Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelšanās uz Zviedriju

Marina*_

hippo
Eu, a tu vieteejaas zinjas lasi? Tavupraat zviedru valdiiba aiz iedzimtaas labsirdiibas gaajz jau kuro miljardu kronu Latvijai un Igaunijai, tai pat laikaa citiem neko un pamatiigi nogriezjot tradicionaalo humaano paliidziibu Aafrikai? Piedevaam laikaa kad IKP zviedriem ir dramatiskaa miinusaa un kronas veertiiba kriit aatraak par komeetu? Nupataas jau valdiiba paarnjeemusi Swedbanku un uztraucas tieshi par Baltijas valstu krediitiem, kas ir neizmeerojamos lielumos. karinē varbuut paarspiileeja, bet nu ne jau TIK ljoti.

sermulinsh
Lasu, lasu, un tiesi tapec karine apgalvojums man likaas panaivs. Visaa pasaulee ir krize, lielaka, mazaka, bet ir.

Jaa, Zviedrijai sobrid neiet tik labi, jaa, mani uztrauc zviedru kronas vertibas krisanaas (sitas mani skar ari personiski), jaa, ir lielaks bezdarba procents kaa agraak, bet to vispar nevar salidzinaat ar Latvijas gadijumu. Zviedru valdiba nesamazina valsts iestadees stradajoshajiem algas par 20+20%, neatlaiz baisos % darbinieku, kas parauj automatiski lidz ari privato sferu, netiek nogriezts budzets izglitibai un veselibas aprupei, socialo budzetu ari pagaidam nekustina (vismaz nav dzirdets), neizgudro jaunus un jaunus nodoklus, nepacel esosos, partikas cenas nekapj astronomiskaa progresijaa utt utt.

Mainīja hippo, 10.03.2009 16:12:03

hippo
Zviedrijaa kaa reiz nupataas lielaakaa arodbiedriiba piekrita algu samazinaajumam industrijaa straadaajoshiem. Razjojoshie uznjeemumi bankrotee gjeometriskaa progresijaa. Komunaalajiem darbiniekiem deguna priekshaa staav vai nu algu samazinaajums vai atlaishana no darba(daudzkur jau ir atlaisti visi darbinieki bez pastaaviigaa darba liiguma). Budzets izgliitiibai jau ir nogriezts un tiek veel nogriezts, budzjets mediciinai tiek apgriezts visu laiku, piedevaam daudzi saucamie Landstinget ir ar miljoniem paraadu, vairaakas komuunas staav uz bankrota sliekshnja (naudas nav pat komunaalvaldes priekshsezjiem algaam tjipa) un valdiibai nav naudas ko shiem dot. Tavupraat spozji? Tik slikti kaa Latvijaa nav, bet nu nekaada zelta bedre arii nee. Un neesi dzirdeejusi ka diizelim (iesaakumam...) tiek paaugstinaats nodoklis?

P.S. Aizbrauc ekskursijaa taalaak uz Zviedrijas ziemeljiem - pati nezinaasi vai esi veel Zviedrijaa vai jau Latvijaa.

sermulinsh
Paga, paga, sabaidisi tagad taa cilveku ar pesimistisko skatu uz zviedru ekonomiku, ka Marina* izvelesies Norvegiju vai Daniju zviedru zemes vietaa.

Komunaalajiem darbiniekiem deguna priekshaa staav vai nu algu samazinaajums vai atlaishana no darba - jaa, viniem draud algu samazinajums 2008.gada algu limenii. Saubos, vai tas butu uzreiz pusalgu nost. Budzets izgliitiibai jau ir nogriezts un tiek veel nogriezts, budzjets mediciinai tiek apgriezts visu laiku - zviedri tak sito gudri sauca un manuprat joprojam sauc par efektivitates uzlabosanu un parorganizesanu. lielaakaa arodbiedriiba piekrita algu samazinaajumam industrijaa straadaajoshiem - dzirdet dzirdeju pa ausu galam, bet neesmu iedzilinajusies, ne ari redzejusi vinu kollektivavtal, saubos vai runa iet par milzigiem samazinajuma %.

Sita var turpinat, bet saubos, vai tas temas autorei ko dos.

Arvienvardsakot - jaa, protams, ir sliktak kaa bija, krizite ir, bet lidzigi tagad ir daudzaas valstiis.

Marina*_
Vai Tu Zviedrijā esi vispār bijusi un ar zviedriem kontaktējusies? IMHO lai kādu valsti izvēlētos par mītnes zemi tāda bagāža ir svarīga.

Nepopulārs viedoklis
www.adonika.net

esenif

Protams,ka esmu bijusi. Esmu nedēļu nodzīvojusi Zviedru ģimenē. Biju ciemoties kopā ar savu draudzeni. Tikai tas bija pāris gadus atpakaļ.

