Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tenerife

Pingiņa

Super ! Apsveicu.

Mans vīrs arī visu laiku "čīkst" , ka vajadzētu pārvākties uz siltākām zemēm, bet diemžēl mums nav tādu darbiņu pagaidām , ko varētu darīt neatrodoties Latvijā. Kā Jums tur ar valodu? Virs taču strādā vietējā uzņēmumā kā viņš sazinās? Kādas perspektīvas ir atrast tur darbu ?

Speciālists

Ar tūristiem man nekāda sakara nav, tā, ka jāmācās spāņu val. pie angļu, krievu un vācu vēl klāt.

Vīram nav vācu, bet spāņu top.Viņam lieliski noder perfektā krievu un ļoti labā anglene.

Papildināts 23.01.2009 13:16:13:

Cacca

Vīram šaura specifika - mākslinieks. Patlaban, kā jau minēju iepriekšējā mesidžā Speciālistam, pietiek ar angļu un krievu, tomēr spāņu valoda ir ļoti vajadzīga un, tikko pārvāksimies uz patstāvīgu dzīvesvietu (nākammēnes), sāksim iet spāņu val.kursos.

Man pietiek ar trijām svešvalodām, ko patlaban zinu labā un vidējā (vācu) līmenī, tomēr, lai aizvestu puiku pie dr., vai kaut ko citu būtisku izdarītu, vajadzīga spāņu mēle :) Un tas ir tikai normāli :)

Spāņiem vietējiem vispār tāds liels po uz ārzemniekiem - paši maz runā svešvalodās, vienīgi restorānos, viesnīcās. Tūristiem ir o.k. ar šito, bet, ja dzīvo uz vietas, tad jāmācās :)

Papildināts 23.01.2009 13:20:32:

Cacca

Par darba iespējām es vēl neko nevaru pateikt, jo pati neko nemeklēju.

Kubietis, kas te dzīvo gadus 7, saka, ka esot it kā bezdarbs, bet tūrisma kompānijās tai pat laikā meklējot cilvēkus, kas runā krievu, angļu, vācu val., varot pat bez spāņu iztikt.

Izskatās, ka restorānos un bāros var darbu dabūt.

Banānu plantācijās toč var, bet tas, domājams nav Tavs un mūsu mērķis :D :D :D

Tad vēl te rullē auto īres bizness - riktīgi vajadzīga lieta. Ir doma kaut ko apsākt šajā jomā.

Vēl rullē īrēt ar izpirkšanas tiesībām dzīvokļus, ko par lielāku piķi attiecīgi izīrēt tūristiem.

Gan jau vēl visu ko var sadomāt. Mums tāda kā iedzīvošanās/meklējumu fāze patlaban :)

Eņģeļpuikas māmiņa :)

Pingiņa
kā atradāt dzīvokli īrēšanai?

ko esast izxdomājuši ar skolu bērnam? Tas mani biedē visvairāk un attur no pārvākšanās jau šodien

Papildināts 23.01.2009 14:25:59:

es "uzliku" aci vairāk tā kā uz Puerto de la Cruz

Жизнь стала лучше, жить стало веселее (Сталин)

Es kaut kad arī biju tieši Los Cristianos, man gan neradās iespaids, ka tur ir lētāka dzīvošana kā šeit, Latvijā. Pie tam tas Los Cristianos taču ir tipiska tūrisma pilsētele.

Bet nu autorei mans apbrīns par drosmi un novēlu izturību un labi iedzīvoties!

Vellata
Dzīvokli vīrs sameklēja netā - tūristiem domātā saitā kaut kādā un caur e-pastu norezervēja. Jauno dzīvokli palīdzēja sameklēt krieviski runājošs kubieties. Dzīvoklis ir Las Gallietas (man liekas šitā pareizi raksta :)), divas guļamistabas, studio virtuve, 3pusēja terase ap dzīvokli, 25 m no okeāna, maksā 550 eur mēnesī.

Bērns mums vēl maziņš, bet kopumā par skolu runājot - ir man bišķi stereotips uz spāņu skolām, jo par tām neko nezinu. Tomēr tepat ir arī angļu skola, tā, ka ja nu spāņu skola galīgi neies pie dūšas, sūtīsim puiku angļu skolā.

Māsai bērns Īrijā arī mācās īru skolā, jo atpakaļ uz LV netaisās neviens no viņiem tuvākajos 10 - 15 gados.

Puerta de la Cruza ir daudz skaistāka, zaļāka, pati pilsētiņa kalnaināka, kā tas ir šeit.

Paziņa, kas tur dzīvo, gan sūdzas, ka ziemā slikts laiks, bieži līst, bet nu nezinu. Mēs tur pagājušajā nedēļā bijām - man patika :)

Tomēr pagaidām paši uz turieni nepārvāksimies (lai gan man ļoooti gribētos), jo vīram darba lietas ir šeit.

