Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzemdības Siguldā

Sandra_Mika

Dzemdēju savu otro meitiņu Siguldā. Pēc ķeizargrieziena. Bija svarīgi jau no sākuma atrast vecmāti, kura man uzticas, tic, ka man sanāks un es to izdarīšu. Pirms tam biju citā dz.iestādē, kur tiešā tekstā pateica, ka neviens ar mani neauklēsies, taisīs ķeizaru. Meklēju vecmāti līdz atradu savu Liene Drauga - varu tikai vēlreiz un vēlreiz pateikties par tādu cilvēku savās dzemdībās. Klusā balss visās dzemdībās nomierināja, iedrošināja. Visu laiku bija blakus, ieteica kā vieglāk meitiņai virzīties..piedzima meitiņa ūdenī, par ko es esmu milzum pateicīga, par nesteidzināšanu,smaidu, patīkamu attieksmi.

Pica_Pica

Kā ir ar tēta palikšanu pa nakti? Cik saprotu, ka visās maksas palātās drīkst ?

Luise

Pica_Pica
Tētis palikt drīkst. Maksas palātās ir divguļamā gulta.

Pica_Pica

Luise
Mazākajā istsba (100€) redzēju tik parasto slimnīcas gultu un tādu kā klubkrēslu, tas laikam izvelkams

Cik atceros, ir izvelkams. Vīram rādīja abus variantus, un mēs vienkārši izvēlējāmies to, kur lielā gulta. Bet tētis varēja palikt kopā gan mazajā, gan lielajā istabā.

Daniella

Ja nodaļa pilna, bet grib ğimenes palātu, mēdz ielikt ķirurğiskajā blakus - mēs pirms 2g trāpījām uz to, tur bija divas vienguļamās gultas.

Luise

Pica_Pica
Es nezinu, kā ir tajā pa 100 eur. Mums bija pa 200eur, tur bija divguļamā gulta, bērnam Troll šūpulītis, ledusskapis, TV, kā arī sava duša un wc.

Pica_Pica

Paldies par info, meitenes

BBriede

Vēlos padalīties arī savā pieredzē ar dzemdībām Siguldā. Dzemdēju šī gada jūlijā.

-Ar draugu izvēlējāmies maksas palātu Lux (DS-Lukss 1). Palāta maksāja 300EUR - tas bija vienreizējs maksājums, neatkarīgi no dienu skaita, ko tur pavadījām. Palāta bija ļoooti mājīga un komfortabla - pilnīga neslimnīcas sajūta. Lux palātas atrodas pavisam nost no dzemdību zāles un pārējām palātām, tāpēc tur visu laiku bija klusi un mierīgi. Atsevišķa ieeja un vieta pie loga, kur noparkot auto. Palātā bija atsevišķa duša un tualete, divguļamā gulta, šūpulītis mazulim, ledusskapis, TV, dators, plaša lete, matu fēns, ziepes, dvieļi... Šajā palātā jutāmies kā mājās - ik pa laikam pie mums atnāca personāls, lai apjautātos, vai viss ir kārtībā, kā jūtamies utt. Palātu regulāri nāca uzkopt. Ne reizi neesam nožēlojuši, ka izvēlējāmies šo palātu.

-Personāls Siguldā ir tiešām ļoti fantastisks un ieinteresēts. Īpaši vēlos uzteikt dakteri Puķīti un bērnu māsas - Līgu Kauliņu un Paulu Muiženiku. Šīs trīs personas atstāja tiešam sirdssiltu iespaidu, darot visu, lai dzemdības un uzturēšanās laiks Siguldā ir piepildīts ar gaišām atmiņām. Ļoti patika arī ārstes Intra un Marina, bet ar šīm saskarsme bija mazāka. Arī anestezioloģes bija lieliskas! Paldies liels viņām visām!

