Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

vai vēstule var paskaidrot likumu

sannna

Tā kā esmu pati kādas ministrijas darbinieks, tad teikšu kā tas īsti ir. Ministrija sniedz savu viedokli konkrētajā gadījumā. Likumu normu skaidrojumu ir tiesīgs sniegt vienīgi likumdevējs, mūsu valstī tā ir Saeima. Attiecībā par šeit pieminētajām uzziņām, pirmkārt, lai kādu vēstuli nodēvētu par uzziņu, tad arī iesniedzējam iesniegums ir jānoformē atbilstoši uzziņas pieprasījumam (atsaucoties uz konkrētiem likuma pantiem). Ja atbilde saņēmējam (šī uzziņa) kaut kādu iemeslu dēļ tomēr neapmierina, tad viņam tā nav saistoša, tā ir saistoša uzziņas devējam (piemēram, VID) un tas šādu pašu tiesisko situāciju nedrīkst interpretēt savādāk.


Pirmām kārtām ninistrijas likumus neizdod- to dara saeima..ministrijas var izstrādāt ministru kabineta noteikumus un ir arī izņēmuma gadījumi..kad izstrādā ministrija, kuri tiek apstiprināti Ministru kabineta sēdē...

Satversmes tiesa ar neskaidro likumus, jo tās funkcija ir attiecīgas normas, attiecīgi attiecīga likuma vai MK noteikumu izvērtēšana, vai attiecīgā norma atbilst Satversmei...

to sannna

īsti nav saprotams tavs jautājums..bet ministrijai ir jāsniedz atbilde uz iesniedzēja vēstuli...un protams, ministrija var skaidrojot kādu jautājumu piemērot arī attiecīgo likuma pantu vai MK noteikumu punktu...ja attiecīgais jautājums ir ministrijas lauciņš..tad viņa var skaidrot attiecīgā panta interpretāciju un kā tas reāli darbojas praksē...


aga
sannna
Nu tad man viss ir apmēram skaidrs, ne tikai to, kā vajadzētu, bet arī to, kā notiek.

Likumā pateikts, manuprāt, skaidrāk par skaidru, ka TO kā sociālo garantiju piešķir visiem neatkarīgi no tā rotē vai nē.Analoģiski bija arī citos likumos, kas skar TO normu, bet tika izdarīti grozījumi, lai attiektos tikai uz rotējošajiem.Protams, ka tas ir likumsakarīgi un pareizi, ka attiecina tikai uz rotējošajiem, jo NBS karavīra profesija nav prioritārāka par kādu citu profesiju šai nozīmē.Taču tā nav Tava problēma, ka valsts neizdara atbilstošus grozījumus likumā (vari pameklēt saeimas mājas lapā, kur tie grozījumi ir iesprūduši, bet atceros, ka izstrādāti bija gan)

Kam var prasīt skaidrot?TM-ja prasīsi skaidrot-būs pilnīgs bezsakars, bet izklaidei vari paprasīt.Vēl var prasīt saeimas jurid.birojam-atbildi nosūtīs uz NBS,un NBS sagatavos atbildi, kuru Tu jau zini.Atšķirība būs maza, jo parasti viņi visi čomakojas pa tel. pirms izsūta atbildi (izņēmumi ir iespējami)

Ļoti iespējams, ka saeimas juridiskā biroja un TM juristu atbilde būs kā diena pret nakti.

Manuprāt, ja doma pacīnīties, tad vienīgais variants kaut ko panākt-ir caur tiesu.Pirms tam vari uzprasīt,ko saka saeimas jurid. birojs.

Latvijā visas sūdzības par apkopēju arī nonāk pie apkopēja, kurš rūpīgi un ilgi domājot sagatavo atbildi, par to, kādēļ nav vainīgs pie mēslu kalniem koridoros

Bučiņa
Pag, gan ir, gan nav kā raksti.Uzziņu var pieprasīt APL kārtībā.Tad tā būs kā uzziņa par faktiskajiem apstākļiem (slinkums meklēt to pantu).Un tad to var apstrīdēt kā administratīvu aktu.


Jo ilgāk meklē, jo ātrāk atrod!

neatlaidīgā

Uzziņu var pieprasīt APL kārtībā.Tad tā būs kā uzziņa par faktiskajiem apstākļiem

šim es pilnībā piekrītu, bet apstrīdēt kā administratīvu aktu var tikai augstākajā iestādē, bet ne tiesā. Un, ja pareizi atceros, tad uzziņa arī nav pierādījums tiesai, tiesa var šādu uzziņu uztvert kā informāciju kā arī par konkrēto tiesisko situāciju lemt citādi.


Resnā Žurka

Pēc manas saprašanas vēstule var paskaidrot likumu tikai tiktāl, ka apstāsta nejuristam nejuridiskiem terminiem to, kas likumā noformulēts. Tikko tur veidojas cits rezultāts (norma, kas attiecināta uz visiem, piemēram, tiek pārnesta uz kādu šauru kategoriju), tad tas jau vairs nav skaidrojums, bet kropļojums.

ha-ha-ha
ministrijas likumus neizdod, bet atbild par to piemērošanu gan. un runa te ir par piemērošanu.

Bučiņa

un kas tad ir augstāka instance ministram?

bumbero

ministrija ir augstākā instance, ministrijas sniegto uzziņu vairs nevar pārsūdzēt

Mainīja Bučiņa, 16.12.2008 22:14:18
Mainīja Bučiņa, 16.12.2008 22:14:46

Bučiņa
kā reiz nākamā ir administratīvā tiesa.

ja tavs vs un attiecīgi ministrs uzmet neizmaksājot tev šī gada novērtējuma pabalstu, tad rullē tik uz AT!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11832836