Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārcelšanās uz Zviedriju

Marina*_

Dzeerveniite

piekrītu par medicīnas sistēmu - tā Zviedrijā ir pilnīgs "čau"


Medicinas sistema kaa kuraa SE daljaa, bet pilnigi normala manaa skatijumaa. Kad tikko atbraucu, ari likaas, ka pilnigi chau (sakrita ar laiku, ka bija problemas ar gimenes arstu trukumu, vel ari polikliniku dabujaam taadu - istajaa rajonaa, kur daudzi melnie iet, zviedriski nepratu vel, pasai baigaas prasibas un pretenzijas utt - arvienvardsakot pilns komplekts).

Tagad, te padzivojot jau kadu laiku, atrodot NE lielaas konvejiertipa poliklinikas (kas diemzel ir Stokholmaa, Malmee u.c), bet gan mazaas, ar normalu attieksmi pret pacientiem utt, tiesam pilnigi ok. Apruupe bernam vispaar super.

Protams, ja nepatiik valsts medicinas aprupe lielajaas slimnicaas un polikliinikaas, vienmer jau ir iespeja izveleties privato med apruupi un pikjot. Bus vel labaak kaa labakajaa Rigas privatklinikaa

Mainīja hippo, 22.05.2009 22:57:52

hippo

nav man nekādu prasību pret ārstiem; es tradicionālo medicīnu cenšos izmantot tik maz, cik iespējams. Taču ir bijušas situācijas, kad nepieciešama ārsta palīdzība, bet to vienkārši nav iespējams saņemt stulbās sistēmas dēļ - kaut kādas māsiņas un reģistratores izlemj, vai Tu esi tik "nopietns" gadījums, lai vispār pie ārsta tiktu.

Protams, protams, var iet pie privātdakteriem...taču te jau diskusija par ko citu...

hippo
Nu , nu, prasiibas, kursh tad pie aarsta iet ar prasiibaam, iet aarsteeties. Un es teikshu to, ka man bija angiina, man vinja ir hroniska, un zini ko man ieteica iedzert-ibumetiinu, viss buushot labi :D Tad man bija infekcija pa citu liiniju, ieteica, to pashu ibumetiinu iedzert....no beerniibas slimoju ar nopietnu kaiti, kad gribeeju veikt te paarbaudes, vai viss kaartiibaa, man pateica, ka tik jauni cilveeki nemeedz slimot ar taadaam slimiibaam. Es neteikshu, ka esmu jauna, paaris gadi, un 30 jau buus. Un starp citu, viena no taam bija privaatkliinika. Taa kaa nesaki viss. Pie aarstiem cilveeki iet kad tieshaam ir slimi. Neko mistisku es no vinjiem neveeleejos. Un ibumetiinu pie visaam saslimshanaam, nu kamoooon.

cinnamon
Vakar saskaaros atkal ar banku birokraatiju, nu vaaks:D:D:D Tip es neuztaisiiju id karti, bet mani ir personbevis, nju tip taa lapa, un pase, iedomaajies, sajutos bankaa taa, ka es ar savu pasi uz wc varu aiziet:D:D:D:D:D Tip lai naudu no konta dabuutu, jaabrauc, uz to pilseetu kur registreeta, vai taisi id karti, brauc uz to pilseetu kur registreeta, un nekaa savaadaak naudu tu dabuut nevari, vienkaarshi apseedos, kad man taa pateica, ka mana pase nederiiga:D Taa vien praataa izteelojos BOOOOOOMMMMMMM


Dzeerveniite
Par hroniskaam kaitem - dabuu papiru no LV arsta par savu kaiti (protams, angliski vismaz), ej pie sava SE arsta, raadi, stasti, pasuudzies, bik piestasti klat un arstees Tevi. Jaabuut gan dazreiz pieklajigi uzstajigam.

nav iespējams saņemt stulbās sistēmas dēļ - kaut kādas māsiņas un reģistratores izlemj, vai Tu esi tik "nopietns" gadījums, lai vispār pie ārsta tiktu.
Sitam esmu ari gajusi cauri sakumaa - ja galigi garaam masina-registretaaja, tad var pieklajigaa zviedru valodaa bez ironijas pajautaat, vai vina tiesam uznemas atbildibu par manu kaiti, sakot, ka viss bus kartibaa un man specialista padoms nav nepieciesams (vissliktakajaa variantaa var palugt rakstisku atteikumu vai ari sadramatizet simptomus). Sitais nostradaa 100%. Diemzel, mans noverojums - par arzemniekiem, kas runaa anglu valodaa, viniem mazaak sap galva un attieksme nav tada pati kaa pret zviedriem/vismaz zviedriski runajoshiem).

Mainīja hippo, 23.05.2009 19:38:50

Dzeerveniite

jā, izklausās tipisks piemērs iz dzīves Zviedrijā

skaa

Dzeerveniite

kas ir tā baltā adrese?

Papildināts 28.05.2009 12:06:42:

jā, starp citu, varbūt kāda man var paskaidrot, ko nozīmē tas Byteskrav? sanāk tā kā dzīvokļa maiņa savā starpā? neesmu līdz šim izpratusi tā B burtiņa klātesamības būtību.

skaa

Nav ne jausmas, kas tas par zvēru. Man joprojām visus dokumentus vīrs aizpilda...

skaa

tas būtu ļoti jauki, ja kāds varētu pastāstīt sīkāk :)


Sveikas, tās kuras dzīvo Zviedrijā! gribēju zināt kādā veidā atradāt darbu zviedrijā? caur kādām aģentūrām vai draugiem?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12561763