Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zibensnovedējs

Qued

Qued

Vai jūsu privātmājai ir zibensnovedējs? Kāds, kāpēc, kur dabūjāt un kur iesakāt? Paldies!

(c) Qued

Vinja_

Te no arhīva - Zibensnovedēju uzstādīšana:

• cello: Man lika Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, šķiet no Valmieras, bet šie liek visur. Man Jūrmalā. Uzlika labi, par saprātīgu samaksu, ar visiem papīriem un sertifikātiem. Tas viss notika 2005.gada aprīlī. Konfigurācija man sekojoša. Ir pašam savs masts virs mājas (augsti liekamas antenas), tāpēc šie lika savu zibens uztvērēja mastu virs manējā, kapara stiepli no masta līdz zemei un 6m garus elektrodus zemē. Mums diezgan augsts gruntsūdens, tāpēc vairāk nevajadzēja. Šie dzina iekšā, kamēr pretestība bija apmierinoša. Darbus izpildīja gana eleganti, sūdzību nav. Visi darbi + materiāli + transports + mērījumi + sertifikāti kopā izmaksāja Ls 200, kas man šķiet pat ļoti saprātīgi, vismaz salīdzinot ar blakus māju, kur uzlika alumīnija stieples visos virzienos pa jumta kori un paprasīja Ls 1000. Tavs projekts diezgan noteikti būs atšķirīgs. katrā ziņā, ja esi nobriedusi zibensnovedējam, pazvani šiem un aprunājies. bija atsaucīgi ļaudis. varu rekomendēt.
  • Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība t.64222718, t.29412057 E-pasts: biedribavr@inbox.lv (Vēl citur figurēja adrese: bub_valmiera@e-apollo.lv )
  • Te vispārīgos vārdos par zibensnovedējiem sīkāk: "..ar zibens aizsardzību nodarbojas daudzi specializēti uzņēmumi, kā arī Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) nodaļas." http://www.tvnet.lv/majas/realty/article.php?id=13836

IeVinja

Qued
Mums liks mūsu pašu elektriķi, kas mājā savilka elektrību. Vispār dārgs pasākums ~1500 Ls.

Long Way to Happy...
hmzis

man ap māju ir kādi 10 lieli ozoli un vēl birze blakus. Nav vajadzības pēc novedēja.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. (c) Einšteins

Qued

hmzis
Novedēju uzstādītāji apgalvo pretējo - ka koki u.c. augsti objekti ņefiga neaizsargā.

Vispār būtu interesanti palasīties, cik ļoti novedējs aizsargā - tb, kam ir iespēris zibens novedējā un vai viss bija ok.

(c) Qued

Qued
Mums ir visai mājai un piebūvei zibensnovedējs tā teikt pa perimetru. Likts jau gadus 5 atpakaļ pēc viena nenormāla negaisa, kad likās iespers mājā. Lika uzņēmums un izmaksas bija drusku virs Ls 1000.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10197972