Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Valodniecēm - kā rakstīt?

Vellata

AbasRokasGjipsii
Tā ir seksuālās diskriminācijas izpausme latviešu valodā. Mums viens pasniedzējas deva šādu piemēru: "Sieviete un suns ir gājuši". Divdabis pieskaņojas svarīgākajam - proti, sunim, jo viņš ir vīrietis. :D

ja abi vaardi , par kuriem kaut kas kopiigs jaapasaka, buutu siev. dzimtee, tad kopiigais vaards buutu siev

Tad gan būtu sieviešu dzimtē.

Paldies :)

AbasRokasGjipsii

"Ja vairāki vienlīdzīgi teikuma priekšmeti ir dažādu dzimšu priekšmetu nosaukumi, tad izteicēja deklinējamais vārds, ja tam piemīt atšķirība dzimtēs, iegūst vai nu vīriešu dzimtes daudzskaitļa formu, vai tiek saskaņots dzimtē un skaitlī ar tuvāko teikuma priekšmetu."

http://www.liis.lv/latval/sintakse/sint5saist.htm

Mainīja Giedra, 28.01.2009 21:42:26

ruubija, es Tev nezinu atbildēt, kāpēc nevajag, bet vienā vietnē lasīju, pa radio arī minēja šiem līdzīgus piemērus.

Manholes. Manpower. Manhours. Are the women losers?

Blogs vai emuārs... ne šis ne tas. Ja godīgi, tad tas emuārs ciest to vārdu nevaru (un vispār- kāds var?), taču no otras puses, tas skaitās tā kā oficiālais (lza termini utml.). Bet tā kā tas blogs tā pat visiem tuvāks, un vairāk tiek izmantot, esmu tā kā neziņā. Tādos pavisam ikdienišķos tekstos jau var to pašu blogu rakstīt, bet kā būtu piem. projekta darbos, kursa darbos?

I feel good, tādatādatadam, woooohou [IMG], kuru gribu jau kuro reizi ielikt, bet nesanāk </img>

Kaut kādā LZA TK protokolā dažādi vārdu savienojumi, no kuriem viens ir blogs, bija apstiprināti vai nu 1) emuārs; vai 2) tīmekļa dienasgrāmata.

Zinu, ka vairāki (tostarp es) lieto tīmekļa dienasgrāmatu. Gari, varbūt šaurāka nozīme, bet jēdzīgāk izklausās.

Kaa vienskaitlii ir belashi? :) Nemaaku paprasiit 1 gab, jo nezinu, prasiit belasi, vai belashu? :D

susuarrana

dodiet, lūdzu, vienu belašu ar suņa gaļu!

Labu - vai nu par mirušiem, vai ne par ko.

Pirceejs belashu paardeveejai : -Vai shitie belashi ir no sunju galjas?

-Nee, ko Juus!!! Protams, ka nee!

-Zheel, tad neko.

Pirceejs belashu paardeveejai : -Vai shitie belashi ir no sunju galjas? -Nee, ko Juus!!! Protams, ka nee! -Zheel, tad neko.

Par belashiem runaajot, man vasaraa uznaaca nostaljgjija, 100 gadus nebiju eedusi, nopirku vienu belashu. 3 dienas veemu. Vairs nepirkshu. Nekad. Man 100% suns bija iekshaa, iespeejams ar zhurku pieshprici

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11784790