Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

D vitamīns

ditele

mumis
Es ar kaut kā sliecos uz to, ka bez pilieniem var veselīgs bērns izaugt. Ja rodas problēmas, tad gan saprotu ka būtu kaut kas jālieto. Bet profilaksei neuzskatu ka vajadzētu.

ditele
Bet ja jūs lietojat uzturā pienu/sviestu utt. tad D-vit jums noteikti netrūkst.

32
Ko lai saka par ārstiem, kas cilvēkam, kas lieto svaigo pienu, iesaka dzert sintētisko D-vit? Dažreiz tiešām jāsāk domāt par farmācijas industriju ne to labāko:D

осознав, что сам создаёшь свою жизнь, научись принимать её такой, какая она есть...

magnoliya
Lietoju daudz piena produktus. Tik par sviestu man vīrs pukst, ka es ēdot dzīvus piena taukus un brīnos, kāpēc kaut kas lieks parādās un trakākais neiesaka lielākajai meitai dot sviestu

protams, ka ar svaigu pienu pietiek... ja dzer 40 glāzes dienā

daudzās valstīs pienam pievieno D vitamīnu, lai cīnītos ar tā trūkumu organismā. kā ir latvijā, nezinu.

Papildināts 21.11.2008 13:06:17:

starpcitu var jau noziedot tos aptuveni 10 latus un noskaidrot, vai organismā ir pietiekami vitamīna D. tad arī zināsi, pietiek, vai nē ar patreizējo diētu.

Mainīja 32, 21.11.2008 13:07:50

32
Paldies par ieteikumu, tas ir asins analīzes nododot to var noskaidrot? Laba doma, ņemot vērā, ja ir polise, tad jau par brīvu.

EDIT: izrādās, ka atradu nepareizo šķiet, pameklēšu vēl, bet vislabāk ir viņiem piezvanīt un noprasīt.

vasarā pilnīgi pietiek uz 10-15 minūtēm iziet saulē, bet ziemā mēs uzturamies telpās un UV nav pietiekami
atsevišķas zivis arī satur pietiekami vitamīna, ja nu zivju eļļa riebjas un ripas nepatīk.

Mainīja 32, 21.11.2008 13:26:06
Mainīja 32, 21.11.2008 13:29:29

32
ābols ir ābols, un, cilvēks, manuprāt, neko labāku uzsintezēt nevarēs.

ditele, vislabāk pamēģini piezvanīt, piemēram uz gulbja laboratoriju (pirmā, kas ienāca prātā) un uzprasīt kas un kā, bet kā eksperiments tas būtu visnotaļ derīgs :)

32
Pēc manā rīcībā esošiem datiem pietika ar 1 glāzi svaiga piena un bikucīti sviesta.

Var jau būt, ka sintētiskie daudz neatšķiras, bet kāpēc tad daudz mazāks uzsūkšanās %?
Par veikala pakām vispār labāk paklusēšu, manuprāt, tur var pievienot visu ko grib, tāpat sanāks tik zaudēt ko vērtīgu nevis iegūt.
Un pa vasaru organismā izveidojas D-vit rezerves. Tāpēc, vēl jo vairāk esmu šokā, ka ārsts šai gadījumā ko tādu iesaka.

Mainīja magnoliya, 21.11.2008 15:06:51

осознав, что сам создаёшь свою жизнь, научись принимать её такой, какая она есть...

In cow's milk it has been determined that the concentration of vitamin D3 in milk provided by the cow is roughly 35-70 International Units per quart as determined via biological assay (12) and approximately 50-80 International Units as determined by modern chemical mass spectrometric procedures (13)

references

(12) Hollis,B.W., Roos,B.A., and Lambert,P.W.: Vitamin D compounds in human and bovine milk In Advances in nutritional research. Draper,H.H., Ed., Plenum Press, New York (1994) pp. 59-75 .

(13) Adachi,A. and Kobayashi,T. Identification of vitamin D3 and 7-dehydrocholesterol in cow's milk by gas chromatography-mass spectrometry and their quantitation by high-performance liquid chromatography. J.Nutr.Sci.Vitaminol. 25 (1979) 67-78.

pieaugušam cilvēkam ir nepieciešami ap400 IU dienā. bez saules 1000 IU.

kvarta ir 0.94 litri, tātad 5 litri dienā pie optimāliem apstākļiem.

bērniem gan D vitamīnu vajagot mazāk - 200 IU. tie būtu tad 2,5 litri

NB: es neesmu ārsts, tāpēc neizmantojiet manis postēto par referenci.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11640671