Labs vakars

saprotu ka jums gribās zināt, kā man te iet un ko es te daru, bet jāatzīst, ka jo diena, jo garlaicīgāk..nav nekāda "ekšena" tā teikt(un varbūt tā ir labāk?)

Pirmdiena:

- atnāca fizioterapeits(nu patiesība -te simpātiska, bet nē - mums tikai tīri profesionālas attiecības ) un pamācija kā staigāt ar kruķiem(sākumā neiebraucu kāpēc google pie bildēm izmet cilvēkus policijas formas tērpos) + saņēmu arī 3 vadošos norādijumus ko NEdarīt!!! NEliekt, NEkrustot un NEgriezt!

- beidzot biju dušā..jeeeeeeeeee (sanitārs gan prasija vai ceļā uz dušu nevēlos uzvilkt čības, jo grīda tak netīra!! atbildēju, ka nav pamata, jo grīda tiek mazgāta biežāk kā es... )

- no zālēm atstāju tik 2 - pretiekausumu un prettrombu..pārējās beras pie gultas esošā skapīša atvilnē  ne man temperatūra, ne vēdera problēmas, nu i na*ig..(labojiet, ja kļūdos un tam paracetamolam bij neatsverama nozīme atveseļošanās procesā)!

Otrdiena:

- man ir piereibušās brokastīs un vakariņās dotās putras(auzu/prosas/miežu/manna randoms..) ..tās tagad boikotēju un vietā ēdu to kas sanests no mājām!

- esmu uzsācis aktīvāk pārvietoties arī ārpus palātas - stāvu zemāk atradu ideālu motivatoru no palātas kādi 10-15 metri, tad lifts, tad TAS un atkal atpakaļ! labi, daudz nav, bet sākumam pietiek

- palātā jau sāk atbrīvoties un no jauna aizpildīties vietas..zīme, ka nav vairs ilgi un arī pats braukšu beidzot mājās

- zāles no šodienas oficiāli samazinātas līdz minimumam..labi!

ps. ak, jā..kamēr es pa TOS, siesta savāca un atveda no LBSS manu paciņu ar jauno spēļmantiņu..wiiihaaa

Trešdiena:

- paldies, man iet labi kāja protams stīva, bet tāpat turpinu mest lokus pa gaiteni, šodien, mazliet piepalīdzot fizioterapeitei, iemēģināju arī kāpšanu pa trepēm!!! no zēlēm palikušašas tik 1 - prettrombu, bij atnācis beidzot mans ķirurgs(kļūdas pēc vēlāk viņam nosūtiju sms - atved šortus un kādu kebabu!) - rēta dzīst labi, šodien jāuztaisa rentgens un piektdien jau mājās!

- ok, nebiju plānojis šo te rakstīt, bet saistībā ar vakardienas jauno palātas biedru un viņa vienkārši vājprātīgo krākšanu pa nakti, ir jāpiemin "lidojošais holandsarkandaugavietis"..

pirmajā dienā, kad ierakstijos TOS, tas kadrs saldi gulēja savā gultā(saprotams, ne jau bez attiecīgo zāļu palīdzības)..uz vakarpusi pamodās, paēda, paprasija nākamo devu un gulēja tālāk(un gulēja klusi )!!!

atbraucot no pēcoperāciju palātas šis atkal bij priekšā un jau bik uz vakaru atnāca ciemos viņa krustmāte/draudzene/nav skaidrs kas un dzirdēju viņa stāstu(un ne pēdējo reizi, lai gan ciemos katru reizi nāca 1 un tā pati beibe): dzēruši kopā ar sievu, sastrīdējušīes un šī nav laidusi ārā pa durvīm, sākusi šo žņaugt un šim tad nav atllicis nekas, kā mesties ārā pa logu..no 4tā stāva, salaužot potīti un bik traumējot 1 skriemeli(uz traumu fona man 2trais stāvs liekas ticamāks!)..ņemot vērā, ka šie bazarēja turpat palātā(un pa lielam - 3 vakarus par 1 un to pašu), tad nācās arī uzzināt, ka:

- cilvēks nezin savu personas kodu..2x zvanija uz 112(aļa - es tāds un tāds, sieva žņaudza, izlecu pa logu, esmu traumoloģijas slimnīcā, māsiņa prasa personas kodu, apskatieties pie jums datorā!) un 2x viņus pasūtija, ka šie nesaka viņa PK

- par buronilu un truksālu(Neiroleptiskie līdzekļi šizifrēnijas ārstēšanai) abi runāja tā itkā tie būtu akcijas sieriņi vietējā maksimā..

- lai arī cilvēkam nozīmēts gultas režīms, viņš tāpat pamanās pa nakti(izmantojot statīvu) aizlekt līdz palātas dušai un izpīpēt kādu cigareti(beigās dabuja pa galvu no personāla, jo bij nostrādājis dušā ieliktais dūmu sensors).

Izrakstija viņu pēc 5? dienām, bet tā kā pakaļatnākušie "draugi" viņu pavadija līdz troļukam, iesēdināja un palaida.. tā pāris stundas vēlāk viņs atkal bija TOS uzņemšanā(policija bij savākusi no sarkandaugavas rāpojam pa ielu(ar lauztu potīti tālu nepaiesi zinies), jo kruķiem naudas nebij a draugi ar laikam "apdāvināti"

..nē, nē..nezinu kā TOS to nokārtoja, bet atpakaļ uzņemts viņš netika! Tagad nezinu, pret ko man ir mazākas pretenzijas - pret zem zālēm klusi guļošo vājprātīgo vai vājprātīgi krācošu parasto palātas biedru??

