Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Šerpa auklīte b/d

zbriedis

zbriedis- bet tu jau nemaksā audzītēm un auklītei, tā summa ir par bērnu ēdināšanu audzinātājām jau no tā nekas netiek. Darbs tiešām ir nenovērtēts, algas ir pazemojošas, rinda ar strādātgribētājiem nestāv, labi, ka vispār vēl ir kāda auklīte kura to pakaļu nomazgā un interesanti, kāpēc gan māmiņa nav iemācījusi līdz b/d iet uz poda?

Normāls aizrādījums, ka pie galda neviens nedzied un grupiņā nav nekāda lēkāšana, ja pie galda sāks dziedāt vai lēkāt visi 20 kas tad būs? B/d ir sava kārtība un disciplīna kura ir jāievēro, mājās lai dara kā grib, ja mamma atļauj kaut pa griestiem lai staigā.


Kaķim vienalga ko par viņu domā peles.

ibica2

Par šo guli, resnā pakaļa. Tā jau ir prasta rupjība, kas tomēr nebūtu piemērojama attiecībā uz bērniem. Un tad jau vecāki ar šamai var teikt nevis auklīte xxx bet tieši norādīt uz kādu viņas vizuālo nepilnību (te nu katrs pēc savām spējām un saprašanas), ja vēlēsies šamai, ko pateikt. Diez tas būtu tā forši?

Nu par resno pakaļu nav labi teikts, piekrītu, bet visi pārējie normāli aizrādījumi!


Kaķim vienalga ko par viņu domā peles.

labi, ka vispār vēl ir kāda auklīte kura to pakaļu nomazgā un interesanti, kāpēc gan māmiņa nav iemācījusi līdz b/d iet uz poda?

Nu galīgi sviestains apgalvojums. ja drīkst vaicāt, kā izpaužas "iemācīt"?

Mani 2,5 gadīgie dvīņi iet uz podiņa, bet meita kakā tikai biksēs un es nevaru neko tur iemācīt, kamēr viņai neatnāks klikšķis vaļā un, ja tādā gadījumā būs auklīte, kas nemitīgi lamās manu bērnu, tad tas bērns vēl mazāk kaut ko varēs iemācīties.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_401.gif[/img]
http://by.lilypie.com/BBT9p3.png
http://b3.lilypie.com/5nnGp2.png

Mūsu puikam arī auklīte ir īsts Terminators - liela, zemu balsi, ļoti stingra. Neskatoties uz to, mūsējais ir riktīgs palaidnis - neskaitāmas reizes izilkts koridorā, sēdējis uz "rezervistu soliņa" u.t.t. Tad jau laikam nav tik traki, kā no malas liekas - bērni pierod.

Vēl viena lieta - mazi bērni, kad nonāk svešā vidē daudz labāk un stabilāk jūtas, ja ir skaidri izklāstīti, stingri noteikumi - kā jāuzvedas, ko drīkst, ko nedrīkst darīt. Tāpēc ticu, ka nonākot šādā vidē, kur ir disciplīna, bērns pat jūtas labāk, jo skaidri zina un ātri ielāgo visus noteikumus.

Dažas lietas gan man liktos nepieņemamas no tēmas autores norādītajām - bērnu fiziska aizskaršana un vārdiska pazemošana (nedrīkst bērnam pārmest, ka viņš ir piekakājis pamperu, jo viņš var sākt šo procesu uzskatīt par apkaunojošu un sevi par sliktu, dusmoties uz sevi, ka nepārvalda sevi pietiekami labi un regulāri apķēzās no galvas līdz kājām.

Daudzie aizrādījumi arī ir jāizvērtē - jo tiešām, bērnam ir jāspēj pieņemt noteikumus, ka viņš nav viens grupiņā un ka nevajag skriet un lekt, tad, kad visi mierīgi dodas pusdienot pie saviem galdiņiem, ka nevajag bļaustīties, jo no tā, ka kāds bļaustās nogurst visi apkārtējie u.t.t. Jāizvertē arī forma, kādā tie aizrādījumi birst pār bērna galvu. Tai auklītei es nopirktu un uzdāvinātu grāmatu "Bērni ir no debesīm", tur ļoti labi ir parādīts, kā jārunā ar bērnu.


Sliekas nevar iekost, jo viņām priekšā un aizmugurē ir tikai astes.
http://b1.lilypie.com/ycstp3.png

vot nevaru atturēties nepaust savu cālī tik nepopulāro veidokli. es uzskatu, ka maza alga nav attaisnojums veikt nekvalitatīvi uzticētos pienākumus. ja audzītēm vai auklītēm, kas labi strādā maksātu vairāk nekā tām, kuras slikti, viss būtu štokos.

