Bērni

Stilīgi un citādāki bērnu rati

Bērnu rati var būt ne tikai praktiski, bet arī stilīgi un pārsteigt ar savu dizainu. Cālis.lv aplūkoja vairākus neierastus bērnu ratus, kas pieejami ārzemēs (un daži no tiem pasūtāmi arī uz Latviju).

Antīkie jeb retro bērnu rati

Pārdošanas un pirkšanas vietnē www.ebay.com var atrast unikālus piedāvājumus, tai skaitā antīkus «Hedstrom» bērnu ratus (skatīt linku (arī turpmāk rakstā attēlu meklējiet pēc linka)), kas ir lietošanas kārtībā. Protams, tiem nav tādu mūsdienīgu ierīču kā pārceļamā roktura vai ratu kulbas, bet, kā zināms, antīko par vērtīgu padara ne jau praktiskums, bet gan senatnīgums.

Pieejami arī antīkie «Wicker» bērnu rati.

Ir atrodami arī unikāli retro rati.

Rati olas formā

Mākslinieks John Knott ir radījis ratus olas formā. Pamatdoma: lai bērns justos tikpat droši, cik cālis savā olā.

Rati ieroča formā vai «Star Wars» stilā

Rati var pārsteigt dažādi. Izrādās, tie var būt arī ieroča formā vai filmas «Star Wars» mīļotāju gaumē.

Praktiski rati divriteņiem

Par praktiskumu padomājuši tie dizaineri, kuri izgatavojuši ratus, kas turas kopā ar divriteni un līdz ar to ir ērti un ātri pārvietojami. Turklāt rati ir izveidoti tā, lai tos no riteņa varētu arī atdalīt un stumt.

Oriģināli ceļojuma rati

Rafael Vinader Balibre ceļojuma ratiem pievērsies radoši un izveidojis tos ne tikai funkcionālus, bet arī neparastus dizaina ziņā. Viņš radījis «Samsonite» ceļojuma ratus, kas transformējami praktiskā čemodānā.

Dabai draudzīgi rati

Pagaidām viss, kas darbojas uz saules baterijām, ir gana neierasts. Japāņi ir papūlējušies un radījuši dabai draudzīgus, neparastus bērnu ratus, kas darbojas ar saules gaismu. Tā teikt, ieskats nākotnē.

Mūsdienīgi dubultie rati

«Orbit» bērnu dubultie rati izceļas gan ar savu dizainu, gan aprīkojumu. Tiem ir gan svilpītes, gan zvaniņi. Rati ir praktiski, jo tos var novietot gan tā, lai bērni viens otru redz, gan tā, lai viņi ir viens otram blakus. Vienu ratu daļu var noņemt nost un vizināt tikai vienu mazuli.

Rati trīnīšiem

Tā kā pie mums nav ierasts redzēt ratus trīnīšiem, tad katrs to dizains un risinājums šķiet interesants un ievērības cienīgs.

Iveta Rozentāle

Citi noderīgi raksti

Zīdaiņa pareiza saģērbšana un atvešana mājās

Banānsoma - kā to izmantot?

Ar citiem vecākiem par līdzīgiem tematiem varat aprunāties Cāļa forumos

Ratiņi, autokrēsli un citas lietas bērniem

Mazulis

Zīdainis