Lūdzu izlasiet - nevarēju neielikt!!!

Infiniti

Slēdza Infiniti: "Lai neveidojas kašķis... :)".

Sveikas, meitenes, kas domā par veslīgu dzīves veidu ;) Sākot apmeklēt Vēdiskās kulinārijas kursus, jau pirmā nodarbībā saskāros ar ļoti interesantu lietu, par ko nezināju un nebiju arī dzirdējusi. Par RAUGU !!! Izrādās, raugu nevar lietot, viņš ir ļoti kaitīgs. Viņš ir visur - kefīrā, maizē. Vispār vāks, staigāju pa veikalu un sapratu, ka maizi bez rauga nevar nopirkt.

Ja lasat, krieviski - izlasat šo rakstu, diezgan interesants rauga pagatavošanas veids, lai pēc tam to ēstu un lietotu pārtikā.

http://oum.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=1381&Itemid=34

Maize bez rauga ir Ķelmēniem - rupjmaize.

Pašlaik vienīgā, ko zinu.

Infiniti
Es zināju, ka raugs nav īpaši labs, bet nezinu kāpēc. Varbūt tais kursos vairāk izskaidroja?

Vēl Limbažu Lielezera maiznīcai ir bezrauga ķieģelītis, patiešām gards, ja netieku pie Ķelmēnu maizes, tad pērku šo. Veikalos neesmu manījusi, pērku Lubānas tirgū par 55sant.

ExBandita

Ļoti sīki kursos nepaskaidroja, tikai teica, ka nevar dzert kefīru un maizi (masu produkciju) pirkt. Un tad mēs jautājām, kāpēc, atbildēja, ka šo raugu ko mūsdienās lieto izdomājis(atklājis) Hitlers, kā vienu no ieročiem, lai kropļotu cilvēkus. Bet kopumā, jau sen man likās jocīgi - kad man bija smaguma sajūta kuņģī un ciets vēdrs, tētis vienmēr bērnība lika dzert kefīru, bet man viņš nepalīdzēja, tikai uzpūtās vēders vēl vairāk. Arī tagad es nesen pa šo domāju, kāpēc man kuņģis nepanes kefīru un man pūsās vēders - un re, piektdien, kursos uzzināju atbildi, savām bažām. Mums paskaidroja, ka raugs veido gāzes vēderā un tās tad nāk pa kuru galu tiek ārā. Bet palasot no kā to raugu taisa, vispār slikti paliek.

Es gan biju domājusi, ka raugs maizē un ieraugs kefīrā ir divas dažādas lietas. Vēl biju dzirdējusi, ka raugs kaitīgs paliek tieši tad, kad to termiski apstrādā, tas ir, cep. Būtu forši, ja kāds varētu šo pakomentēt.

Vēl biju dzirdējusi, ka raugs kaitīgs paliek tieši tad, kad to termiski apstrādā, tas ir, cep. Būtu forši, ja kāds varētu šo pakomentēt.

Man arī tas interesē, jo bieži vien lietoju svaigu raugu kā B grupas vitamīnu avotu.

ieraugs kefīrā un kā ir ar Tibetas piena sēni

Mums paskaidroja, ka var ēst visu kas ir taisīts no ierauga. Tajā mājas lappā, ir pat filma Maize+kefīrs=alkoholisms. Tikai krievu valodā. Un man neizdevās šo video atvērt, bet vēlāk vakarā, kad būs vairāk laika, tad mēģināšu šo filmu noskatīties. Iesaku Jums arī, varbūt atradīsiet atbildes uz jautājumiem.

Vālākās nodarbībās, mums mācīs arī kā taisīt ieraugu un cept maizi, tā kā varēšu padalīties ar info, ja interesēs

Mainīja Infiniti, 12.11.2008 14:42:43

Es medicīnisku apsvērumu nedrīkstu lietot raugu un pruduktus, kuros tas ir. Raugs rada rūgšanas procesu vēderā, kas savukārt rada dažādas citas problēmas. Tamdēļ jau tik ļoti nelabi paliek, ja saēdām Omītes nupat ceptās un vēl karstās bulciņas.

Tad runājot par maizes izstrādājumiem, esmu atklājusi tādu produktu kā "Lapzemes maize". Tā ir no kviešu un kartupeļu miltiem un pilnīgi bez rauga. vizuāli kā liela pankūka. Mums ģimenē ļoti garšo.

Tie ir tikai mani uzskati, nevienam neko neuzspiežu... Ja kādam netīk mans viedoklis, tiekat paši galā.... ;)

Esmu lasījusi, ka kaitīgs nav ieraugs.

Tas, ko atstāj nākamajai reizei pie maizes cepšanas.

Kaut kas līdzīgs visām tējas un piena sēnēm, ko audzē burkās. Smalka lieta un prasa uzmanīgu attieksmi.

Citādi nerūgst.

Bet kur tam visam ir sākums, to es nezinu.

Mamma kādreiz cepa saldskābmaizi mājās un tad bija arī tā ierauga ņemšana. Sanāca ļoti garšīga un nebija vērojama nekāda vēdera pūšanās un gremošanas problēmas.

Kefīra rūgšanas process laikam gan nav diez cik dabīgs, jo agrāk, vismaz uz Valmieras kefīra pakām, bija norādīts 2% alkohols sastāvā...

Pastāstiet, lūdzu, kādi vēl ražotāji neizmanto raugu savos izstrādājumos!

Papildināts 12.11.2008 17:20:16:

OSHO
Saki lūdzu, kur to "Lapzemes maizi" var nopirkt?

Ar ieraugu (ne raugu) cepta arī Lāču Īstā rupjmaize.

Lapzemes maize ir lielveikalos, Rimi, piemēram.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
11585633