Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Darba devēja klusēšana

Vanešuks

Labdien!

Lieta sekojoša - decembra sākumā DD pateica, ka tiesā iesniegti dokumenti par SIA maksātnespēju un ka darba attiecības mums ir beigušās, 5 dienu laikā solīja izsniegt visus dokumentus un izmaksāt arī naudu (nesamksāta bija 2 mēnešu alga, atvaļinājuma nauda un komensācija). Zvanīju solītajā dienā, lai norunātu tikšanos, bet man tā arī neviens neatbildēja. Nākošā dienā DD uzrakstīja sms, ka dokumentus izsūtīšot pa pastu, naudu izmaksās .... līdz Ziemassvētkiem.

Tagad sēžu un domāju, ko man īsti iesākt? Dokumenti tā arī nav atsūtīti, uz telefona zvaniem neatbild, naudas arī nav ...

P.S. Ar DD bija ļoti labas un cilvēcīgas attiecības.

Ja ir iesniegti dokumenti uz maksātnespēju, tad noskaidro kas ir administrators un piesakies par kreditoru. Pieteikšanās termiņš ir 3 mēneši no publikācijas Latvijas Vēstnesī. Tad pie likvidācijas dabūsi šīs sev pienākošās summas ja ne no darba devēja, tad vismaz no valsts garantiju fonda (vai kā viņu tur sauc). Savādāk es teiktu, ka tev nekas nespīd, izņemot solījumus.

Vanešuks
sussurs

Daudziem maksātnespējīgiem uzņēmumiem kreditoru pretenziju pieteikšanas termiņš tiek noteikts 1 mēnesis, tā ka pasteidzies, lai nenokavētu.

Paskaties www.ur.gov.lv pie UR reģistri ir maksātnespējas reģistrs un sadaļā procesi vari atrast Tev interesējošo firmu, kā arī tās administratora koordinātes. http://www.lursoft.lv/appserver3?Form=MNP_PSEARCH&Token=

Pie tam, ja par darba attiecību izbeigšanos gan Tu, gan darba devējs neko neesat parakstījuši, tad darba attiecības teorētiski turpinās un zinu gadījumus, kad cilvēki ir saņēmuši atlīdzību no fonda arī par laika periodu, kad nemaz vairs nav strādājuši, jo darba devējs aizmirsis normāli noformēt darba attiecību izbeigšanu, bet administrators jau arī 1. dienā to nevar izdarīt.

Pie tam, ja par darba attiecību izbeigšanos gan Tu, gan darba devējs neko neesat parakstījuši

Neesam parakstījuši neko. Kā lai zinu, esmu atlaista vai neesmu? To kaut kur var uzzināt?

Kā lai zinu, esmu atlaista vai neesmu?

Ja nezini, tātad neesi atlaista, vismaz likumīgi nē.

Tātad es saprotu, ka man jāgaida kamēr izziņos uzņēmumu par maksātnespējīgu? Ja vispār ir šie dokumenti iesniegti tiesā .

Vai arī šinī gadījumā man Darba inspekcija nevar palīdzēt? Vismaz dokumentus atgriezt man atpakaļ ...

Vanešuks
Kāpēc Tu ceri, ka kāds izziņos uzņēmumu par maksātnespējīgu? Tu jau pati pieļauj iespēju, ka nav iesniegta maksātnespēja, tad varbūt vairāki darbinieki to izdariet un iesniedziet maksātnespējas pieteikumu.

A, varbūt tas viss ir tikai acu aizmālēšana no darba devēja puses.

VDI neko jēdzīgu izdarīt nevar, jo tādas sūdzības viņiem tagad ir čupām.

Tu jau pati pieļauj iespēju, ka nav iesniegta maksātnespēja

Pēc visas šīs situācijas un DD solījumiem un teiktajam, nevaru apgalvot, ka šī maksātnespēja ir iesniegta.

tad varbūt vairāki darbinieki to izdariet un iesniedziet maksātnespējas pieteikumu

Mēs bijām divas darbinieces, tā otra meitene stādāja bez darba līguma, līdz ar to, kad firmā sākās problēmas, vairs uz darbu nenāca. Tātad esmu viena pati palikusi kā darbiniece.

varbūt tas viss ir tikai acu aizmālēšana no darba devēja puses

Kāds varētu būt nolūks man acis aizmālēt? Ko no tā DD iegūs?

Vanešuks
Kāds varētu būt nolūks man acis aizmālēt? Ko no tā DD iegūs?

To, ka tu neko nedarīsi un neprasīsi naudu :D
Piezvani uz maksātnespējas aģentūru - ja nav ierosināta maksātnespēja - ej uz darbu un sēdi, lai neatlaiž ar pantu. Un vienlaicīgi pati sniedz tiesā pieprasījumu izmaksāt algu.

Tur jau tā lieta, ka strādāju tirdzniecības centrā un no turienes viss jau ir izvākts, un tur DD vispār vairs neparādās. Nav jau jēgas aizbraukt un stāvēt tukšā vietā ... uz psiheni vēl aizvedīs

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11874102