Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tomāti & paprika & ķirbji & gurķi 2011

aardillaa

Iepriekšējās tēmas

Dārza darbi un cita info krievu valodā.

Особенно невыносимы идиоты, которые смотрят на тебя как на равного  

super! jauna lapiņa - tas iedvesmo:)

Par jaunu lapiņu

Es plānoju intereses pēc pasūtīt sēklas no noslinko, bet te palasot sāku šaubīties. Neslinko pirktie stādi pie manis arī slimoja, bet par seklām es nebiju iedomājusies, varbūt sēklas vienkārši nav kodinātas?

Gribu vēl uzrakstīt savu salidzinājumu tomātiem audzētiem zemē un renē, varbūt kāds par to domā). Varbūt rene arī nav slikta, bet ar zemi to salizināt nevar, baidos, ka šodien reni vairs nelikšu. Es renē iebēru 2 vairāk zemes, ka bija norādīts, zeme bija speciālizēta ar mēslojumu, tomāti izauga tikai 1.20-1.40 noražoja pirmie divi ķekari un saslima un viss ar to beidzās, kaut kur ap 2 kg no stāda, turpretī zemē labi ražoja (4-8 kg no krūma), ilgi neslimoja un tomātu stādi 2.50 garumā.

Vienīgais šogad ir doma izmēģināt riktīgi agrīnas šķirnes, kas jūnijā jau ir gatavas. Kur tādas var nopirkt. Pagajušgad nopirku no noslinko arī solija, ka būs agri, bet tie sanāca vēl vēlāk, nekā manējie (Jūrmala un Vērša sirds). Pati dzirdēju par 2 šķirnēm sniegpulstenītis un santa, kādas ir jūsu atsauksmes?

Mainīja avene*, 22.01.2011 15:17:12

avene*
par seklām es nebiju iedomājusies, varbūt sēklas vienkārši nav kodinātas?
nekaa nebij. Es pirms stādīšanas visas nokodināju.

Par reni- man ar īsti renes nepatika. Es ar bēru daudz vairāk, bet beigās viss bija vienās saknēs un aprušināt nevarēja. Es ar šogad taisīšu ar maliņām pa smuko.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

gunde

Vai variet ieteikt kādas ražīgas un garšīgas paprikas šķirnes? Esmu uzsēdusies vienai – Ivolgai – pārējās izmēģinātās dažādu iemeslu dēļ nav patikušas, tādēļ neatkārtošu.

avene*

Pērn visātrāk ienācās Bony M (sēti 20.02.), pirkti no Seipules ar lozungu “superagri”. Taču tūlīt, tūlīt pēc tam ienācās Neslinko pirktā Lavīna (sēta 08.03.). Šie notikumi risinājās siltumnīcā, jūnija beigās. Kā trešie ienācās Vērša sirds, kas vispār arī skaitās agri.

Manā tomātu grāmatā, kurā apkopotas it kā pasaules labākās 160 tomātu šķirnes, starp agrākajām uzskaitītas sekojošas: Orange Pixie (52 dienas), Silvery Fir Tree (58), First in The Field (60), Siberian (48. Nezinu vai ir tas pats, bet pirms 2 gadiem audzēju Neslinko Sibirjak, tie gan ienācās pēc Lavīnas), Sub-Antarctic Plenty (50). Šie visi ir “parastie” , vidējā izmēra apaļie tomāti. No lielaugļu agra skaitās Supermarmande (62, šī toč nopērkama LV veikalos), utt. utt. Neesmu meklējusi mūsu veikalos, varbūt ir, i-neta sēklu veikalos noteikti var atrast.

es papriku vairs siltumnīcās nestādu - jau otru gadu baigi labi aug ārā, līdz pašām salnām - gan saldā, gan asā! Aso bij pat žēl, kaut rauj ārā un stādi podā - pilna ar pākstīm!

aardillaa
ļoti interesanta info par paprikām:) padalies, ko un kā tu dari, lai ārā labi augtu.

Tikko biju ebay, tur viens pārdevējs pārdot krievu un ukrainas dārzeņu sēklas (paciņas oriģinalās) ir daudz tomātu, papriku, redīsu un burkānu, varbūt kāds grib piebiedroties. Iešu pētīt sīkāk.

Atceros, ka pagajušgad bija interese par krievu sēklām.

Mainīja avene*, 23.01.2011 14:45:44

gunde

aardillaa
kuras ir tās šķirnes, kas labi aug ārā? man pirms 2 gadiem California wonder uz pirmajām salnām nemaz nebija sācis gatavoties, un bija 3x mazāki nekā brāļi siltumnīcā. sēti bija kaut kad marta vidū. pēc tam neesmu riskējusi. siltumnīcā stādu gar pašu malu - tā tie nemaisās pa kājām ne man ne tomātiem.

Karusa
gunde
papriku pērku agrīno, šķirnei nav nozīmes. no asiem pipariem šogad bija Cayenne, baigi ražīgi. Un Rokita, kur uz paciņas bij rakstīts ka saldā paprika, bet internetā figurē kā vidēji asie pipari. Ja Cayenne bija smuka un maza, šī bij ar tādām lielākām pākstīm!

agrotehnika tāda pati kā siltumnīcā stādot, tik laukā sanāk izstādīt mazliet vēlāk. Tagad pacēlu pierakstus, ārā izstādīju 28.05 un nekādas lecektis šogad netaisīju un nesedzu - nekas neapsala.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
17966401