Es jau nesaku, ka tieši rītu ņemšu un braukšu prom Vienkārši, uz šodienu jau sāk man ar vien biežāk likties, ka mēs kaut kādā purvā brienam no kurienes nav nekādas izejas. Un protams, rodās domas kaut kur "aizlaisties"

It kā varētu uz to Angliju aizlaisties. Ir nepieciešamās darba atļaujas (ir tur kādu laiciņu pabūts), ir draugi tur, kuri uz pirmo brīdi palīdzētu ar dzīvošanu. Bet.... gribu iesākumā izpētīt kas,kur un kā Mans vīr uz šo brīdi ir baigais patriots un nekur negrasās braukt prom, bet baidos, ka tomēr arī viņam piegriezīsies viss šis LV variants Nu nav normāla situācija, kad algas tikai pazemina un pazemina, nodokļus atkal paaugstina-attiecīgi cenas uz pakalpojumiem un pārtiku...Aj, ko tur runāt.

Protams, visur tagad ir krīze.... visur ir labāk nekā tur kur dzīvo tu pats.... vienkārši cilvēks tiek novests līdz tam, ka jau sāk apdomāt vai tikai nelaisties no valsts projām

Protams,ka esmu bijusi. Esmu nedēļu nodzīvojusi Zviedru ģimenē.
Man līdzīga pieredze un pēc tās sapratu, ka Mauriņai bija taisnība un tā būtu pēdējā valsts, kur varētu iedzīvoties. Bet tas individuāli...

Vienkārši, uz šodienu jau sāk man ar vien biežāk likties, ka mēs kaut kādā purvā brienam no kurienes nav nekādas izejas.
Ta Tu esi tā merķauditorija, kā dēļ mediji cenšas. :D

Man šķiet, ka braukt prom ir vērts tad, ja šeit viss ir pilnīgā @#$%, jo krīze tiešām ir visur un tagad vismazāk jau nu kāds iebraucējus gaida. nav LV sliktākā vieta Eiropā, kur dzīvot, lai kā arī daudziem negribētos ticēt tam.

Nepopulārs viedoklis
www.adonika.net

Ta Tu esi tā merķauditorija, kā dēļ mediji cenšas. Izdodās viņaiem tas pa pirmo Man jau avīžes negribās vērt vaļā un ziņas skatīties

Vispār, man vienmēr ir gribējies uz Vāciju pārcelties. Esmu tur nodzīvojusi kaut kur 6 mēnešus. Bet tas bija sen atpakaļ. Man māsīca tagad dzīvo tur un saka, ka iebraucējam atrast Vācijā darbu (viņa Minhenē dzīvo) ir gandrīz neiespējami

Kāpēc man Zviedrija liekās vilinoša šobrīd - jo tur tomēr sociālās garantijas ir augstā līmenī un iedzīvotāji tomēr ir soc.aizsargātāki. Tas tomēr ir ļoti svarīgi.

Varētu būt, ka japaskatās ir uz situāciju LV no malas, lai saprastu kā tad īsti ir.

Marina*_

neesi naiva, tev kā iebraucējai no pirmā mēneša nekas nepienāksies, tev līdz tam pabalstam un sociālajām garantijām par kautkādu naudu ir jādzīvo.

Esmu nodzīvojusi Zviedrijā gandrīz gadu, es teiktu, ka šajā valstī ne-zviedram un tādam, kam nav pilns savu radu un draugu ir grūti iedzīvoties. Zviedriem ir pilnīgi cita mentalitāte, nepieņem citus tā vienkārši. Es pat ar visu turienes mācīšanās un dzīvošanas pieredzi stipri apdomātu pirms skatītos uz Zviedrijas pusi.

Un lai atrastu darbu tev jāzina zviedru valoda labā līmenī, iebraucēji mācās tautas augstskolās un kursos, lai dabūtu "papīru". Un tāpat ar darbu vēlāk, tev neviens pakaļ nemetīs.

Dabūsi darbu uz kaut kādam stundām, bieži vien gaidīsi pat vairāk kā gadu, lai dabūtu pilnu slodzi, tas tādos apkalpojošās sfēras darbos.

Tākā nav nekāda medusmaize, man zināms cilvēks darbu dabūja tikai pēc gandrīz diviem gadiem, kad bija gan valodu apguvis un iedzīvojies, bet viņam vismaz bija kas šajā laikā uztur.

Protams, ja tev jau no Ljas izbraucot ir darba līgums Zviedrijā labā kompānijā vadošā vai speciālista amatā, tad jau cita lieta...

Mainīja hey, 11.03.2009 10:16:59
Mainīja hey, 11.03.2009 10:17:42

Igucis

Marina*_
Man ir viena pazinja, kas paarceelaas uz SE ziemeljiem nu jau gandriiz pirms 2 gadiem. Ar vairaakaam augstaakajaam izgliitiibaam, ar lielu darba pieredzi, peedeejos n-tos gadus ieksh LV nostraadaajusi lielaa bankaa par galveno gr-vedi, tur - veel arvien ir darba mekleejumos. Vinjas CV ir iespaidiigs, bet valodas zinaashanas nav perfektas un - galvenais - vinja nav zviedriete. Nekaadu darbu apkalpojoshaa sfeeraa arii vinjai nespiid dabuut, jo ir "overqualified"!

Taa nu dziivo nekurienes viduu, nedara neko, vakaros satiek savu veci, kursh paarrodaas no darba un briivdienaas apciemo dazhus draugus!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12561763