bērnudārzs ir tāda pati vieta, kur cilvēks socializējas kā citas. tajā ir savi noteikumi, kuri izriet no bērnudārza apstākļiem - daudz bērni, mazas telpas u.c. - to jau bērniem var izskaidrot, kāpēc mājās pie galda var runāt, bet bērnudārzā nevar. tajā pašā laikā es negribētu, lai mans bērns man pateiktu guli, resnā pakaļa, raustītu mazo brāli, jo tā ir redzējis varas izrādīšanu. jo tie jau ir kaut kādi uzvedības modeļi, ko iemācās. drauds par mammas nenākšanu pakaļ gan ir viennozīmīga emocionālā vardarbība. es toč nospļautos par pieklājību un savam iemācītu, lai uz to pasaka viņai kaut ko tikpat sirdi stindzinošu par kādu tuvu cilvēku (uz sitienu nekas elegants nenāk prātā) lai saprot, ko runā

sanutka

36
Tu neesi aizdomājusies, ka bērni mēdz arī fantazēt

Te tādas gudrinieces, kas runā , kā psihalogi par audzinatajām, bet kāpēc netiek runāts kādi bērni un viņu rīcības???? Ne jau tāpat aiz darīt nav ko audzinātāja bērnam kautko aizrādīs!!!

Protams ir nopietni parkāpumi no audzinātāju puses par, kuriem nav jāklusē. Bet, kad sāk runāt par lietām, ko pašas mammas labi piekopj, kā, piemēram, sabarot utml savus bērnus. Pašas netiek galā ar savu vienu bērnu, bet te iedomajās, ka audzinātājas tulīt audzinās viņām bērnus un galvenais, lai tas ir pareizi un profesionāli. Nejauciet, bērnus audzina vecāki un jau mājās ir jāpastāsta, kā uzvesties sabiedriskās vietās utml. Nevis atved izlaistus bērnus un uzgrūž audzinātājām vēl piedevām bubina, ka audzinātājas sliktas un neucina viņu bērnus. Tas nekas, ka tur ir vēl 20 bērni. Tā nav omīte , ne arī auklīte, kura auklē tikai vienu jūsu bērnu.

Lauma

Un iedomājies ja visiem iegribas jautriem palēcieniem vari iedomāties kas par troksni tad būtu?
Nu un kas tad būtu? Manuprāt, nekas traks.

Aizej uz dārziņu un pasaki, lai visi bērni sāk palēkties visu dienu un, tad redzēsi, kas tad būtu.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2096.gif[/img]
sanutka

Naarinja
mazie ir maximāi noturēti grupiņā - tik ap 18.00 taisās uz āru (citas grupiņas jau no 17.00)

Ja audzinātāja uzskata, ka jāiet 18:00, tātad 18:00. Neiedomājies, ka iemesli varbūt dažādi. Teiksim mazajās grupiņās, kad auklīte aiziet mājās audzinātāja vēl paliek ar vismaz 15 bērniem un protams, ka viena ar tādu bariņu nevar iet,jo ta vienam čurāt, otram dzert. Un savākt, lai skraidīt turpu šurpu uz grupu neiespējami. Pajautā audzinātājai, gan jau ne tāpat viņa izdomā, ka ies 18:00. Mums dārziņā audzinātājas tāpat ved ne ātrāk pa 17:30 un no rītiem vēl nesen vispār negāja ārā, bet tāpēc es nebubinu, bet gan pati pēc dārziņa vēl stundiņu pastaigājos ar saviem bērniem.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2096.gif[/img]
sanutka

zbriedis
Tu jau nemaksā audzinātājām algu, bet gan par ēšanu!


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2096.gif[/img]

sanutka


nese

Vakar kā reiz man arī gadījās dzirdēt audzinātājas uzbrēcienu kādam pie brokastgalda dziedošam bērnam

Varbūt, lai visi sāk reizītē dziedāt, ko? Kā, tad būs. Ja vienu neapklusinās, tad pārējie sāks piebiedroties.

Ziziite
Es tavā vietā dotos pie vadības parunāties un lūgtu izvērtēt konkrētās auklītes piemērotību šim amatam.

Kāpēc netiek runāts par vecāku piemērotību!!!

zbriedis
Pirms bērnu vest uz dārziņu, viņam jaiemāca iet uz poda, ēst un ,gērbties!!!

BB
Tās nav auklītes problēmas, ja Tu nevari savam bērnam iemācīt uz poda iet!

Alfina

Tai auklītei es nopirktu un uzdāvinātu grāmatu "Bērni ir no debesīm", tur ļoti labi ir parādīts, kā jārunā ar bērnu.

Vecākiem gadījumā vispirms nevajadzētu tāda veida grāmatas palasīt!

Tas nav individuāls darbs,nejauciet.

Vecaki jau galīgi izlaidusies, iet virsū audzinatajam, bet pasi nepilda savu pienakimus, ka vecāki. Nez kapēc iedomājās, ka dārziņš tulīt audzinās viņu bērnus un vel piedevām, tā, lai būtu pareizi. Varbūt paskaties uz sevīm, kā jūs darbojaties ar saviem bērniem, cik pareizi! Kā grāmatā rakstīts? Kāpēc domā, ka pareiz ir tā un ne citādi! Cik cilvēku, tik metožu. Tas, ka audzinātāja neatiecās, kā mammas pret bērniem, tas nenozīmē, ka viņas ir galīgi garām.


[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2096.gif[/img]
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
10413713