Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

kā pareizi pārformēties no štata uz ārštatu?

teite

šobrīd ir darba līgums ar pamatalgu un %. DD prasa visus pāriet uz ārštatu, lai samaksa būtu tikai % nevis arī cietā alga. un attiecīgi prasa rakstīt atlūgumu uz savstarpēju vienošanos. vai tas nav pilnīgi šķērsām? vai ta nav vnk jāpārtaisa līgums? kādas idejas šai sakarā?


prasa rakstīt atlūgumu uz savstarpēju vienošanos

Kā man patīk jaunievedumi terminoloģijā :)

sjhtati un aarshati ir kaut kaada padomju terminologijas atlieka. likums nosaka, ka jebkuram darbiniekam jaabuut nodarbinaatam uz darba liiguma pamata un par padariito darbu jaasanjem alga. taalaak jau jaaskataas kaadam darbam kaada veida algu var piedaavaat. nu tev aciimredzot grib uzlikt akorda algu - maksaa par paveiktaa darba apjomu nevis laiku, kuraa tas paveikts. taatad vieniigais, kas ir jaadara - jaagroza darba liigums, mainot algu.

pasaki savam sefam, ka peec atluuguma iesniegshanas, tev un vinjam beidzas jebkaadas saistiiabs un nebuus uz kaa pamata algu vispaar maksaat, jo tu vairs nebuusi darbinieks, bet jams - darba deveejs. savukaart, ja shis ir izdomaajis peec altuuguma sanjemshanas sleegt jaunu liigumu - saskanjaa ar darba likumu, ja paartraukums starp darba tiesiskajaam attieciibaam iz mazaks par meenesi, darba attieciibas skaitaas nepaartrauktas. liidz ar to, ja vinjam ir dzilja doma, piemeeram atkal likt paarbaudes laiku utt - nekaa nebija.


Visu veidu pakalpojumi: pampersings, dibendraijings, pasacings pirms slīpiniga...

Kļukva
ja vinjam ir dzilja doma, piemeeram atkal likt paarbaudes laiku utt

ja nopietni, tad lūdzu pasaki, kurā pantā- saskanjaa ar darba likumu, ja paartraukums starp darba tiesiskajaam attieciibaam iz mazaks par meenesi, darba attieciibas skaitaas nepaartrauktas


* Vienam par smaidu dāvā visu,
Citam par visu- smaidu...


principaa 45.p., kas nosaka, noteikta laika liiguma izbeigshanos un jauna nosleegshanu mazaak kaa peec 30 dienaam, bet tas ir attiecinaams arii uz bezterminja liiguma izbeigshanu un jauna nosleegshanu shajas 30 dienaas. taa vismaz man VID un VDI skaidroja, piemeeram zinjojumaa apr darbinieku kustiibu VID, ja nav tas meenesis pagaajis, bet ir gan atlaists gan atkal pienjemts darbinieks - nav jaauzraada kodi par shiim darbiibaam.


Visu veidu pakalpojumi: pampersings, dibendraijings, pasacings pirms slīpiniga...

Ir risks, ka DD paņems atlūgumu un "aizmirsīs" par jauna līguma slēgšanu.

un attiecīgi prasa rakstīt atlūgumu uz savstarpēju vienošanos

Pareizāk būtu vienoties par izmaiņām līgumā, ja abas puses tam piekrīt. Tad nepastāv iespējas dažādiem uzmetieniem kā piemēram risks, ka DD paņems atlūgumu un "aizmirsīs" par jauna līguma slēgšanu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11866151