Ok, visai pasvaiga pieredze par 229 pii (Krasta masīvā):

Pēc ~2 gadu gaidīšanas rindā saņēmām vēstuli arī no šī dārziņa, tā kā redzēts pirmstam bij tikai bildēs - braucām ciemos! Augusta sākums - ārpusē notiekas siltināšanas darbi, gan jau uz rudeni viss jau būs pabeigts un dārziņš būs pa pirmo (nu vismaz no ārpuses)! Vadītājas nebij uz vietas un mūs sagaidija lietvede(simpātiska sieviete tā ap ~35, pirmais kontakts pozitīvs, attieksme pretīmnākoša, atbildēja atklāti kas un kā!), parādija BD un aizveda uz silītes grupiņas(cik sapratu:no 1,5 līdz 3) telpām..ar ko lai sāk?

Telpas gana plašas(nu tiem 20 sīkajiem vietas pietiks), blakus ir WC ir 3 smieklīgi maziem podiņiem un tik pat mazām izlietnītnēm + duša "avārijas gadijumiem" aiz stikla sienas ir guļamistaba ar vecā tipa redeļgultām(ar 2 izņemtiem šķēršļiem galos lai bērns var tikt iekšā - ārā) - stils bik atsita padomiju, kad pats vēl gāju BD! Nu jā - centrā gana plaša un gaiša rotaļu/nodarbību telpa - mazie galdiņi/krēsliņi vienā un paklājs ar rotaļlietu skapīšiem otrā pusē! Tālāk ir garderobe un pa kāpnītēm uz leju - izeja uz spēļu laukumu! Te gan ir jāuzliek pauze uz "viss labi un skaisti".. Rotaļu laukums ir norobežots BD iekšpagalms(nu varbūt 10x10m?) ar 3 ieraktām riepām, mazu,aprūsējušu metāla nojumi un dekoratīvu smilšu kasti tā uz 1x1m..WTF???? ..ok, ir laikam 2 rotaļu mašīnas, kautkādas smilšukastes mantas, bet tas pricipā arī ir viss!! a nu un jā - uz to brīdi laukums ir pilns ar dzelžiem un būvmateriāliem jo tiek siltinātas BD sienas..segums šobrīd ir nelīdzens "zāliens"..uz rudeni itkā ieklāšot bruģi(ta beigās nesapratu - viņi tur stāvvietu vai bērnu laukumu plāno?)!

Tā, vēl pāris lietas, kas man kā vecākam, kura pirmais bērns savu pirmo pirmo gadu pavadija privātajā BD ar pašvaldības līdzfinansējumu(260 - 228 + 3,85 x 20 = 109 eiro piemaksa no mūsu puses ik mēnesi) likās pieminēšanas vērtas:

- 3x ēdināšana te maksā 1,85 mēnesī(par 40 eiro mazāk kā dūdā)..nav ne jausmas, ko tur dod(taisa paši uz vietas un tad sadala pa grupiņām), bet ja ir šaubas - varot atbraukt uz pusdienām paskatīties..

- brīvprātīgi/piespiedu kārtā tiek vākta fonda nauda tualetes papīram un trauku mazgājamam līdzeklim..jo "ja mēs visu atvēlēto summu atvēlētu tiem, nepaliktu pāri nekam citam - viss nolietojas, krēsliņi lūst(3gadnieku grupā??) un naudiņas tā jau ir pamaz!"

- neapmierina spēļu laukums? pārāk maz mantu? nepatīk gultiņas? BD atbalstīs(morāli) vecāku finansētos projektus grupiņas telpu labiekārtošanā

- ak jā..krāsas/plastalīns/zīmuļi/attiecīgi viss ko pēctam bērns var paņemt mājās jānodrošina vecākiem!(nē, nu jā - vai nu personiski, vai centralizēti ar "brīvprātīgajām" fondu naudām..)

- kā pēdējais, mazliet dīvaina likās attieksme pret zobu tīrīšanu - BD medmāsa uzskata ka līdz 3gv zobi nav jātīra, pietiek ar izskalošanu(diez ar ko? ūdeni gan jau..)

Mājās aizbraucām domīgi.. jā ok, mēnesi sanāk pa saviem 50 eiro lētāk(un gadā tie ir 600 eiro, kas nav maza summa), bet neteikšu ka bij sajūta - super, atsakam privāto un nākam uz šejieni!!

Jā ok..katru mēnesi maksājam privātajam BD vēl papildus 110 eiro no savas kabatas, bet..

- mēs maksājam un mēs pieprasām pretī atbilstošu pakalpojumu!! ir spēļu laukums ar šūpolēm, slidkalniņu, rotaļu namiņiem, vairākiem līdzsvara riteņiem, nojumi  ar mantām un plašu smilšu kasti!! un nav tekstu - aww, mums šūpoles saplīsa, vecāki, sametieties un uzlieciet jaunas! Ir pietiekami jūtama līšana D no BD puses, lai mums būtu labi un būtu nodrošināts viss, bērns justos labi un vecāki priecīgi!

- jā ok - ēdināšanas maksa nav no mazajām, bet ja godīgi - nebūtu iebildumu pašam ēst to ko BD piedāvā sīkajiem..ēdināšanu nodrošināja ekovirtuve!

- jā atzīšos, man laikam riebj tā žēlabainā raudāšana..nav naudiņas, nekam nepietiek, ja nu kāds vecāks varētu palīdzēt..tas tak ir tikai jūsu bērniem..varbūt kopīgi savāktu kādu naudiņu? Ir rēķins pa 110 eiro mēnesī un ir viss ko bērnam iespējams varētu vajadzēt! Ir un viss!! Un ja nav - vecāki ir pozīcijā to pieprasīt!!

Tā nu beigās apsverot visus par un pret nolēmām toficieni vēl šogad laist turpat Duudaa..viņai patīk un mums sirds mierīga!

Paldies!