Ceturtdiena:

- diena sākusies ar visai patīkamu pārsteigumu!! atnāca uz palātu TOS rehabilitācijas nodaļas vadītājs un pieteica mani uz rehabilitācijas kursu Vaivaros(tas gan ir maksas pasākums(~13Eiro dienā) un gaidīšana rindā ap 2 mēnešiem), bet patiesi pārsteidza kas cits!! Saņēmu piedāvājumu iziet operētajai kāja bezmaksas medicīnisko rehabilitāciju tepat TOSi!! Viiiiihaaa  ..tik vien cik tikšanas vaina, a tikšana man ar 49to autobusu un to pašu bez maksas

- palūdzu māsiņai pacelt augšā manus papīrus, lai sadzītu rokā manu anestezioloģi - izrādijās Nataļja Rutkovska ..būs jāpasaka paldies par labi padarītu darbu..neko nejutu, patika, gribās vēl

- pie reizes papļāpāju arī par gaidāmo labās gūžas operāciju nākamā gada sākumā.. izteicās visai skeptiski par ziemas periodu.. tad tādu "lidojošo sarkandaugaviešu" tad te esot pa pilnam un mēdzot būt jautri..

- izgāju 1mo reizi no slimnīcas!!! nobraucu lejā ar liftu..izmetu loku pa pagalmu un ienācu atpakaļ pa otru ieeju..atkal līdz liftam un pēdējo stāvu uzkāpu pa trepēm..paspēju iesvīst, bet patīkami

Piektdiena:

- nakts maigi sakot negulēta, jo no pēcoperāciju palātas atgriezies ŠKP(sausmīgi krācošais pensionās)..ja vēl būtu monotoni un vienmērīgi, bet nē - kā pa amerikāņu kalniņiem skaļi - klusums - skaļāk - skaļi - klusums(sāc jau laisties miegā)..un atkal - HHHHRRRRRRRR.. prasiju no rīta kā šis ir gulējis? teicās ka labi atbildēju - nu vismaz kāds,, (liekas neuztvēra mājienu..)

- rīts kā parasti, tik atšķirība ka šodien rakstos ārā un laiks līdz papīru saņemšanai velkās kā vēl nekad papīrus saņemu bik pēc 12tiem - pa to laiku jau esmu paspējis paēst brokastis, noskaloties dušā, satikt ķirurgu, palūgt māsiņu, lai uzliek svaigu pārsēju kājai, atdot pateicības virsmāsai un anestezialoģei, aizstaig āt līdz rentgenam pēc bildēm, 3x pārkārtot somu. vēlreiz pārkārtot somu , izvazāties pa koridoru un slimnīcas pagalmu, sazvanīties ar mājiniekiem un vēlreiz sakārtot somu

- par 9 dienām slimnīcā + līdzmaksājumu par operāciju TOS no manis grib 164,37.. uz €1160 fona par piemaksu bezcementa protēzes izmantošanai tas jau liekās sīkums

- ak jā, protēze! eku šī ir! smuka, ne?

- siesta savāca mani īsi pirms pusdienām, paņēmām pekeles, atvadijos no māsiņām(līdz +- janvārim), nobraucām lejā un pa centrālo ieeju izgāju jau kā TT(titāntofiks)

Noslēgums:

- atveda mani uz laukiem(da labi, kādi tur lauku - lielvārde), visiem lielais izbrīns - o, tu jau staigā? nesāp? pretsāpju zāles ar nedzer? jā, nesāp, bik kņudina, bet tas ir normāli! ar kruķiem jau esmu iemanijies staigāt i uz 2tro stāvu, i līdz daugavai..viss protams saprāta robežās

- tā gan nav, ka nedzertu zāles - ķirurgs izrakstija prettrombu zāles uz mēnesi(slimnīcā deva jau te pieminēto xarelto, izrakstija - pradaxa..ideja un cena viena(~2 eiro par tableti), tik aktīvā viela atšķiras)..

- kamēr diegi nav izņemti(nākamās nedēļas vidus), pārdienas jāpārsien rēta..aptiekā visu vajadzīgo dabūju un tā kā mājās ir medicīnai pietuvināts cilvēks - atkrīt braukāšana pie ĢĀ..

- ak jā..otrdien atvestās spēļmantiņas mūžs izrādijās gaužām īss pie tam - negaidīts.. tā vietā lai pats viņu iznīcinātu pret bruģi vai mājas jumtu, māsas vīrs(atšķīrībā no manis, nav 2 kreisie īkšķi un šim ar 1mo mēģīnājumu vadība izdevās gandrīz ideāla) uztaisija pārāk plašu cilpu, aparātam pazuda signāls ar pulti un tas nogāzās no ~ 15m augstuma kaimiņa kokos/krūmos 2 sētas tālāk! tāda dubulta vilšanās - 1, jo to neizdariju es un 2, jo tā arī to aparātu neatradām..

Paldies, visiem, kas sekoja un atbalstija

Jūsu TT

Izmainīts 03.08.2014 10:53.