Anglija

Džeimija

Slēdza Džeimija: "pilns lapu skaits".

Chill

Pirms tam Tu minēji, ka dārziņš maksā no 600 paundiem un aukle izmaksā tikpat. Šīs pašas lapas augšā Tu mini, ka 80 - 100 maarcinjaam nedeeljaa nenopelniisi. Tad cik īsti izmaksā aukle?

Daarzinjsh un aukle atshkjiras no au-pair. Daarzinjsh un regjistreeta, profesionaala aukle maksaa videeji £50 dienaa, kas pat sanaak vairaak kaa £600 meenisii. Au-pair ir jaunas meitenes no aarzemeem, kas dziivo gjimenee un pieskata beernus/ tiira maaju. Nereti au-pair arii maacaas vieteejaa koledzhaa anglju valodu. Au-pair pelna videeji 80 - 100 maarcinjas nedeeljaa, bet dziivoshana un eeshana vinjai ir par briivu (to apmaksaa gjimene)

Par dziivokljiem - viss ir atkariigs no rajona. Ir rajoni, kuros es nedziivotu, ja man piemaksaatu. Tie arii ir leetaaki par tiem daargajiem. Bet ir cilveeki, kam vienalga, kur vinji dziivo - ka tik jumts virs galvas. Turklaat, iesaku tos sludinaajumus lasiit uzmaniigi - dazhi no vinjiem piedaavaa iziireet vienu istabu konkreetajaa dziivoklii.

Chill
Citur iires maksaa iekljauti arii reekjini (elektriiba, gaaze, uudens), citur-ne. Ko Tev dod 200 maarcinju iire, ja tikpat veel maksaasi par reekjiniem?

Sludinaajumu liceejs- chakareetaajs var gadiities tikai tad, ja tas ir no Latvijas u. tml. Vispaar taa nav pienjemts.

.

fairy
12345
Ko Tev dod 200 maarcinju iire, ja tikpat veel maksaasi par reekjiniem - pat, ja jāmaksā 400 paundi (kopā ar rēķiniem) tas ir labāk nekā 600 paundi. Vai jūs, lūdzu, varētu apskatīties manis iemesto linku ar dzīvokļiem un pateikt vai Jūs saskatat kādu āķi? Jo es lasiju, devu vīram izlasīt, bet neredzējam nekur tekstu, ka izīrētu vienu istabu. Un vēl - es neesmu dzīvojusi Anglijā tapēc man nav ne mazākās nojausmas kas ir labs rajons un kas ir slikts. Varbūt ir kāds links (droši vien, jau ka nav) vai Jūs jau aptuveni zinat? Būtu ļoti pateicīga. Patiesībā mēs pat vēl līdz galam neesam izdomājuši uz kuru pilsētu doties, bet zinam, ka kautkur dosimies tuvākā laikā. Varbūt Jūs varat arī ieteikt kas būtu labvēlīgāka iebraucējiem un uz kuru noteikti nevajadzētu braukt?

Fiksi iemetu aci iipashi neiedziljinoties. Paskaties praatiigi- taas ir meenesha maksas vai nedeeljas. Vinjiem te parasti maksu nosaka nedeeljai.

.

12345
Tam es arī pievērsu uzmanību. Es saprotu, ka pw ir par nedēļu un pcm par mēnesi. Vai ne?

Chill

Gandriiz katraa pilseetaa ir savas melnaas bedres un oaazes. Un to ir ljoti gruuti pateikt - kur ir labi, un kur ir slikti, ja vien tur pashi nav dziivojushi. Lielajaas pilseetaas rajonu ir bezgala daudz, katraa savas iipatniibas. Un pat vienaa rajonaa var buut savas mazaas bedres - taa saucamaas counsil estates - pashvaldiibas maajoklju kopa, kur nereti dziivo daudz "sociaali nelabveeliigi" cilveeki - vieteejaas padibenes, narkomaani, alkoholikji, kriminaalie kadri (cilveeki, kas paartiek tikai no zagshanas, narkotiku/ ierochu tirgoshanas, prostituucijas utt) emigranti (Austrumeiropieshi ir kaartiigi un tiiriigi, saliidzinot ar citaam tautiibaam - somaalieshiem utt), visaadas bandas.

Es ieteiktu tagad dziivokli nemekleet, bet to mekleet tad, kad jau esat uz vietas un ir atrasts darbs. Tad vareesiet mekleet dziivokli tuvaak darba vietai. Dziivokljus atrast patieshaam nav probleema, to ir daudz. Kad jau buusiet uz vietas, tad redzeesiet pashi, kaadi cilveeki apkaart grozaas, pa rajonu staigaa. Tie tad arii buus Juusu potenciaalie kaiminji.

Papildināts 11.07.2009 19:01:41:

Iemetu aci Tavaa noraadiitajaa linkaa - izskataas ka paarsvaraa visos sludinaajumos noraadiitaa cena ir vienam cilveekam (vienai guljamistabai), un domaats ir daliit sho maajokli ar citiem. Sludinaajumi ir jaalasa ljoti uzmaniigi un jaaprot lasiit starp rindinjaam. Tieshi taapeec nav veerts kaut ko mekleet, pirms Juus esiet aizbraukushi. Atsleegvaardi ir "share to rent" un "student" - ja maajoklis paredzeets studentiem, tad tas uzreiz ir skaidrs, ka cena ir par vienu cilveeku.

