Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai pabalsts pienākas?

Doks

Ja pagājušā gada oktobrī pierakstīju bērnu rindā b/d, bet šogad novembrī bērnam paliks 5 gadi, vai man pabalsts pienāksies? Jo skolā mēs plānojam laist ar pilniem 7 gadiem, tādējādi šogad rudenī netiks uzsāktas 5-gadīgo apmācības. Pie tam, pat ja mēs gribētu uzsākt šīs apmācības, mums vajadzētu ārsta zīmi, ka tas tiek atļauts.

vai man pabalsts pienāksies?
Nē, jo 5 gados sākas pirmsskolas sagatavošana, kas ir obligāta un ko pašvaldība obligāti nodrošina.

Saulstariņa mamma
Paldies par atbildi!

Nu baigi žēl, protams. Un arī loģikas te nekādas nav. Jo ne jau visiem 5 gadi aprit septembrī. Man liekas ir būtiski, ka maksā līdz septembri, kad sākas mācību gads un t.sk. 5-gadnieku apmācība. Jo manam bērnam šogad septembrī 5 gadi nebūs, viņu nekur neuzņems 5-gadnieku apmācībai, un arī skolā mēs plānojam laist no pilniem 7 gadiem.

Jeb tad novembrī, kolīdz mums būs 5 gadi, es varu skriet uz pašvaldību, lai man gādā apmācības iespējas???

Gan b/d gan skolā bērnus uzņem pēc dzimšanas gada, nevis pilniem 2,3 5 vai 7 gadiem. Tāpēc pirmsskolas apmācība jums jāsāk šogad septembrī.

Žurķis
Baigi jau nu neticas, ka kaut kas būtu tik milzīgi mainījies kopš manām skolas gaitām. Man klasē bija skolnieki, kas dzimuši sākot no viena gada oktobra līdz nākamā kalendārā gada septembrim.

Vai ja manam bērnam septembrī nav pilni 5 gadi, tad viņam būtu jāuzsāk tieši šajā gadā šīs izglītības programmas apguve??? Kāpēc tad man savulaik tika skaidrots, ka ja nu es gadījumā gribēšot laist jau ar šo septembri, tad man jāprasa ārsta atļauja?? Tādējādi netieši norādot to, ka tas ir kā izņēmuma gadījums nevis norma.

Saulstariņa mamma
sakiet lūdzu,ja bērnam 5 gadi būs tikai februārī,vai es varu jau septembrī pieteikt jebkurā b/d?

Doks
citāds no vispārējās izglītības likuma

32.pants. Pamatizglītības obligātums

(1) Pamatizglītības ieguve ir obligāta.

(2) Pamatizglītības ieguvi sāk tajā kalendārajā gadā, kurā izglītojamajam aprit 7 gadi.

(3) Atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības izglītojamais var sākt pamatizglītības ieguvi vienu gadu agrāk vai vēlāk saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta atzinumu.

Tātad pēc likuma sanāk, ka tavam bērnam vajadzētu sākt iet skolā ar nepilniem 7 gadiem. Protams, ir vēl arī trešais punkts, tā kā vari pati izvēlēties.

[img]http://foolstown.com/sm/velo.gif[/img]

Zuks
Nu skaidrs! Tad spiedīsim uz izglītības iestādes nodrošināšanu (sāpe jau tāda, ka tā var būt nepilnas dienas izglītošana nevis pilnas dienas b/d, kas tik sarežģī visu procesu - izvadāšana, dienas režīms, diensvidus utt.) nevis uz pabalstiem

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10398294