Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kas jāprot?

bubutrusis

undiness
Kur tu izlasīji, ka mans bērns nemāk ēst??? Tas ir vienīgais, kas padodās ļoti labi.

Neatlaidīgā
Tieši tādēļ apjautājos, lai līdz septembrim varētu šādas tādas iemaņas pieslīpēt.

Es jau saprotu, ka audzītes un auklītes nevar paspēt visu un tas ir tikai loģiski. Gribēju uzzināt vai nav kādas OBLIGĀTĀS prasības. Pati kādreiz (jau labu laiku atpakaļ) strādāju bērnu dārzā tikai ar sagatavošanas grupu un tad jau ar brīnumu pietika un vecākā meita ar jau b/d beidza nesen, tā ka nav jau tā, ka neko nezinu par situāciju b/d. Vienkārši šis tas piemirsies pa šiem gadiem.

Paldies visiem par informāciju!


[img]http://foolstown.com/sm/sex.gif[/img]

bubutrusis
3 svarīgākās prasmes - ēšana, ģērbšanās un pods.

Tā kā tavs jau ēd pats, paliek 2. Ģērbšanos atvieglo pēc iespējas vienkāršāks apģērbs ar viegli nosakāmu priekšpusi. Lai arī mans lielākais prot pogāt pogas pat ļoti labi, uz b/d iet apģērbā, kur aizdares ir praktiski tikai ārā ejamajām drēbēm.

Attiecībās uz podu arī nav jēgas satraukties - līdz rudenim iemācīsies. Bet - tas vēl negarantē, ka b/d tāpat kādreiz negadīsies. Man lielajam puikam grupā bērni bija, kas ap 3 gadu vecumu no rudens vēl pamperos staigāja (vairāk gan negadījumu profilaksei).

Mums laikam tādas superjaukas audzinātājas un auklīte - neviena nekad nav satraukusies, ja kāds bērns ko vēl nav mājās apguvis. Mierīgi iemācās uz vietas un neviens no tā necieš.


bubutrusis
Vai jāprot pašam ēst, saģērbties, noģērbties, iet uz poda?
To prot jau 2 gadnieks, kurš iet dārziņā {#} jebkurā gadījumā dārziņš veicina apgūt šīs lietas. Un vēl jau ir tāda lieta, ka ar šīm iemaņām sākas lasīt/rakstīt prasme, kā varēs rakstīt burtus, ja pirkstiņi nav trenēti pogas pogājot?

Par ģērbšanos - lai vieglāk, sākumā ir nepieciešamas kurpes ar klipšiem, bikses uz gumijas, jakas bez pogām, bet vai nu pār galvu velkamas, vai ar rāvējslēdzēju - jo to no sākuma nemācēs aiztaisīt, bet mācēs attaisīt. Ģemperiem priekšpusē zīmējums, lai zina, kura ir priekša. Svarīgi ir sākt ar izģērbšanos - lai vismaz to pats māk. Tad ar biksēm, apaviem. Utt. Ļauj pašam darboties, netraucē, atļau izvēlēties, ko grib vilkt, mana meita šad tad uzvelk kleitu kopā ar biksēm un kājās gumijnieki un tāda jož pa istabu. Toties pati ģērbjas, un tas jau ir gavenais.

Apsveicu ar vietu b/d {#}


Mīļumiņ, nāc iedzer ūdentiņ' kam klāt ir pielikts cukurs, iesals, apinis un raugs
Trīne

NEKAS bērnam nav jāprot. Viņš var iet dārzā nemākot turēt karoti, nemākot ģērbties, pamperā un nerunājot. Ja vien ārsts viņu atzīst par veselu (jā, jā, gadās arī tādi bērni un visnotaļ veseli) viņš var iet dārzā. Ēst iemācīsies ļoti ātri. Runāt - nu kā pats gribēs un vai būs vajadzība. Uz poda barā sākiet jau pēc nedēļās, bet ģērbties aizmirst pat tie, kas iepriekš ir mācējuši. Katrā ziņā bilnīgs bulšits ir par nabaga audzītēm, kas pārbarojušās bērnus, nabadzītes velk 48 zābaciņus. Figņa! Pati esmu to darījusi (grupā bij 30 3gadnieki) un ar visiem nemācētājiem (kas mēneša laikā tomē sāka ģērbties paši) 20 minūtēs grupa bij ārā. Pa porcijām. Ir feina metode, kā mācīt ģērbties bērnam un arī kā ģērbt. Un arī barošana nav golgāta. Un bērni iemācās ļoti ātri.

