Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā labāk/lētāk noformēt īpašnieka maiņu?

SviestaMuša

Jautājums sekojošs - ja es vēlos pārformēt manā īpašumā esošu NĪ uz vīra vārda, kā to labāk un lētāk organizēt - kā dāvinājumu, kā pārdošanu vīram vai kā?

Mērķis - pēc iespējas lētāk panākt, lai juridiski īpašums pieder vīram.


ButterFly

Ja līgumu rakstat paši, tad tas nemaksā neko, vai slēdzat pirkuma, vai dāvinājuma līgumu. Nostiprinājuma lūguma cena šajā gadījumā arī nemainās. Kancelejas nodeva arī nemainās. Valsts nodeva dāvinājuma gadījumā tiek rēķināta no kadastrālās vērtības, pirkuma gadījumā no darījuma summas. Ja darījuma summa tiek noteikta kadastrālās vērtības apmērā, tad arī valsts nodeva abos variantos ir vienāda pie nosacījuma, ka laulība jūsu starpā ir juridiski reģistrēta, jo tad abos variantos valsts nodeva būs 0,5 % no kadastrālās vērtības. Tā ka faktiski izdevumu ziņā nav atšķirības.

Sekas nākotnē gan būs atšķirīgas, vai slēdzat pirkuma, vai dāvinājuma līgumu.


Katram savu mersedesu un blondīni !!!

Štrum-dram-trūde

Sekas nākotnē gan būs atšķirīgas, vai slēdzat pirkuma, vai dāvinājuma līgumu

Kādas?

Štrum-dram-trūde
Sekas nākotnē gan būs atšķirīgas, vai slēdzat pirkuma, vai dāvinājuma līgumu.

Lūdzu paskaidro!

Un paldies par pārējo informāciju.


ButterFly

nu piemēram, ja jums nav noslēgts laulības līgums par visas mantas kopību, tad dāvinājuma gadījumā konkrētais īpašums būs vīra atsevišķa manta un viņš brīvi varēs rīkoties ar to bez kādas īpašas saskaņošanas ar tevi (pārdot, ieķīlāt u.t.t.), jo skaitīsies, ka viņš šo īpašumu ir ieguvis bez atlīdzības. pirkuma gadījumā tiek prezumēts, ka laulības laikā par atlīdzību iegādāta manta ir pirkta par abu kopīgiem līdzekļiem, tādēļ tādām darbībām kā atsavināšanai, ieķīlāšanai un vēl šim tam, būs nepieciešama laulātā piekrišana. un te nav nekāda nozīme tam, ka pats darījums ir noticis laulāto starpā. protams, jebkurā līgumā pastāv iespēja noteikt dažādus aizliegumus ar konkrēto īpašumu rīkoties bez tavas atļaujas, ko reģistrē zemesgrāmatā, var reģistrēt mūža lietošanas, dzīvokļa tiesības u.t.t. tev par labu, bet tur jāskatās, kāda ir plānota turpmākā rīcība ar īpašumu. ja, piem., plānojat ņemt kredītu, tad tas neder, jo neviens normāls kreditors nebūs ar mieru ņemt par nodrošinājumu šādi apgrūtinātu īpašumu.

vēl dažādas variācijas var veidoties mantojuma, laulības šķiršanas u.c. gadījumos, bet tas pārāk gari. ja ļoti grib, var līdz bezgalībai gan vienā, gan otrā gadījumā attīstīt teoriju, kas būtu, ja būtu. kas jums vairāk der, jājūt pašiem pēc tās situācijas, kas liek jums to darīt. ja īpašuma pārreģistrācija būtu nepieciešama kaut kādu tīri formālu apsvērumu dēļ, es droši vien izvēlētos pirkumu, jo tā man tiktu saglabāta iespēja zināmā mērā ietekmēt turpmāko rīcību. protams, dāvinājuma līgumam pirmajā brīdī var šķist pozitīvi tas, ka gandrīz vienēr var prasīt tā atcelšanu "nepateicības dēļ", bet praksē šo "nepateicību" ir ļoti grūti pierādīt. (vīra aiziešana pie mīļākās, piemēram, netiks traktēta kā nepateicība {#} )


Katram savu mersedesu un blondīni !!!

Štrum-dram-trūde

Ā, nu paldies, diezgan izsmeļoši.

Būtībā to visu zinu un ar to arī rēķinos, šobrīd tieši tas ir vajadzīgs - lai īpašums būtu vīra atsevišķa manta gar kuru man nav nekādas darīšanas.


ButterFly

Vai arī vienkārši laulību līgums par to kas kuram pieder, ja izvairās no kaut kādām problēmām, kuras tiek vērstas pret vienu no laulātajiem, arī derēs. Pie tam laulību līgumu varēs vienkāršāk manīt vēlāk, nekā kasīties ar dāvinājumu. Tiesa cik tas prieks UR maksā gan nav ne jausmas.

Salvija
ar laulības līgumu laulātie var vienoties par līgumisko laulāto mantisko attiecību režīmu, kas pie mums ir vai nu visas mantas šķirtība vai kopība, bet tas nav pamats īpašumtiesību maiņai. tiesa, ir redzēti daži zemesgrāmatu tiesnešu lēmumi, ar kuriem tomēr savā laikā šāda pārreģistrācija ir veikta, bet tādi tiešām ir tikai "daži". un par šito "laulību līgumu varēs vienkāršāk manīt vēlāk" ir tā, ka jebkuru līgumu vēlāk varēs "vienkārši mainīt" vai atcelt, ja vien ABAS puses to gribēs.


Katram savu mersedesu un blondīni !!!

SviestaMuša

Jūsu gadījumā konstruktīvi ir

* izdevīgi tikai vienīgi slēgt pirkuma līgumu, pārdot par kadastra vērtību. 2% būs valsts nodeva jāmaksā un 9 Ls būs Kancelejas nodeva.

* Nav izdevīgs Dāvinājuma līgums tas ir 3 % no kadastra vērtības + 9 ls kancelejas.

+ Notāra pakalpojums par nostiprinājuma lūgumu īpašuma tiesību reģ. Zemesgrāmatu Reģistrā 20Ls - 25 Ls kā nu kurā vietā, un pirkuma līguma sagatavošana arī kādi 40 Ls - 50 Ls .

+ Jāpasūta Zemes dienestā Kadastra uzziņa. ~ +-15 Ls


Štrum-dram-trūde

Nav jau mana darīšana, bet no jūsu greizās konsultācijas var kāds ciest. Ja nopietns jautājums tad nopietnu atbildi sagaida cilvēks, palīdzēsim viņam nevis putrosim galvu ar kautkādām vīra aiziešanas pie mīļākās!!! {#}

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10233218