Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Māja no vienas māsas otrai

Lapa76

Tātad māja ir uz māsa vīra vārda,bet tas ir viņu kopīpašums.Kā ir izdevīgāk un lētāk māju davinat vai pirkt?Padalieties informacijā,lūdzu!

Lapa76

{#}{#}

ja es pareizi saprotu, tad māsai vajag dabūt vispirms VISU maju savā īpašumā, lai tālāk varetu ar to māju darīt ko vēlas. skaidrs, ka lētāk butu dāvinat, bet varbūt izdevīgāk ir nopirkt - tas jau jāskatās no individuālās situācijas

atvaino, ja jaucos, kur man nav jājaucās un neko neesmu sapratusi, ko Tu īsti velies {#}

Lapa76

Ja pareizi sapratu, tad juridiski mājas īpašnieks ir māsas Nr.1 vīrs, bet atsavināt vajadzētu māsai Nr. 2.

Tu jautā lētāk māju davinat vai pirkt - domājot valsts nodevu??? Viss atkarīgs - kāda ir māsu un māsas vīra vienošanās - par kādu samaksu īpašums tiek atsavināts, no kura tiks aprēķināta zemesgrāmatā valsts nodeva, bet tiešām vis atkarīgs no konkrētas situācijas, summām utt.

Precīzē, lūdzu, jautājumu un saņemsi precīzāku atbildi :)

Labāk nožēloju to, ko esmu izdarījusi, nekā to, ko neesmu!

Lady-Di
Nu jā,īpašnieks ir māsas vīrs,bet gan viņš,gan māsa ir ar mieru pārdot to man.Jautājums -kā ar maksimali maziem izdevumiem to noformēt manā īpašumā.Cik pati tagad paurbos literatūrā,sapratu,ka ja ir tā kā tagad,tad jaslēdz pirkuma līgums un jāmaksā 2% valsts nodeva no pirkuma summas.Jo radniecība ir ar māsu,ne viņs vīru(diemžēl){#},ja būtu uz viņas varda,tad būtu 0,5%?Vai pareizi sapratu?Laikam vienīgā iespēja ir vīram dāvināt māsai,māsai man,bet vai no tā sanāk kāds ieguvums?

Nu to arī sapratu,ka valsts nodeva ir vienāda radniecības gadījumā gan pie pirkuma,gan dāvinajuma līguma.

Kā kopīpašums bija domāts,tas ,ka laulības laikā iegādāts.

Lapa76
Kā kopīpašums bija domāts,tas ,ka laulības laikā iegādāts.

jā jā, to sapratu:)

ts nodeva ir vienāda radniecības gadījumā gan pie pirkuma,gan dāvinajuma līguma

jā, tā ir

Ja māsas vīrs tev davinās māju, valsts nodevu maksāsi 3% apmērā no īpašuma kadastrālās vērtības (ja tas tev nav 3. un nākamais īpašums);

ja pirksi no viņa, tad 2% tiks aprēķināti no pirkuma summas vai kadastrālās vērtības (lielākā no tām...bet kura lielāka, to jau var arī izvēlēties)

ja māsas vīrs dāvinās māsai, un viņa, savukārt, tev, tad divas reizes maksāsiet valst nodevu 0.5 % no kadastrālās vērtības.

Labāk nožēloju to, ko esmu izdarījusi, nekā to, ko neesmu!

Lady-Di
Paldies!

Lapa76

Jūsu gadījumā konstruktīvi ir

* izdevīgi tikai vienīgi slēgt pirkuma līgumu, pārdot par kadastra vērtību. 2% būs valsts nodeva jāmaksā un 9 Ls būs Kancelejas nodeva.

* Nav izdevīgs Dāvinājuma līgums tas ir 3 % no kadastra vērtības + 9 ls kancelejas.

+ Notāra pakalpojums par nostiprinājuma lūgumu īpašuma tiesību reģ. Zemesgrāmatu Reģistrā 20Ls - 25 Ls kā nu kurā vietā, un pirkuma līguma sagatavošana arī kādi 40 Ls - 50 Ls .

+ Jāpasūta Zemes dienestā Kadastra uzziņa. ~ +-15 Ls

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10232053