Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelšanās uz Zviedriju

Marina*_

Man bračka kā reiz ir Zviedrijā, nu jau no janvāra sēž bez darba. Un neviens pat nezvana uz viņa CV. Kaut viņam pieredze vairāku gadu garumā darbos Zviedrijā.

igucis

nu jā, šitas "overqualified" arī ir Skandināvijas fenomens. Tur katram jāstrādā pēc izglītības. Stjuartēm, administratorēm neprasa augstāko, kā tas te pie mums pieņemts, ka bezmaz katrā darbā prasa pabeigtu universitāti. Tur atkal otra galējība, ka neņem, ja tavs līmenis par augstu.

Tajā pašā laikā tur nav ko cerēt uz labiem darbiem, ja nav izglītības. Pie mums atkal šādā ziņā ir lielo iespēju zeme, kaut tas jau ar sāk mazināties.

Mainīja sermulis, 12.03.2009 14:22:12

neņem, ja tavs līmenis par augstu

Vai tad to izglītību nevar noslēpt, nepieminēt CV?

astuti

protams, ka var nepieminēt, bet ko tad tu teiksi, ka Ljā iepriekš traukus novāci. Cilvēkam takš kompleksi, teikt, ka visu mūžu bijis biļešu kontrolieris Ljā.

Nu nav Zviedrija nekāda leiputrija, kā ārpus tās dzīvojošie mēdz uzskatīt. Sociālās garantijas? Jā, ir daudz lielāks pabalsts par katru bērnu, bet atvieglojumi grūtniecēm un pēcdzemdību periodā ir labāki LV. Šeit liela daļa strādā teju līdz pašai pēdējai grūtniecības dienai, lai tikai nezaudētu dienu skaitu vēlāk, proti, lai varētu ilgāk ar mazuli padzīvot pa māju (gadu; parasti daudz ilgāk, kam ir darbs, netusē pa māju, jo apmaksātās dienas beigušās un var arī pazaudēt vietu)

Un bez zviedru valodās darbu atrast - ļoti maz iespēju. Pat ar perfektu zviedru valodu tas ir grūti. Zinu vairākus gadījumus...piemēram, arhitekte no štatiem - ļoti labi pārvalda zviedru valodu, bet darbu savā nozarē nevar atrast...tā kliķe ir ļoti noslēgta un "svešos" iekšā nelaiž. Protams, viņa varētu iet mazgāt traukus vai strādāt supermārketā...taču par laimi vīrs pelna pietiekami

zince

Dziivoju Zviedrijaa nu jau 8 gadus un straadaaju savaa specialitaatee. Ar darbabiedriem attieciibas ljoti normaalas. Bet, tikko aarpus darba vietas, uzreiz juutams, ka esmu 2. shkjiras cilveeks. Protams, oficiaali tas netiek paraadiits (tas vinjiem stingri aizliegts), bet reaali taa ir. Bet nacionaalisms/shovinisms tachu ir jebkuraa valstii, arii latvieshi tak meedz sevi uzskatiit par labaakiem nekaa, piemeeram, krievi.

Sociaalaas garantijas gjimeneem ar beerniem manupraat ir te ljoti labas - vismaz saliidzinot ar Somiju un Norveegjiju.

Ja nav valodas un izgliitiibas pierasiitaa profesijaa, vareetu buut probleemas ar darbu. Protams, apkopeejas utml darbu varbuut vareetu atrast. Agraak vareeja tiiri labi nopelniit, nelegaali tiirot dziivokljus, taisot remontus. Bet tagad valdiiba speerusi soljus sho darbu legalizeeshanaa - nezinu, varbuut liidz ar to buutu iebrauceejiem vieglaak tikt straadaat shos darbus legaali.

ka Mauriņai bija taisnība un tā būtu pēdējā valsts, kur varētu iedzīvoties.

Es savulaik nodziivoju pusotru gadu Stokholmaa studeejot - skaista, ljoti zalja pilseeta, aarkaartiigi eerti ar beerna ratiem buutu paarvietoties (tagad Monreaalaa, kur metro stacijaas nevienaa nav liftu, biezhi ar saldseeriigaam atminjaam Sthlm skaisto metro/autobusu sisteemu atceros!), pa pilseetas kanaaliem ar kanoe vasaraas var braukt, blakus maajai bija ezers ...