Ielikšu draugos bildes no turienes, pati redzēsi, cik forša vieta :)

tp

Nezinu gan, kāpēc Tev ir tāds iespaids. Varbūt ne tajos veikalos iepirkies, vai ēdi vakariņas pilsētā katru dienu :)

Mēs esam atraduši ļoti labu supermārketu ar labām precēm, kas gan brīžiem ir lielos iepakojumos, bet nu, ja pērk nedēļai, ir o.k.

Komunālie maksājumi pie dzīvokļa īres būs kādi 30 - 40 EUR.

Internets, ja pareizi atceros, maksā 39 eur (LV bija pa kaut kādiem 30 LVL, jeb bišķi dārgāks).

Ir tikai dažas dārgākas mantas no tām, ko bijām pieraduši pirkt ;)

Var jau būt, ka mēs LV par šerpu, tā sakot, dzīvojām, bet nu sanāca viss ļoti dārgi. Govs mājās nebija un kartupeļi dārzā neauga :)

Ja ir interese, varu kādu dienu brīvā brīdī iemest cenas pārtikai te pat cālī.

Pingiņa
Spānijā skola ir no 5 gadiem, tas priekš info :) Cik noprotu, tad stereotips tev ir pareizais - izglītība Spānijā vispār neesot stiprā puse, īpaši salās. Bet, tas nekas, šeit jau ar drīz nekā nebūs.

A kā tevi draugos sameklēt?

angļu skola? hm, es meklēju, sameklēju tikai uz kontinenta. Kā precīzi saucas un kur atrodas, zini?

Papildināts 23.01.2009 16:33:40:

gan sūdzas, ka ziemā slikts laiks, bieži līst

viņš Latvijā nav bijis?

Жизнь стала лучше, жить стало веселее (Сталин)

Vellata

Nē, tā beibe ir no Dienvidāfrikas, te dzīvo jau kādus gadus padsmit, ja atceros pareizi :)

Par skolām, jā, man bija nojausma, ka te ātrāk skola sākas kā LV, bet puikam tikai gads, tā, ka vēl nepilni četri gadi pārdomām. Bet vispār domāju uz angļu skolu aiziet un aprunāties, kas un kā. Varbūt iepriekš angļu B/d jāsūta, lai valodu apgūst.

Nē, precīzu nosaukumu nezinu skolai, paprasīšu rīt mūsu draugam kubietim, viņš stāstīja par skolu :)

Jā, un runājot par LV skolām - vīram ir lielāks puika arī un šad tad ir iznākusi saskare ar to, ko un ka viņi mācās - sviests, mūsu laikos ( :D ) tā nebija.... Arī, kad strādāju LU par pasniedzēju, ļoti varēja just, ka katrs nākamais pirmais kurss ir aizvien vājāks un vājāks, piemēram, pareizrakstībā u.t.t.

Īrijā, māsa saka, ka līmenis esot diezgan O.k., bet nu viņa domā, ka puikam par vieglu, jo viņam visas atzīmes un testi ir izcili. Tomēr labākas skolas nav - viņa nekaunīgi iedabūja bērnu Corkas labākajā skolā par ko brīnās pat vietējie :D

Nu jā, atgriežoties pie skolām, rītvakar uzrakstīšu, kā skolu sauc. Ja būs patālu no mūsu dzīvesvietas, tad domāsim, ko darīt - mainīt vietu vai vadāt ar mašīnu sīku.

Par draugiem - sūtu Tev e-pastu ;)

Pingiņa
kura tad ir Cork labaakaa saakumskola, man personiiga interese? :D

jasmin

St. Josephs boys school, dibināta, ja nemaldos, 1879. gadā.

Te ir infa no manas māsas:

"Liidz sestajai klasei, peec tam uz koledzhu, labaas koledzas ir aptuveni 320 eiro meenesii, ljoti gruuti tikt iekshaa, ieteicams dziivot ljoti tuvu koledzhai, tas var paliidzeet, labajaas skolaas taapat, ieteicams dziivot skolas tuvumaa, katru gadu ap 100 paari beernu netiek uznjemti Dzozefaa, domaaju taa ir ar visaam labajaam skolaam"

Ceru, ka noderēs ;)

Pingiņa
labi, es neko, bet maneejais dzimis un audzis Cork par taadu nav dzirdeejis Un shiis vaardu neatceros starp topa skolaam pagaashgad eksaamenu rezultaatos - bija pavisam necila skolinja no Glanmire.

Mana puikas skolaa droshi vien katru gadu paaris simti netiek uznjemti, bet nevis taapeec, ka vinji prestizheejas, bet gluzhi vienkaarshi nav vairaak vietas - apkalpo lielaako dalju D pilseetas. Ja tavas maasas skola ir centraa, tad visdriizaak tur arii sleepjas prestizhums - tur diezgan maz skolu (mees saakumaa dziivojaam centraa un tuvaakaa skola bija Blackpool parastaa vai preteejaa virzienaa kaut kaada internacionaalaa (bet par to teica, ka liimenis zemaaks))

Taa, ka iesaki tavai maasai paintereseeties nevis par netikusho skaitu, bet gan cik beidzeeji testos A dabuujushi

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
11944607