Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko nozīmē dzīvoklis ķīlāts?

zuze9

Esmu bišķi nesaprašānā?

izvēlējos pirkt dzīvokli ,izrādās ķīlāts,māklers visu nokārtoja samaksāja ko tur vajadzēja,bet zvana ka dzīvoklis būs dārgāks jo tā kā šis nesen pircis ,un tagad atkal pārdod tad 25% nodoklis jāmaksā,un cik saprotu no pirkuma summas nevis no kadastra vērtības.

Otrā gadījumā māklere kad uzjautāju vai nav ķīlāts teica ir,BET uz mani tas neattiecas,kad samaksāšu visa tā summa dzēšās.

Nu it kā jau Notārs pārbauda visas tās štelles,bet vai šitā nevar nepatikšanās iedzīvoties ar ķīlātiem dzīvokļiem?

Un kā ir ar likumu par to pārdošanu,vai tiešām 25% no pirkuma summas valstij jāsamaksā? (kautkādus noteiktus gadus divus vai piecus?) Un tikai ja grib dārgāk pārdot vai jebkurā gadījumā.??


Ieķīlāšana nav saistīta ar 25 % nodokli, jo tas ir jāmaksā visiem, kas pārdod īpašumu agrāk kā 2 (ja pareizi atceros) gadus no nopirkšanas brīža.

25% ir jāmaksā pārdevējam nevis tev. Tāpēc normālā gadījumā tev ar to nav nekāda sakara.

Pārdevējam tie 25 % ir jāmaksā no peļņas (tas nozīmē, ja viņš iepriekš nopirka par 10 000 ls, bet tev pārdod par 15 000 ls, tad viņa peļņa ir 5000 ls un no šīs summas viņam ir jāmaksā tas 25% nodoklis).

Tātad jo lielāku summu viņš no tevis prasa, jo lielāks nodoklis viņam jāmaksā valstij.

Vispār jau izklausās, ka pārdevējs vienkārši grib pacelt cenu. Man liekas, ka šitas nodoklis ir jāmaksā jau no 2007.gada sākuma, tā kā mākleris par to iepriekš nevarēja nezināt!


Bonce
ja īpašums iegādāts pēc 2007.gada jūnija (16. laikam), tad būs vien veseli 5 gadi jāgaida. ja līdz tam tad gads.

zuze9
tāpat jau viss notiek ar bankas starpniecību (nu vismaz kredīta gadījumā) un tad jau tā ir Tavas bankas un tās bankas kur dzīvoklis ieķīlāts darīšana. un ja reiz banka kur dzīvoklis ieķīlāts piekrīt, ka dzīvoklis tiek pārdots, problēmām nevajadzētu būt.

zuze9
piekritu Bonce , text maklers samaksaja kur vajag, blefs. Ko tad vins kam samaksaja?Pajautajiet, nez ko atbildes :) kaut gad divains tas maklers,spriezot arii pec iepriekshejaas tavas temas, bet tas taa.. Daudzi dzivokli ir iekilati, uz lielam un mazam summam un par to nav jabaidas,jo iekilats nozimee- kadas bankas ipashumaa esoshs ip. un taa pat vien sho bankas ipashumu nopirkt pa kluso, jeb pa kluso pardot NAV IESPEJAMS. To visu var redzet izraksta no ZG,kadas hipotekas uzliktas. Jo reali,ja ir hipoteka, ipashumu pardevejs nevar pardot bez bankas atlaujas. Ja arii Jus nemsiet kreditu, tad Jusu izveletaa banka,kas izniegs kreditu un pardeveja banka(kur ip.iekilats) ,noslegs starpbanku vienoshanos( banku kreditspecialisti sava starpaa sazinasies,sagatavos ligumus,ko parakstis abas bankas un pardevejs,pircejs) Respektivi - ipashums no vienas bankas paries otras bankas ipashumaa,ipashniekam bus jasamaksa aperam 200Ls,ka kreditu nedzesh pirms termina,bet tas pariet citas bankas ip. Ja banka bus viena,tad vienoshanas nav nepiecieshama. Un viss, domaju vel droshak,ja ipashums ir bankas, jo banka hipoteku nedotu bijushajam ip., ja butu kaut kadas viltibas ar ipashumtiesibam. par tiem 25% uz Jums neattiecas un taa nu ir ip. darishana, ja vins grib tos 25% no Jums dabut, tad vajadzeja pacelt cenu laicigi.


parle
Tur tas māklers Jauns čoms tik tiko sāk ar tām štellēm darboties tāpēc arī nezināja par tiem 25%,un kad uzzināja tad sanāk ka peļņa nav vairs tā ko gribētos.Tāpēc arī pacēla,bet mani tas vairs neinteresē,tas sanāk jau par dārgu priekš tā dzīvokļa un arī naudas tik daudz nav.

Bet vispār gandrīz visi viņi ir ķīlāti tie dzīvokļi,un to no sākuma neviens nesaka ,tik tad kad jau runa ir par pārrakstīšanu pie notāra.

zuze9

protams - lielaka dala dzivoklu ieķilata, 4 -5 gadus darbojoties nek.iip. tirguu labi ja kaadi 10% ir iip.bez kilas,jo arii remontu veikshanai vai kadam lielakam pirkumam visizdevigak ir iekilat esosho ipashumu,nevis nemt paterina kreditu,procenti krietni mazaki. Bet par to,ka iekilati -vispar nevajag satraukties,jo tas skar tikai pardeveju,jo no naudas,kas ienaks par pardoto ip.,banka uzreiz panem savu dalju, nosedz hipoteku,nonem kilu. Nav iespejams,ka ipashumu nostiprinasi ZG un izradisies kaut kur iekilats.Problemas ar iekilatiem ipashumiem bija tikai 90 gados,bet tagad viss sen jau ir mainijies un bailjoties nav verts. Kaa jau mineju -pat labak,ka kilajo banka nekad neliktu hipoteku,ja butu aizdomas par ipashumtiesibu shaubigumu,mahinacijam.

Kur prloblēma?

Inernetbankā, samaksājot 2 vai 3 latus iespējms dabūt visu ifo no Zemesgrāmatas par īpašumu, dzīvokli - īpašneki, ķilas, apgrūtinājumi. Nav jāiet pie notāra, lai to visu uzzinātu.

Ja dzīvoklis ieķīlāts, pirms pirkuma līguma un kredīta piešķiršanas jādabū ķīlas turētāja piekrišana pārdot īpašumu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10046819