BET visi mani draugi tur bija citi aarzemju studenti, jo zviedri visi sadaliijusies savaas klikjees un sveshus nepienjem. Un kursaa vienmeer likaas, ka zviedrietes sevi uzskata par augstaakas skiras cilveekiem - lai arii tiiri aareeji attieksme bija laipna, pieklaajiiga, taada veesi draudziiga. Attieksme bankaas uc iestaadees reti riebiiga un veesa - iipashi jau saliidzinot ar Ziemelamerikas customer service. Bet piekriitu zince - Bet nacionaalisms/shovinisms tachu ir jebkuraa valstii, arii latvieshi tak meedz sevi uzskatiit par labaakiem nekaa, piemeeram, krievi.

Visaadaa zinjaa ieteiktu pamatiigi visu izpeetiit, pirms izlemt uz kurieni braukt. (Negribu atrunaat no braukshanas - vnk kaartiigi visu izpeetiet, saliidziniet un apsveriet).

Nothing is impossible. Impossible things just require more time.
http://www.snugglepie.com/ezb/684366.png

Meitenes, es te palasīju, saprotu, visur slikti, bet Lv tagad toč, ja šitā turpinās drī nebūs ko ēst.

Nu nez, manas domas par Zviedriju- zviedri- paretīmnākoši, izpalīdzīgi cilvēki neskatoties uz to ka es esmu iebraucēja un zviedru valoda man tumša bilde! Runāju tikai angliski, pāris vārdu viņu valodā māku. Jā nepatīk viņiem turki un nēģeri, bet pret baltajiem izturas ar cieņu!

Nu gan te dazha Zviedriju aprakstiija. Nu nav tik suudiigi, kaa rakstat. Jaa protams zviedru valodu te respektee, lai njemtu Tevi darbaa. Bet nav taa, ka nepiedaavaa nekaadu darbu ja nezini to zviedru valodu. Es straadaaju divos darbos, vienaa extra, reizeem, neatsakos tikai taadeelj ka patiik, nedaru nekaadu melno darbu. Zviedri ir ljoti atsauciigi un smaidiigi, neesmu saskaarusies ne darbaa, ne aarpus darba ar snobisku attieksmi. Dziivoju galvaspilseetaa. Cenu zinjaa, jaa ir daargaak nekaa LV. Bet pelnot te, un dziivojot, nejuutas taa daardziiba, juutas tikai tad kad saac reekinaat cik tas ir latos. Par sociaalajaam garantijaam, nekas nepienaakas saakumaa, taisniiba, nee nu ja nu vieniigi studeet brauc, un kaarto visus papiirus, un dziivo kojaas, tad ir sociaalaas garantijas uzreiz, zinu taapeec, ka pati taisiijos studeet Tehniskajaa augskolaa. Par citaam sociaalajaam garantijaam, paliidz dziivokli maksaat, tikai ja dziivoklis baltais, protams ja ieprieksh bija darbs, un nokaartojot veidlapas var sanjemt bezdarbniekus, aarsti teikshu godiigi-vinjiem te ir poo.....tip nopietna probleema iedzer ibumetiinu viss buus okey, te ir tragiski ar mediciinu, varbuut ne visur, bet es esmu saskaarusies shaadaa sfeeraa. Par bankaam pilniiga taisniiba, taada birokraatija, ka maz neliekaas, nesaliidzinaat ar LV. Beerniem ir labas sociaalaas garantijas, apruupe mediciiniskaa bez maksas. Vissvariigaakais kas ir te ierodoties, dabuut 4 ciparus, personas kodu, nokaartot kontu bankaa, un tad ar darba deveeju potenciaalo buus vieglaak, bet lai nokaartotu 4ciparus, ir vajadziiga adrese zviedrijaa, baltaa adrese, ja nav adreses, nav ciparu, un ne visi darbaa njem bez tiem, jo ir paarbaudes darbos, kur shefi var sanjemt milzigus sodus, ka maksaa nelegaali. Bet darbu atrast ir iespeejams, protams nav viegli, bet ne neiespeejami. Tas taa iisumaa.

Papildināts 20.05.2009 15:17:13:

Danika
metro stacijaas ir lifti ;)

Papildināts 20.05.2009 15:19:07:

bebiic
Taisniiba ir par baltajiem, pret tiem vinji izturas ar cienju ;) Lai gan par mani piramis iespaids zviedriem, ka es no Somijas :D Par baltu prieksh letinja laikam:D Kad pasaku, ka no LV, tad izsaka vidziljaako liidzjuutiibu, saistiibaa ar kriizi LV :D

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12561763