Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

par laulības šķiršanu

cipulis

sakiet zinošie,

1. vai prasības pieteikumā ir jau jāmin, ka pārstāvēs pilnvarotā persona tiesā? vai jāmin konkrēti kāda?

2. vai iespējams vispār vienkārši rakstīt/ lūgt tiesu izskatīt bez prasītāja klātbūtes? attiecīgi neņemot juristu, kas pārstāv tiesā. Ja nav nekādu apsvērumu (teiksim slimība, vai attālums) kas traucētu pašam ierasties tiesā?

3. Skaidrs, ja otra puse nepiekrīt šķirties - tad pieteikumā vienkārši raksta: Saskaņā ar Civilprocesa likuma 235.1 panta otro punktu norādu, ka sieva nepiekrīt laulības šķiršanai.

Bet, ja piekrīt? - Tad ko raksta? Un vai tad vispār tas viss nekārtojas savādāk?

paldies.

Mainīja cipulis, 15.12.2008 18:45:03


Domāju, te tu atradīsi ne tikai to:)

http://www.tiesas.lv/index.php?id=193

surrr

tur atradu atbildi tikai uz 1. jautājumu

2. un 3. aktuāls joprojām. Būtu jauki, ja kāds jurists varētu atbidlēt.

Paldies liels.

cipulis
3. Ja abi laulātie piekrīt laulības šķiršanai,tad ir 2 varianti:

1) var rakstīt kopīgu prasības pieteikumu, kur abi ir prasītāji (pieteicēji) un piemēro CPL 235.panta pirmo daļu un attiecīgās Cl normas;

2) raksta prasības pieteikumu, kurā prasītājs ir viens no laulātajiem, un ieraksta: Saskaņā ar Civilprocesa likuma 235.1 panta otro punktu norādu, ka laulātais piekrīt laulības šķiršanai.

2. Var lūgt tiesu izskatīt lietu bez otras puses klābūtnes, bet jābūt tās puses rakstiskai piekrišanai, taču, cik man nācies saskarties, pārsvarā izskata, piedaloties abām pusēm un/vai pārstāvjiem.


Beibiite
bet ja NEpiekrīt laulības šķiršanai abi laulātie, ko tad? pieķerts ārlaulības sakaros nav, tikai bijis kārtējais ikgadējais "plostiņš", ko sieva vairs nevēlas un nevar izturēt? vai tiešām jāgaida 3 gadi šķirti dzīvojot?


* Vienam par smaidu dāvā visu,
Citam par visu- smaidu...

Vohamurka

Pēc nesenas pieredzes saprotu, ka ja prasītājs ir viens un neviens viņu nepārstāv, tiesa lietu neizskatīs bez viņa klātbūtnes.

Var iesniegt kopīgu prasības pieteikumu (ja nav strīdu par mantu, par saskarsmes tiesībām ar bērnu un uzturlīdzekļu lielumu) un tajā viena puse var lūgt lietu izskatīt bez viņa klātbūtnes, bet tad pieteikums jāapstiprina pie notāra, citādi tiesai nebūs pierādījumu, ka tiešām viņš personīgi ir parakstījis pieteikumu. Manā gadījumā exvīrs neparakstīja vienošanos pie notāra, neieradās, bet atsūtīja uz tiesu lūgumu izskatīt lietu bez viņa klātbūtnes darba apstākļu dēļ, par ko bija darba devēja izziņa un ar dd parakstu apstiprināts vīra paraksts.


Pati lielākā laime dzīvē ir pārliecība, ka tevi mīl. (V.Igo)

WitchRed
ja NEpiekrīt laulības šķiršanai abi laulātie, ko tad? pieķerts ārlaulības sakaros nav, tikai bijis kārtējais ikgadējais "plostiņš", ko sieva vairs nevēlas un nevar izturēt? vai tiešām jāgaida 3 gadi šķirti dzīvojot?

Protams, nav jāgaida 3 gadi...katra laulības šķiršanas lieta ir individuāla un pieeja arī individuāla! Ja interesē konkrēti jautājumi par konkrētu situāciju - lūdzu!

Beibiite
var Tev uz epastu aizrakstīt? Tu juriste vai kā?


* Vienam par smaidu dāvā visu,
Citam par visu- smaidu...

cipulis
Esmu juriste un strādāju tiesā varu pateikt tikai to, ka tajos paraugos ir sviests, ja tev vēl šis jautājums ir aktuāls, rasti soll30@inbox.lv, paīdzēšu.


WitchRed
Uz e-pastu droši, esmu juriste.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11860510