Protams, ka labāk, ja bērns to visu jau apguvis. Bet ar asinīm uz lupām nevajag mācīt. Bet līdz septembrim vēl-ui cik daudz laika!Tu visu pagūsi iemācīt!{#} Uznāks klikšķis un iemācīsies nedēļas laikā. Vasarā vieglāk. Nav n-tās lupatas jāstūķē. Vienīgi apģērbs jāsapērk tāds, lai bērns pats ar to spētu tikt galā. Max maz pogas, bantītes utt.


bubutrusis
kas jāprot trīsgadniekam sākot bērnudārza gaitas. Vai jāprot pašam ēst, saģērbties, noģērbties, iet uz poda?
Manējais iet b/d no 2 gadiņiem, bet septembrī sāks iet "lielajā grupā", kurā būs visjaunākais - tikko palikuši 3 gadi. Aprunājos ar audzinātājām jaunajā grupā, abas teica, ka jāprot pašam paēst, labi, ja pats prot iet uz podiņa un jāsāk mācīties pašam apģērbties. Bet tā, ka pats var tiešām apģērbties, tādām prasmēm jābūt tikai no 4 gadiem. Tā kā neuztraucies.


Trīne

NEKAS bērnam nav jāprot. Viņš var iet dārzā nemākot turēt karoti, nemākot ģērbties, pamperā un nerunājot. Ja vien ārsts viņu atzīst par veselu (jā, jā, gadās arī tādi bērni un visnotaļ veseli) viņš var iet dārzā.
Nu tas jau tomēr vairāk uz silīti attiecās. Jā, silītē tiešām neko var neprast, bet lielajā grupā tomēr ir savādāk - tur ir 26 bērni, ko tad audzinātāja, lai iesāk, ja visi 26 neko neprot? Nu nez, ir kaut kādas elementāras lietas tomēr jāprot.

Trīne

Šarlote
Nu tas jau tomēr vairāk uz silīti attiecās.
Trīsgadnieks vai nu silē vai dārzā ir trīsgadnieks.

ko tad audzinātāja, lai iesāk, ja visi 26 neko neprot?
Pirmkārt šādi nekad nebūs, jo bērni trijos gados pa lielākai daļai jau māk elementārās lietas, otrkārt šādi teksti ir demagoģija. Ko darīs, ja visi tā darīs. Vot tad darīs, kas jādara, nevis visi leks no tilta un tu arī.

ir kaut kādas elementāras lietas tomēr jāprot.

Aha, un, ja neprot, uz dārzu netiek? Ar augstākminēto argumentāciju.

Jebkurā gadījumā pašam bērnam ir vieglāk, ja viņš prot pašapkalpoties. Un nevajag arī aizmirst, ka vienā brīdī audzinātājas var paziņot - re kā tā mazā meitenīte ģērbjas, bet tu lielais - nemāki, vai vēl vairāk - kamēr neapģērbsies, laukā neviens neies - un visi gaida uz to vienu, kas tur mēģina bikses uzstīvēt un jau asaru birdina... Šīs metodes iemaņu audzināšanā tiek pielietotas un savu bērnu jebkura māte pati var no tām pasargāt, viņu apmācot. Tas ir tieši tas pats, kas sākt iet skolā un neprast lasīt - skolā tiek visi, bet vieglāk ir tiem, kas prot.


[i]Mīļumiņ, nāc iedzer ūdentiņ' kam klāt ir pielikts cukurs, iesals, apinis un raugs[/i] [img]http://foolstown.com/sm/pya.gif[/img] [img]http://foolstown.com/sm/bot.gif[/img]

Trīne
Aha, un, ja neprot, uz dārzu netiek? Ar augstākminēto argumentāciju.
Tikt jau tiek, bet diez vai bērns ļoti labi jūtas, ja pārējie piecpadsmit prot ģērbties,ēst un uz poda sēdēt, bet viņš neko. Turklāt audzinātājas arī var kādreiz aizrādīt mammai, ka jūsu bērns bremzē visu grupu, piemēram. Kā jau teicu, 3 gados vairs neiet silē un tur ir citas prasības.


Turklāt audzinātājas arī var kādreiz aizrādīt mammai, ka jūsu bērns bremzē visu grupu,
Šīs metodes iemaņu audzināšanā tiek pielietotas un savu bērnu jebkura māte pati var no tām pasargāt, viņu apmācot.

Audzinātājas ar šādiem izgājieniem apliecina savu tupumu un neprofesionalitāti. Tādām ar bērniem nebūtu jāstrādā (audzinātāju deficītu neapspriedīsim).

Bērni ir dažādi. Cits vispirms iemācās runāt, cits ģērbties. Bērnudārzs nav ne skola, ne armija. Un nekādas prasības par kaut kādām obligātajām prasmēm, kas bērnam jāprot, lai ietu b/d, nav un nevar būt.

Prasības ir tikai ejot uz 1. klasi


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10193788