Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelšanās uz Zviedriju

Marina*_

Sveiki, mīļās dāmas

Palasot mūsu avīzes, paskatoties TV un vispār - paskatoties, kādā purvā mēs "iebrienam" nevilšus sāk piemeklēt doma pārcelties kaut kur nebūt. Viena no vilinošākajām valstīm ir Zviedrija. Jo cik man zināms, tad tur cilvēki ir sociāli visnodrošinātākie(vismaz man tā šķiet ) Tad nu pastāstiet no praktiskās puses - cik tad reāli ir tur atrast darbiņu, iekārtot bērnu dārziņā utt.

Pilnīgi loģiski ir, ka mēģināsiet iestāstīt, ka visur tagad iet slikti un tādu kā es ir tūkstošiem. Vienkārši interesējos tagad. Tāpēc, vienkārši tāds kā informācijas ievākšanas process tagad ir Jo ar mazu bērnu un 30 gados tik vienkārši neaizlaidīsies taču. Vajag visu par un ap zināt un apsvērt.

Tāds bessis jau nāk virsū, ka vienkārši raudiens jau nāk virsū, kad nav nekādas pārliecības-būs darbs rītu vai nē. Turklāt vēl izskanēja informācija, ka budžetniekiem vēl 10% mīnuss

Marina*_

Zviedrija nav tā vieta, kur latviešus gaida. Pat ar labām zviedru valodas zināšanām. Jā, melno darbu var atrast, bet neko labu cittautiešiem nedod. To es rakstu par lielām pilsētām, varbūt mazās pilsētās un laukos ir citādāk.

Esmu gatava tam,ka emigrējot kaut kur, jāsāk ir ar zemāko pakāpi Tas ir pilnīgi normāli. Mūsu draugi domā vēl par Norvēģiju.

Nu nav man nekādas vēlēšanās te dzīvot un strādāt, atdodot nodokļus nezin kam un nezin par ko

LV grimstot paraus zviedrus līdzi. Tici man. Ne tik sāpīgi, bet arī būs ļoti, ļoti šiem grūti. Un protams, ka savējos ručīs ārā nevis iebraucējus ;)

susuarrana

Pasaules naba un ekonomiskā lielvara LV grimstot kā Titāniks paraus līdzi arī Austrāliju un Ziemeļpolu.

Labu - vai nu par mirušiem, vai ne par ko.

Man māsa jau 5g dzīvo Norvēģijā un ir ļoti apmierināta.Protams, ja gribi uzreiz labāku darbu jāzin labi angļu valoda,ja valoda pieklibo ātri vien nāksies to iemācīties,jo atšķirībā no Īrijas tur ir maz latviešu,krievu,poļu,leišu.Ja esi vientuļā māte ar bērnu tur bija ja nemaldos tikai 5% nodolkis no algas.Viņa tur strādā veco ļaužu pansionātā un bērnudārzā.Tur labi maksā ja strādā brīvdienās un svētku dienās /~30ls st./Pārtika nedaudz dārgāka kā pie mums,ir lietas,kas ir pat lētāks /lasis,garneles/.Kad braucu ciemos baigo atšķirību cenās neredzu ja neskaita alkaholu,cigaretes,gaļa nedaudz.Tā kā norvēģi ir paslinka tauta tad pastāv laba iespēja piehaltūrēt /tīrīt mājas,pļaut zālīti,krāsot sētas u.t.t./par ko labi maksā.Var strādāt saimniecībās kur viņiem maksā par stundu darbu,ko slinkodami izmanto leiši,krievi,poļi tāpēc šo tautu pārstāvi tur nav sevišķi gaidīti.Latviešiem ir nedaudz vieglāk /strādīgi,nepar ko nesūdzas,mazāk zog/.Pagaidām atpakaļ viņa nedomā braukt

Nuuu, čiriks, diez kura Norvegija tev masa dzivo:

tur ir maz latviešu,krievu,poļu,leišu. Bulla kaka. Poli vairak ka sajegas, leisi tapat, latviesu un krievu ari netrukst.

jāzin labi angļu valoda lai dabutu jebkadu darbu. Par labaku var tikai ar norvegu valodas zinasanam domat.

vientuļā māte ar bērnu tur bija ja nemaldos tikai 5% nodolkis no algas Nu sis ir sviests milzigakais. Nodoklis tapat, ka visiem, darzins medz but letaks, berna pabalsts drusku lielaks...

veco ļaužu pansionātā un bērnudārzā.Tur labi maksā ja strādā brīvdienās un svētku dienās /~30ls st./Pārtika nedaudz dārgāka kā pie mums,ir lietas,kas ir pat lētāks sis gan tiesa.

Pilniigi piekriitu biga rakstiitajam..

džī-džī

Norvēģijā tomēr ir ļoti svarīgi zināt norvēģu valodu pat vienkāršiem darbiem.

viss, kas notiek, notiek uz labu!

Zviedrijaa prioritate, protams, ir zviedri, pec tam visi parejie. Manuprat, tas tikai normali normalaa valstii.

Jasaak ar to, ka jazina zviedru valoda (ari anglu), ja velies darbu. Ja esi duper-super pieprasits specs savaa jomaa, piem. izcils kirurgs, tad uz zviedru valodu pievers acis. Uz melnajiem darbiem pretendenti ir loti daudz. Ja nav labi "kontakti", kuri tevi iekartos uzreiz labaa darbaa, tad jarekinaas ar saksanu no nulles. Skiet, ari tikai normali.

Vislabaak, ja ir iespeja studet (kaut magistraturaa) Zviedrijaa, jo zviedru diplomam pilnigi cita verte un iespeja dabut labaku darbu lielaka. Bet sakt jau var ar vienkarsu darbinu ari.

Med aprupe manaa uztveree normala, socialie labumi berniem izcili. Kas man patiik vislabaak - nosaciti, bet tomer - drosibas sajuta.

Dzivosana 3 lielakajaas pilsetaas - darga, loti darga, tiesi dzivesvietas dardzibas del. Galvenais, nedzivot imigrantu geto rajonos. Jo attieksme tad bus loti s...ga gan no zviedru, gan valsts iestazu puses. Tad labaak dzivot kada piepilsetaa un braukat uz darbu lielpilsetaa. Mazaas pilsetaas dzive loti laba, darba iespeju varbut mazak, bet nav tik daudz iebrauceju, nav noziedziba (nosaciti), letakas ires maksas, letaka partika, personigaka attieksme pret cilveku.

LV grimstot paraus zviedrus līdzi. Tici man. Ne tik sāpīgi, bet arī būs ļoti, ļoti šiem grūti. - nebusim naivi, ja.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12561763