Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Lūdzu padomu

canaria

Situācija sekojoša- šobrīd atrodos BKA, mazam 3. mēneši. BKP saņem vīrs. Vakar uzzināju, ka esmu stāvoklī- nākamais bēbis dzims, kad pirmajam būs gads. Kā BKP rēķinās šajā situācijā? Vai man pienāksies dekrēta atvaļinājums (B lapa) ?

Lūdzu pieredzi, jo VSAA pa telefonu man tā arī neko konkrētu nepateica- laikam jauna vai nezinoša darbiniece.

canaria
Tā kā BKP (laikam jau tomēr domāts vecāku pabalsts?) saņem vīrs, tad B lapu par otro bērnu tev aprēķinās no jauna. Bet, tā kā aprēķina periodā tev nebūs ienākumu, tad vērā kaut kādu tur minimālo summu. Sanāks laikam ap 45 Ls mēnesī, bet varbūt kļūdos par summu. Katrā ziņā pabalsts nebūs tāds pats kā ar pirmo bērnu.

Ja par otro bērnu arī vīrs ņems vecāku pabalstu, tad to aprēķinās no jauna, bet summa nebūs mazāka kā par pirmo bērnu. Svarīgi tikai ir pirmā bērna vecāku pabalstu un pēc 1 gada vecuma BKP saglabāt uz vīru līdz brīdim, kamēr tiks aprēķināts vecāku pabalsts par 2.bērnu.

Kāpēc dzīvot kā var, ja var dzīvot kā grib?

zanzi
Tātad- ja tagad ātri "sāku strādāt" (t.i. caur kādu uzņēmumu veicu soc.nodokļa iemaksas)- varu "sapelnīt" arī B lapu?

vīrs ņems vecāku pabalstu, tad to aprēķinās no jauna, bet summa nebūs mazāka kā par pirmo bērnu- ja šobrīd jau vīra alga ir mazāka par pabalstu, tad, rēķinot par šo periodu, pabalsts nebūs mazāks? Kapēc tā?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11883275