Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

noilgums, lai pieteiktos uz bezdarbniekiem

manna

situaacija taada, ka 31.oktobrii esmu izbeigusu darba attieciibas. bezdarbniekos negaaju pieteikties, jo domaaju, ka pa pagaajusho meenesi darbu dabuushu, bet situaacija strauji mainiijaas un nekaa. tagad nesaprotu, vai tagad - gandriiz 2 meeneshus peec darba attieciibu izbeigshanas varu veel pretendeet u minimaalo pabalstu?

Mainīja manna, 18.12.2008 10:09:03


domāju, ka neviens Tev neatbildēs labāk, kā NVA darbinieks. ;) aizej līdz savai nodaļai!

Var pieteikties pusgada laikā pēc darba attiecību beigšanas.


Kāpēc dzīvot kā var, ja var dzīvot kā grib?

Citrona

zanzi Bet kā ir tad, ja darba attiecības ir pārtrauktas 30.06.08, bet joprojām saņēmu vecāku/bērna kopšanas pabalstu un neesmu vēl reģistrējusies bezdarbniekos? (Bērnam patlaban 1.5 gadi). Bezdarbniekos apzināti nepieteicos, jo 1.kārt cerēju, ka atsākšu strādāt, 2.kārt-no 1.janvāra bezdarbnieka pabalstu rēķinātu no iepriekšējās algas (nevis no valsts veiktajām soc. iemaksām).


ja darba attiecības ir pārtrauktas 30.06.08
TAd bezdarniekos jāpiesakās līdz 30.12.2008. Citādi nezpildās VSAA nosācījums - pedējo 18 mēnešu laikā soc. iemaksām jābūt veiktām vismaz 12 mēnešus.

no 1.janvāra bezdarbnieka pabalstu rēķinātu no iepriekšējās algas (nevis no valsts veiktajām soc. iemaksām).
Par šo jau rakstīju, ka diez vai tā būs. Labāk ar to nerēķināties. Jo VSAA darbiniekiem par šiem grozījumiem vēl joprojām nav sniegta sīkāka info. Un tas liecina tikai un vienīgi par to, ka pēdējā brīdī šo normu atcels.


Kāpēc dzīvot kā var, ja var dzīvot kā grib?

Citrona

zanzi pedējo 18 mēnešu laikā soc. iemaksām jābūt veiktām vismaz 12 mēnešus.
Bet šis nosacījumus jau izpildās, jo es turpinu saņemt bērna kopšanas pabalstu, un cik atminos, līdz bērna 18 mēnešiem, valsts veic sociālās iemaksas.

Citrona
Nu jā, nosacījums izpildās, tā ka tad vari arī vēlāk pieteikties. Tikai ņem vērā, kā tiek aprēķināts bezdarbnieka pabalsts- neņem vērā to mēnesi, kurā tu piesakies uz pabalstu, un 2 iepriekšējie mēneši. Un tad ņem 6 mēnešus, no kuriem tad arī rēķina pabalstu. Tātad, jo vēlāk tu aiziesi pieteikties uz pabalstu, jo vairāk aprēķinos iekšā būs tie mēneši, kuros ir saņemtas tikai valsts veiktās minimālās iemaksas un līdz ar to būs mazāks pabalsts. Tā ka skrien ātri tagad vēl decembrī pieteikties bazdarbniekos.

Ja ir izbeigtas darba attiecības un vairs neviens neveic soc.iemaksas un ja tad pēdējā brīdī aiziet pieteikties uz pabalstu, tad tas 6 mēnešu aprēķinu periods vēl pakāpjas uz atpakaļu līdz pēdējām veiktajām iemaksām.


Kāpēc dzīvot kā var, ja var dzīvot kā grib?

Citrona

zanzi Es tagad neeju, jo ceru, ka ar janvāri bezdarbnieka pabalstu aprēķinās no manas algas. :) Valsts soc. iemaksas vec taču līdz bērna 18 mēnešiem, ne tā? Ja tā, tad vēl janvārī viņi iemksā tos x latus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11881854