Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

vai vēstule var paskaidrot likumu

sannna

Varbūt kāds jurists var apskaidrot vai ministrijas vēstule var paskaidrot likuma punktu - jo izveidojusies situācija - pēc likuma pienākas, pēc ministrijas skaidrojošās vēstules nepienākas, - man nez kāpēc aizdoma, ka vēstule nevar paskaidrot likumu........priecāšos par skaidrojumu :)

Neesmu jurists, bet, manuprāt, ministrijas tieši vēstuļu veidā sniedz savu likumu pantu skaidrojumus (uzziņu). Ja tev šķiet, ka kaut kas nav pareizi, prasi viņiem vēlreiz.

Neesmu jurists, bet, manuprāt, ministrijas tieši vēstuļu veidā sniedz savu likumu pantu skaidrojumus (uzziņu).

Domāju tāpat. Man darīšana ar likumiem, kas uz grāmatvedību attiecas un VID vēstulēm ir likumus skaidrojoša f-ja. Ja nav skaidrs, rakstu šiem savu vēstuli un saņemu atbildi.

sannna

Katrai ministrijai ir šavi"likumi, kurus tai jāskaidro...ja uztrāpies ar jautājumu "neīstajai" ministrijai/ vai pat neīstajai attiecīgās ministrijas nodaļai - saņem tās viedokli par konkrētu likuma pantu (ja tas daļēji skar konkrētās ministrijas kompetenci). 50 pret 50 gadījumu - kūtri atbild/ atšuj pavisam.

Es jau ierosinātu pie kara likuma piesiķēt atbildīgo minsitriju klāt, lai ņemas un izskaidro, k osarakstījuši, jo vietām likumos tādi "murgojumi" un pretrunas...ka domādams neizdomāsi kā pareizi!

All You need is Love!

Cik zinu, tad reāli ministrijas mēdz skaidrot kāda likumam pantu un tā pielietojumu. Tāpat VID nekautrējas. Formāli gan man škiet, ka likumu skaidrot Latvijā drīkst Satversmes tiesa.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

eicca
ne jau visus likumus ministrijs izgudro. lielākie brīnumi no deputātu kungiem nāk pa taisno.

pece

likumu skaidrot Latvijā drīkst Satversmes tiesa.

ne jau visus likumus ministrijs izgudro bumbero piekrītu!

Būs jājautā deputātiem!

All You need is Love!

sannna
neesmu gan jurists, bet praktiķis, bet varu teikt šo. paskaidrojumi var būt dažādi. piemēram, ja tiek skaidrots kaut kas nepārprotams, atsaucoties uz konkrētiem tiesību aktiem, kur tas ir, tā ir viena lieta. bet, ja jautājums ir par interpretācijām, tad gan balstās uz vai nu oficiāliem skaidrojumiem (ir likumi, kam ir oficiāli skaidrojumi) vai nu tad tiesu lēmumiem u.t.t., kā jau te minēts.

tavā gadījumā noteikti ir paskaidrojums, kāpēc nepienākas, atsaucoties uz citiem tiesību aktiem, vai ne? varbūt tev ir kaut kāds zemākas hierarhijas tiesību akts tikai zināms, bet atsaucas uz augstāku. grūti jau tā bez konkrēta piemēra pateikt.

sannna
Runa par NBS?

Jo ilgāk meklē, jo ātrāk atrod!

neatlaidīgā

aga doma pacīnīties......, bet ne ar NBS konkrētajā gadījumā......

eicca

Man jau doma, ka ministrija var skaidrot, kā šeit rakstīja, gadījumos, kad var ko pārprast, - konkrētajā gadījumā sanāk, ka likumam nāk klāt papildinājums ar nosacījumiem (skaidrojošā vēstulē)........

Mainīja sannna, 12.12.2008 09:15:47

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11832836