Mainīja fairy, 11.07.2009 19:14:04

fairy
Paldies, sapratu. Bet ar darba meklēšanu līdz galam nesapratu- citur raksta, ka darbu mēnešiem nevar atrast, citi raksta, ka nevar atrast tikai tie, kas slikti meklē un ja grib un meklē nedēļas laikā var atrast darbu (laikam draugu domu biedru grupā arī lasiju versiju, ka tie, kas saka, ka darbu nevar atrast saka speciāli, lai latviešiem nosist ēstgribu braukt uz UK :D ). Nav skaidrs, kam ticēt. Es arī lasiju tepat ieteikumu, ka labāk pirmo laiku dzīvot viesnīcā, tad meklēt dzīvokli un paralēli darbu, bet, ja situācija pie jums tikai pasliktinās un viesnīca maksā kudiš dārgāk nekā dzīvoklis tad arī negribās riskēt ar naudu un pēc mēneša atgriezties LV, jo visa nauda aizgāja viesnīcai.

Papildināts 11.07.2009 19:19:49:

fairy
tiešām, paskatijos, ka visos sludinājumos figurē share to rent vai student :( Vismaz vairs nav jālauž galva par āķiem :D

Chill

Ar darbiem ir visaadi, var paveikties un atrast uzreiz, var nepaveikties un meeneshiem seedeet bez darba. Ljoti daudz kas atkariigs no pasha cilveeka, ir taadi, kas gaida, ka visu atnesiis uz paplaates un jau pie pirmajaam neveiksmeem met plinti kruumos. Ja ir laba anglju valoda, cilveeks ir izveiciigs un maak sevi nopaardot, tad ar darba mekleeshanu ies labaak. Bet shobriid situaacija tieshaam ir daudz daudz gruutaaka kaa pirms paaris gadiem. Daudzi ir bez darba, arii vieteejie. Iebrauceeju ir vairaak un vairaak.

Par to dziivokli - nav jeega atrast dziivokli kaut kur vienaa Londonas galaa, ja darbu atradiisi pavisam otraa Londonas galaa, un buus jaapavada 2 stundas braucot uz darbu katru dienu, un par braukshanu jaaizteeree £15 dienaa. Atrodi darbu, tad meklee dziivokli tuvaak darbam. Liidz tam - viensiicaa vai kaut kur pie pazinjaam. Leetaaks variants ir dziivoshana hostelii, bet nu nav iipashi patiikams, iipashi, ja beerni ir liidzi (es taa saprotu, ja?)

Par pilseetaam - es viennoziimiigi brauktu uz Londonu, jo, ja kaut kur ir darbs, tad tas buus tur. Daudzas Anglijas industriaalaas pilseetas un arii mazaas pilseetas ir diezgan depresiivaa noskanjojumaa darba zinjaa - arii vieteejie speciaalisti seezh bez darba.

ja situācija pie jums tikai pasliktinās un viesnīca maksā kudiš dārgāk nekā dzīvoklis tad arī negribās riskēt ar naudu un pēc mēneša atgriezties LV, jo visa nauda aizgāja viesnīcai.

Ir jaasaprot, ka zinaams risks pastaavees vienmeer. Neviens Tev te nevar neko garanteet. Ja neesi gatava riskeet, tad paliec, kur esi.

Ja esiet vesela gjimene - lai vispirms brauc viirs. Atrod darbu, atrod dziivokli, paskataas, vai to visu vispaar ir iespeejams pavilkt, jo dziive te ir ljoooooooti daarga, un tad domaajiet taalaak.

Mainīja fairy, 11.07.2009 19:26:03

fairy
Iebrauceeju ir vairaak un vairaak - pirms kāda laika dzirdēju, ka tieši visi iebraucēji brauc mājās, jo celtniecība apstājās un darba nav.

Papildināts 11.07.2009 19:38:01:

fairy
jo dziive te ir ljoooooooti daarga, un tad domaajiet taalaak - visu laiku pretrunas. Pāris lapas atpakaļ te kāds rakstija, ka izdzīvot un pat dzīvot var arī ja strādā tikai viens cilvēks, kas Latvijā nav iespējams. varbūt Tu (un būtu labi, ja arī vēl kāds) uzrakstītu savas ģimenes aptuvenās izmaksas (ideāla variantā arī norādot par cik kvalitatīvu preci/pakalpojumu cenas norādītas).

Muusu aptuvenaas izmaksas 1 meenesim (4 cilveekiem - 2 pieaugushie, 2 beerni)

Maajas krediits £1000, komunaalie reekjini £300, counsil tax (pashvaldiibas nodoklis) £100, paika £600. Plus veel benziins, apgjeerbs, izklaides, beernu pulcinji, beernu apgjeerbs, un miljons citi siikumi.

Pāris lapas atpakaļ te kāds rakstija, ka izdzīvot un pat dzīvot var arī ja strādā tikai viens cilvēks

Protams, ka var. Ja tas cilveeks labi nopelna.

Atbildi Tu te diemzheel neatradiisi, jo katram ir pavisam cita pieredze. Atbrauc un paskaties pati.

Papildināts 11.07.2009 19:55:21:

Runaajot par dziivoklja mekleeshanu, es nemekleetu dziivokli internetaa, bet gan ietu uz agjentuuru - estate agents. Un tur Juus preciizi variet izklaastiit savas veelmes un vajadziibas, pateikt savu budzhetu, un agjents meklees Jums piemeerot maajokli. Sakariigaa rajonaa mazinjsh vienistabas dziivoklis Londonaa Jums maksaas meenesii £1000 un uz augshu, plus komunaalie, plus counsil tax.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
10630344