Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

pašnodarbinātais

ketrn

Kā īsti ir? Ja cilvēks ir pašnodarbinātais, vai var paralēti būt arī darba ņemēja attiecības, proti, slēgt darba līgumu un strādāt darbavietā. Bet turpināt arī darbību paralēli kā pašnodarbinātjam.

Ja šāda situācija ir iespējama, kā to pareizi noformēt?

Varbūt kāds var padalīties arī ar viedokli - kā ir labāk - būt pašnodarbinātajam vai darba ņēmējam?

ketrn
vai pašnodarbinātais var paralēti būt arī darba ņemēja attiecības

Quick definitions (dragon)
noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings
noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman

Ja cilvēks ir pašnodarbinātais, vai var paralēti būt arī darba ņemēja attiecības, proti, slēgt darba līgumu un strādāt darbavietā. Bet turpināt arī darbību paralēli kā pašnodarbinātjam.
ketrn
Jā, ja darba līgums neaizliedz veikt saimniecisko darbību.

Varbūt kāds var padalīties arī ar viedokli - kā ir labāk - būt pašnodarbinātajam vai darba ņēmējam?
Pašnodarbinātais par saviem nodokļiem rūpējas pats un pats seko, lai visu nomaksātu laikā, kamēr darba ņēmējam esot, to visu dara darba devējs

Zināšanas vienmēr ir ierobežotas, bet nezināšanai robežu nav

Pūķīte
Ivchiks

paldies!

Vai var noformēties kā pašnodoarbinātais, bet vēl īsti nestrādāt? Ir doma sniegt pakalpojumus, bet vēl nav neviens līgums ar klientiem noslēgts un vēl šaubos, vai vajadzētu un būs vispār tie līgumi. Nebūs kaut kādas sankcijas pret mani, ka esmu pašnodarbinātais, bet neko nepelnu?

Nebūs kaut kādas sankcijas pret mani, ka esmu pašnodarbinātais, bet neko nepelnu?
tad nākamgad varēs ieviest sankcijas arī pret daudziem SIA, AS un t.t.

jāiesaka mūsu valdībai jaunu peļņas avotu.

Жизнь стала лучше, жить стало веселее (Сталин)

vissliktākais šajā statusā ir, ka tiem, kas paralēli ir arī pašnodarbināti, nepienākas bezdarbnieka pabalsts.

Ir diena un nakts. Mums ir jāēd un jāguļ. Tas viss ļoti ierobežo. Brīvības nav (c) aptuveni Sergejs Ancupovs

Maška
vissliktākais šajā statusā ir, ka tiem, kas paralēli ir arī pašnodarbināti, nepienākas bezdarbnieka pabalsts

No pašnodarbinātā statusa var atteikties.

Quick definitions (dragon)
noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings
noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman

Maška
vissliktākais šajā statusā ir, ka tiem, kas paralēli ir arī pašnodarbināti, nepienākas bezdarbnieka pabalsts. tiešām?? a jēga tad kāda maksāt to nodokli un vispār par pašnod. iztaisīties?? un es jau štukoju uz šito iziet... tad nu nafig.

vissliktākais šajā statusā ir, ka tiem, kas paralēli ir arī pašnodarbināti, nepienākas bezdarbnieka pabalsts.
Tas ir tas pats, ja tu strādā 2 darbos un no viena tevi atlaiž - tad arī nepienākas bezdarbnieka statuss.

Kāpēc dzīvot kā var, ja var dzīvot kā grib?

jēga tad kāda maksāt to nodokli un vispār par pašnod. iztaisīties?

Pašnodarbinātajam tādēļ arī vsao likme ir mazāka, jo nav ietverta apdošināšana bezdarbam, ir pensijai un slimības pabalstiem.

Vispār jau loģiski, pašnodarbinātais ir pats sev darba devējs, līdz ar to pastāv iespējas šmaukties.

Mainīja Pindzele, 17.12.2008 11:33:03

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11852294