskatoties uz visiem brīdinājumiem, es nezinu nevienu māmiņu, kas nesapirktos kaudzēm visādas smukas mantiņas. 

Tomēr jāpatur prātā, ka būs lietas, kas vienam šķitīs ērtas un noderīgas, bet citam - pavisam nevajadzīgas, jo daudz kas atkarīgs no mūsu dzīves veida, ieradumiem, dzīvojamās platības un vēl daudziem citiem apstākļiem.

Drēbju skaits ir atkarīgs no tā, cik bieži Jūs mazgāsiet tās, cik ātri drēbes žūst Jūsu dzīvoklī, kad bērns ir piedzimis.

Izvēloties drēbītes, sekojiet dažām rekomendācijām:

  • Nepērciet daudz drēbes, it īpaši viena izmēra. Bērni ļoti ātri aug: pirmā gada laikā zīdainis vidēji izaug pa 25 cm un trīskāršo savu dzimšanas svaru. Ir vērts iegādāties drēbes uzreiz nedaudz lielākas - tad tās kalpos ilgāk. Piemēram, ja bērna augums piedzimstot ir 55 cm, tad šāda izmēra drēbes (56.) nopērciet tikai pāris komplektus, bet pārējās mantas pērciet vismaz uz augumu 62 cm (bērniem drēbju izmēri tiek skaitīti pēc to auguma. Ja izmērs ir 62, tas nozīmē, ka drēbes ir domātas 62 cm garam bērniņām). Esiet uzmanīgi ar importa apģērbiem, uz kuriem nav rakstīts bērna garums, bet gan vecums, jo, piemēram, franču bērni ir mazāki par latviešiem.
  • Drēbēm jābūt no dabīga auduma. Pārbaudiet visas vīles. Drēbēm, kuras saskarsies tieši ar bērna miesu, vīles tiek taisītas uz ārpusi. Ja esat nolēmuši izmantot autiņbiksītes, pārbaudiet, vai tās ielīdīs izvēlētajās biksēs. Biksēm noderēs aiztaisāmas bikšu staras, tad Jūs varēsiet nomainīt autiņus, nevelkot nost visu drēbi.
  • Ņemiet vērā, ka bērni necieš, kad tiem velk kaut ko pāri galvai. Tādēļ cenšaties izvēlēties vai nu drēbes, kas netiek vilktas šādi, vai nu arī ar podziņām uz pleca, lai vieglāk būtu uzvilkt.
  • Pārbaudiet lai nebūtu uz drēbēm nekas tāds, kas varētu ievainot Jūsu bēbi. Vēlams, lai nebūtu arī garu šņorīšu, kurās bērns var sapīties.
  • Apskatiet visus uzrakstus uz drēbēm. Drēbes nepieciešamas tādas, kuras var mazgāt ļoti karstā ūdenī (jo bērni mēdz smērēt drēbes ar tādām vielām, ko nevar izmazgāt remdenā ūdenī). Gludināt drēbes nav nepieciešams. Izņēmums - tās drēbes, kas tieši saskaras ar nabas saiti (kamēr tā nav sadzijusi).
  • Drēbes jāmazgā ar bērnu ziepēm. Sākot apmēram ar 3 mēnesi, var sākt izmantot speciāli bērnu drēbēm paredzētos pulverus.
  • Daudziem vecākiem - "iesācējiem" rodas problēmas ar to, kā īsti bērnu apģērbt. Galvenais kritērijs ir šāds: kad ir auksti, velciet bērnam vienu drēbju kārtu vairāk, nekā Jums ir mugurā. Karstā laikā otrādi - bērnam velkam par vienu drēbi mazāk. Cepurīte nav vajadzīga mājā (tikai pēc vannas). Vasarā viegla cepurīte ārā ir nepieciešama, kad bērns jau sēž.
  • Mazulim ir vienalga, ko Jūs velkat viņam mugurā. Galvenais lai būtu silti un ērti. Visas rišiņas, zīmējumi ir domāti vecāku pievilināšanai. Tāpēc labi izdomājiet, ko ir vērts pirkt.

Citi noderīgi raksti

Zīdanis un veģetārs uzturs

Atradināšana no pudelītes

Ar citiem vecākiem par līdzīgiem tematiem varat aprunāties Cāļa forumos

Ratiņi, autokrēsli un citas lietas bērniem

Mazulis

Zīdainis