(tāda maza info iepriekš: toficienei ir gājusi garām viena kombinētā vakcīna, kur tajā starpā bij iekļautas arī vējbakas..toficienes vecāki ievācā vajadzīgo info un secināja, ka nav ko lieki noslogot bērna imunitāti.. bet tā kā, vējbakas viss vieglāk pārslimojas bērnībā(skat. manu pieredzi 22 gados ) tad nu visu laiku vaktējām vai kāds no radu bērniem nav saķēris tās vējbakas, lai varētu aizbraukt paciemoties(atzīstu, domu gājiens visai frīkains..))

Līdz 2 gadu vecumam toficienei tā arī neizdevās tās vējbakas noķert.. vai nu nebij no kā vai nu nelipa klāt!

Jūnija sākumā bijām ciemoties pie vecmāmiņas(kopā ar māsas 2 bērniem, kas abi reizē nolikās ar vējbakām + vēl tēvu aplipināja bet tas jau vairāk kā pirms mēneša..tā kā cerības bij veltas) un otrās dienas rītā uz vaiga un uz rokas pamanijām pa mazai sarkanai pumpiņai(nea - izskatijās drīzāk pēc oda koduma), nu nekas - mazums kāds ods pa nakti ticis iekšā?

Bet šeku reku - nākamās dienas pēpusdienā jau Rīgā zvans no BD, ka mūsu toficienei pēc gulēšanas ir uzkāpusi T, lai braucot pakaļ! Aizbraucām, savācām, atvedām mājās..nu jā ir silta(+- kautkādi 37-38..konkrēti nezinu, jo svaigi pirktais OMRON termometrs jau sāk pīkstēt pie 36,7 un nav skaidrs kurā brīdī mērijums tiek uzskatīts par veiktu?), bet tā savādāk bērns kā bērns, galīgi pēc slimotājas neizskatās bet tās 2 pumpas no vakardienas galīgi vairs pēc oda koduma neizkatās ka tik nebūs vējbakas??

Nakts ar minimālu devu nurafēna paiet mierīgi un rīts jau sākas pumpains..pēdas, plaukstas, seja..bik arī uz muguras un kājām, bet nu tas izvietojums tāds pārāk netipisks vējbakām..

Sazvanām ĢĀ un kamēr vēl nav garo rindu aizbraucam uz apskati(man konkrēti tā braukšana pie ārstam, ja ir sajūta ka saķerts kas potenciāli lipīgs liekas WTF, bet ok..) - tieši tā, vējbakas tās neesot, bet gan koksaki vīruss jeb roku-kāju-mutes sērga(nejaukt ar kāju-nagu..tā jau ir cita opera)!

Mja, atpakaļceļā caur aptieku apbruņojamies ar visu vajadzīgi simtomu mazināšanai(nekā savādāk tā "zaraza" nav ārtējama)

temperatūra: nurufēns(devām pirmās dienas uz nakti, lai nav gluži 38 un lai var mierīgi pagulēt)

nieze: tavegīls un fenistils(puse tavegīla uz nakti un fenistils no rīta, lai pa dienu nesakasa)

ādas kopšanai: salicilskābe un fucidīns(to salicilskābi sākumā ar vates kociņu, beigās jau ar vates spilventiņu..lai neievazā kādu infekciju! a fucidīns noderēja beigās, kad nāca nost āda no kāju pirkstu starpām..)

Nu neko..nedēļa pa māju slimojot un vēl pēctam 2 pa laukiem drošibas pēc, jo jau pirmajā dienā vēl nezinot paspējām 2 bērnudārzniekus ar to vīrusu aplaimot(nu pierādīts jau nav, bet toficiene bij pirmā grupiņā kas slimoja un tad 2 viņas tuvākie "draugi"..) - nu jau visi sveiki un veseli, bet nu lai arī neapzināti, tomēr nepatīkami ievazāt tādu vīrusu grupiņā..

Kā toficienei? neko..tika visai veiksmīgi tam visam pāri - temperatūra pēc pirmajām dienām kritās, ar pumpām tikām galā, nekādu citu komplikāciju nebij nekas traks nebij, bet citiem neiesaku!!

Izmainīts 02.07.2014 12:07.