-Ja pirms tam brīnījos, kāpēc gan jāslēdz līgums ar vecmāti (jo visām taču ir viena misija - palīdzēt bērniņam nāk pasaulē un visas to darīs pēc vislabākās gribas!), pateicoties savai vecmātei to sapratu! Dzemdības pieņēma vecmāte Biruta Lārmane - diemžēl vienīgā persona, kas atstāja negatīvu piesitienu visai dzemdību pieredzei - šī persona izcēlās ar īpašu neatsaucību, neieinteresētību un neiejūtību. Jau no paša sākuma bija nelaipna, maz komunicēja, uz jautājumiem atbildēja īsi, strupi, pat skarbi... Atvērums tika pārbaudīts brutāli, centās mani atrunāt no anastēzijas, lai gan jau kopš ierašanās slimnīcā tika vairākkārt atzīmēts, ka anastāziju vēlēsimies - kad pie kontrakcijām to pieprasīju, sakot "Vai man tiešām ir jāmokās un jācenšās izturēt tās sāpes, ja es tāpat ņemšu anastēziju? Man nevienam nekas nav jāpierāda..." atbilde bija "Kas ir? Drusciņ pasāp un jau epidūru vajag?" - principā, tika darīts viss, lai tikai novilktu epidūras ievadīšanas laiku. Šāda tipa komunikācija bija visu laiku - tādi kā uzbraucieni... Beigu beigās epidūru man tomēr ievadīja - uzreiz pēc tam pārbaudīja atvērumu - "10cm. Ejiet uz dzemdību galdu!" - lieki teikt, ka izstumšana bija ilga (1,5h), jo pilnīgi nejutu vēderu un nespēju sasprindzināt to uz izspiešanu - tikai tad, kad mazulis bija jau ar galviņu nedaudz ārā, to sajutu un varēju pilnvērtīgi piedalīties procesā... Arī izspiešanas periodā vecmāte tikai riebīgi urbās manī ar skatienu, rolloja acis un pārmeta, ka šitā es bērnu vis neizspiedīšu - no viņas puses nesaņēmu pilnīgi nekādu atbalstu vai ieteikumus, kā labāk spiest, kā rīkoties... Paldies Dievam tajā dienā biju vienīgā dzemdētāja un, kā pats personāls teica - viņām tāpat nav ko darīt, tāpēc liela daļa atradās dzemdību zālē (kopā 4-5 personas) un, pateicoties viņu motivācijai tas process aizgāja. Īpaši, kad ieradās dr.Pūcīte - viņas atbalsts bija tiešām perfekts - vārdi tiešām stiprināja un, šķiet, ka ar viņas ierašanos tos process aizgāja. Ja būtu palikusi ar Birutu, droši vien dzemdētu 2x ilgāk. Epidurālā anastēzija maksāja 300EUR.

-Ne visai patika ēdināšana - pirmkārt jau tas, ka porcija bija paredzētai tikai vienai personai (mēs kaut pa maksu būtu ņēmuši otro porciju, bet nekā... Liekas arī, ka maksa par Lux palātu ir pietiekami liela, lai varētu piedāvāt ēdienu arī otrai pusei...), otrkārt - porcijas nelielas, ēdiens so-so - bija jau ēdams, bet ne gana! Tāpat nācās doties uz veikalu un ik pa laikam iepirkt kaut ko savu.

-Ja man būtu teikšana, es pārceltu ikrīta apskates uz vēlāku laiku, jo katru reizi, kad zvanīja palātā telefons un mūs aicināja uz tām, mēs vēl gulējām un tad tādi pusaizmiguši gājām baudīties. Pārbaudes gan bija ļoti foršas, mierīgas, pilnīgi nesteidzīgas...

Otreiz noteikti dzemdētu Siguldā. Noteikti ņemtu Lux. Par līguma slēgšanu ar vecmāti gan padomātu - ja šo dzemdību vecmāte nestrādās, tad neslēgšu, jo visi pārējie cilvēki bija tiešām super - neticu, ka otreiz es ieberztos ar vēl vienu tādu cilvēku!

BBriede
Absolūti identiska pieredze ar vecmāti Birutu. Nu tīrās šausmas, mats matā tas pats. Beigās uz galda jau kliedzu - kā tad man IR jāspiež, ja nekā nav labi!? It kā to vien darītu, kā katru dienu izspiestu pa mazulim. Man bija sajūta, ka pēdējās akcijas viņas acīs zaudēju, kad pieprasīju epidurālo. Vēl tagad atceros to pārmetošo skatienu, ar kādu viņa stāvēja man kājgalī nabassaiti rokās un teica, ka šitā es placentu ārā nedabūšot. Vispār tagad atceroties - traģikomiski, bet tobrīd jutos diezgan izmisusi. Labi, ka pārējais personāls un jaukais rezultāts visu atsvēra un tagad uz to raugos ar smaidu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11099593