Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Veca māja - ar ko sākt atjaunošanu?

FAGNANO

FAGNANO
Jāsāk būtu gan ar pamatu izpēti - kādā stāvoklī un vai tie ir pietiekami lieli un stipri (kādreiz arī mājas praktiski bez pamatiem būvēja), jāizplāno arī, kā un pa kurieni caur pamatiem ievilksi iekšā ūdeni un dabūsi ārā kanalizāciju. Pasūti Latvijas Gāzei vai kādai firmai gāzes ievilkšanas projektu - lēti tas nebūs. LG ir riktīgi rīkļurāvēji.

Pārbaudīt arī elektrības vadus, ja mājiņa veca, labāk visu elektrību pa jaunam savilkt. Kad viss ir savilkts, tad domā par remontu. Nevis otrādi, citādi velkamās komunikācijas visu remontu izcūkos - ar garantiju!


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2446.gif[/img]

Kur atrast, kādu, kas ievilks ūdeni? Kas tam ir nepieciešams un cik tas varētu maksāt?

Varbūt sākt ar "Rīgas ūdens"? Vai kā to kantori sauc. Ja jau oficiālu ūdens pieslēgumu gribat...


Mēs noteikti esam stiprākas, nekā domājam!


ZOLUSKA


aha, un cik ilgi aizņems jaunas mājas projektēšana/saskaņošana ? Cilvēks nemaz i nejautā par jaunas mājas būvniecību, tātad štuko veco māju savest lietošanas kārtībā!

Da manis pēc!!! Vienkārši ir jānoskaidro vai VISPĀR ir lietderīgi veco būdu aiztikt. To saku tāpēc, ka pašai nākotnē būs itentāds pirms pirmā pk. celts grausts, kurā vroģi var dzīvot, bet ja kaut ko gribi remontēt, tad nekādi nevari izlemt, pie kura stūra ķerties klāt...Jo sienas krāsot nav vērts, jo reģipsis greizs un ar izliekumiem. Reģipsim pieķersies = izrādīsies, ka siltinājums (keramzīts!!!) sabiris divtik zemāks, un starpsienai metrs no griestiem faktiski ir bez siltinājuma... Un tā tālāk un zemāk pēc saraksta....

Beigu beigās īpašniekam sanāk gluži vai restaurācijas darbi, kas ir krietni dārgāki nekā jauna māja no līdzīgiem materiāliem. Un, ja tā būdeņa nav kultūras/vēstures piemineklis, tad es stingri šaubos par šāda pasākuma lietderīgumu...


Mēs noteikti esam stiprākas, nekā domājam!

Sākumā ievilkām ūdeni un savedām kārtībā vietējo kanalizāciju. Uzlikām boileru. Nomainījām visu mājas elektroinstalāciju. Tad logus, durvis. Pēc gada jau bija gāze un jauna apkures sistēma. Veicām iekšējo pārbūvi. Tagad būtu jātaisa jumts, līdz ar to 2 stāvs. Visu laiku ģimene- es un vīrs + 4 bērni, dzīvojam iekšā. {#}

Nu, mums bija taa, ka iznaaca galu galaa visu izjaukt un sastelleet no jauna. Viirs teica, ka labaak jaunu buutu vecaas vietaa ceelushi - gan pamati bojaati un siltinaami, gan staavbuuves deelji visi jaanomaina. Protams, ka visas komunikaacijas vilktas par jaunu, arii sienas par jaunu buuveetas, jumts, pilniigi viss. Un pirms mums tur cilveeki itin mieriigi dziivoja. Bet, kad parakaajas - oioioi.

Bija man arii viens paarsteiguma moments savulaik - es atnaaku - maajas, kura veel pirms paaris dienaam bija - nav. Tikai sijas, plikas sijas.

Jā, piekrītu, ka vislabak sākt ar pamatu izpēti. Tam vajadzīgs ģeologs. Ja vajag, varu iedot koordinatas.

Noteikti vajag atrast kādu speciālistu, kas māk pamanīt visādas sēnes/puves/trupes u.c. brīnumus. Šķībs ģipškartons un aizvēsturiska siltumizolācija būs "pupu mizas", ja aiz tiem atklāsies, ka nav jau vairs īsti ko siltināt.

Mēs darījām līdzīgi, kā flinza, jo komunikācijas (ūdens, kanalizācija, apkure, elektrība) organizējot sanāk diezgan papostīt visu pārējo. Kad šitie ir, tad lēnām būvē visu pārējo atpakaļ un darba procesā konstatē, ko vēl vajadzētu saglābt :)

No personīgās pieredzes:

ja gribas pieslēgties visādām pilsētas komunikācijām, vajag projektu - tas ir laiks un nauda + kaimiņu Feģja nevarēs pa vakariem ievilkt ūdensvadu/gāzi, jo viņam visticamāk nebūs pareizais sertifikāts, kas atļauj urbt "resnajā pilsētas" trubā.

vecā mājā mainīt plānojumu protams var, ko tad šodien nevar izjaukt un nogāzt, bet tas reizēm sarežģī dzīvi. Ceļot jaunu, uz papīra izstumdīt sienas ir tomēr vienkāršāk.

Mums 4 vasaru laikā izdevās no būdas tikt līdz dzīvojamai mājai, kur vakarā ir prieks no darba atgriezties :) Bet tās bija 4 vasaras bez atvaļinājuma ar totālu būvlaukumu kādā no mājas stūriem.

ķeizarīte

ģeologs grunti pēta, priekš kam tas? {#} Ja nu vienģi viņi plāno vēl 3 stāvus būvēt.

FAGNANO

Arī no formālas konstrukciju izpēti liela labuma nebūs, tur ir kompleks pasākums vajadzīgs - jāizpēta sienas, pamati utt. , siltumizolācija. Jāsastāda plāns, ko un kā jūs grasaties mainīt. Tad arī top skaidraks no kuriem darbiem jāsāk, ko var atlikt uz vēlāku, lai nav 2x jādara. Varbūt labs pieredzējis celtnieks jāmeklē?


girles tanta
[img]http://smiliez.de/img.php/1241.gif[/img]

Četri vēji

Jā, piekrītu, ka vislabak sākt ar pamatu izpēti.

{#}

Jo var gadīties visādi pārsteigumi. Mūsu gadījumā izrādījās, ka vienīgais ceļš ir nojaukt, jo pamatu nebija kā sugas, bet likt pamatus apakšā zem vecas mājas - ekonomija pret jaunas būvēšanu - nekāda.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10189422