Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasniekam nepatīk skolā!

irmina

Manam bērnam ļoti nepatīk skolā un vispār nepatīk mācīties, mājas darbus pilda raudādams. Galva viņam ir gudra, lasa labi, rēķina, bet ir pilnīgā izmisumā. Nevaru īsti saprast, ko darīt.

Trīne

Nevaru īsti saprast, ko darīt.
Noskaidrot, KĀPĒC viņam nepatīk skolā. Kurš bērnam skolā dara pāri.

Trīne
Nepatīk mācīties, tur ir garlaicīgi. - vienīgā atbilde, ko saņemu.

Trīne

A tu pati vienmēr runā, ko vajag?

irmina
uzjautā, ko viņi skolā dara, ko tarpbrīžos, lai pastāsta par bērniem, skolotāju, kas liekas interesants, kas visvairāk nepatīk utt

irmina

Nu manējā pirmklasniece arī uz jautājumu, vai patīk skolā, nu jau atbild, ka nepatīk {#}. Bet tajā pašā laikā no rīta, kad ir pamodusies, uz skolu parasti aiziet smaidīdama, no skolas nāk labā garastāvoklī, tā ka uzskatu, ka viss ir o.k. Un mājas darbus ievelk līdz vakaram un tad činkstēdama un kasīdamās pilda, bet nu... es atceros sevi un zinu, ka nebiju labāka, bet tagad it kā ir gan augstākā izglītība, gan viss o.k {#}

irmina

nu, piekususi jau, pavasaris. Bet, ja tā irvisu māc.g., tad vēlu gan tu reaģē. Un, par mācīšanos- es skolā skatos, ka tik daudzi bērni nevar ieiet ritmā, jo neprot mācīties. un, viņi ir jāiemāca to darīt. Protams, ja vecākam tas nešķiet svarīgi, tad ir tā, ka to ir grūti iemācīt, bet tad atkal sākas, ka 4-5 klasē sekmes slīd ļoti uz leju un iestājas hronisks parādu savākšanas periods. Vispār tas nav grūti- iemācīt bērnam mācīties un situācija Un mājas darbus ievelk līdz vakaram un tad činkstēdama un kasīdamās pilda, bet nu..

ir viegli labojama- sastādiet dienas režīmu, pie kam svarīgi, ka to dara nevis vecāks, bet bērns pats un tur ir rakstīts, apm. tā- ceļos 7.00, mazgājos, ēdu, ģērbjos 7.05-7.30 , mamma mani ved uz skolu, pa ceļam klausāmies pasaku, atkārtojam dzejoli, klausāmies diskus , nu da jel ko jūs tur darat, reāli. 7,30-8.00 skolā pavadu dienu līdz pl. piem. 13.00. mamma man ir pakaļ 13.00, tad mēs ejam mājās, Mājās man ir brīvais laiks līdz 15.00 tad es ēdu pusdienas, un gatavojos mācīties. Pl. 15.30 es to sāku darīt! Mācos līdz 16.10, tad varu līdz 16.20 atpūsties, paskatīties pa logu. 16.20-17.00 es atkal mācos un t.t. mamma ir man tuvumā, lai varu pajautāt nesaprotamo! Un tad, kad šādā veidā sarakstīts režīms ir piesprausts kaut kur redzamā vietā, tad bērnam vairs nav izvēle- tas nozīmē- viņš pats ir nospraudis robežu, kad viņš ko dara. Ja tad nedara un turpina tālāk niķoties un grib vilkt laiku- tad vecāks ir tas, kurš norāda- ka tu to rakstīji, tu devi vārdu, ka tā tam būs būt. ja netiekat galā- tad jāsaka-tā jau tad ir jūsu problēma- tad tā ir nespēja audzināt un ievērot robežas no jūsu puses. šādā veidā apm. 2-3 ned. laikā bērns tiek pieradināts pie tā, ka skolas uzd.var izpildīt ātri un pēc tam viss vakars brīvs. Un, tas arī, kad bērns izmācījies ātri ir jāpārrunā- redzi, cik labi, tagad, kad tu ātri visu esi izdarījis, mums ir iespēja šovakar atpūsties, iziet laukā, aiziet uz kino. Savādāk, viņš tikai mācās un mācās- no rīta skolā un vakarā vēl visu vakaru mājās.

Ieņemot zemā starta pozīciju, pārliecinies, vai aiz muguras kāds neskrien ar kārti

Nu ja, un vēl svarīgi, lai tai laikā, kamēr bērns atpūšas starp mācību darbiem viņš nespēlētu datoru, neskatītos tv un īpaši neko nespēlētos ar mantām, bet paskatītos pa logu, parunātos ar jums. Jo viņam ir jāatpūtina acis un smadzenes.

Ieņemot zemā starta pozīciju, pārliecinies, vai aiz muguras kāds neskrien ar kārti

red

Man jau laikam mājās ir sociāli nelabvēlīgā gaisotne {#}, varu tikai apskaust, ja Tev ir tā kā raksti! Pirmkārt, es neesmu mājās agrāk kā piecos, un līdz tam laikam meita parasti ir viena - tātad dejošanas pulciņā, pie draudzenes, pie omes dārzā vai vēl kaut kur un mācīties jau nu netaisās vis... un kad es ierodos, tad arī vispirms ir visādas citas lietas labā laikā - piemēram, mums ar riteņiem jāizbrauc kāds riņķis, jāatnāk man līdzi uz vingrošanu uttt un tad jau ir vakars... un divreiz nedēļā esmu dežūrā un neesmu mājās nemaz un tad viņa mājas darbus arī pilda kaut kad pašā vakarā... nu tā diemžēl ir, tikai saku - vienīgais mierinājums tik un tā ir tas, ka man vispār neviens pat neko nekontrolēja bērnībā, kaut kad kaut ko skolai izdarīju un galu galā jau bija pat ļoti labi.

Bet nesaku, ka esam pozitīvais piemērs... tāda nu vienkārši ir dzīve {#}

pepilota

man bērns mācās pats, parasti jau skolā to ir izdarījis. Lielie kad vēl mācījās, tad arī darīja to paši. Nu un es esmu diezgan strikta, ja nav izmācījies piektdien skolā, tad jautāju, kad mācīsies, parasti viņš nosaka svētdien divos, bet tad nu svētdien divos arī sēžas klāt. ja zinu, ka būs kur jābrauc, tad atgādinu to.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10083771