Uzsākt dzīvi citur, ārzemēs?!

real dreamer

Slēdza real dreamer: "palasīšos citas, un varbūt takšu būs speciāls forums...Paldies tām,kas veltīja laiku manai interesei:)".

Sveikas! Nezināju, kur īsti šo tēmu iebīdīt, tāpēc rakstu šeit. Garās runās neizplūdīšu, situācija, laikam tipiska jo tipiska - darba abiem ar vīru LV vairs nav, man augstākā, viņam - pašlaik tiek iegūta augt.izglītība. Bērnu nav, sava mājokļa nav, nelielas kredītsaistības. Manī nav 100proc. pārliecības, ka šeit nevar nekādi atrast darbu. noteikti var, un izdzīvot var, bet, būdama mazohiste, skatos ziņas, un cerības, ka drīz LV dzīve ies uz augšu, zūd..lēnām, pamazām, bet arī man, diezgan lielai optimistei, zūd...

Tāpēc ir radusies doma braukt prom, nevis uz Īriju, bet kādu no dienvidu zemēm, piemēram, Itāliju. Tādēļ jautājums, (iespējams, kāda no jums vai jūsu paziņas tur dzīvo) - kādas ir iespējas iebraucējam uzsākt tur dzīvi? Ar normālām angļu un krievu valodas zināšanām, ar vēlmi iemācīties vietējo valodu un apgūt dzīvesveidu, ar drosmi nebaidīties no darba. Labprāt strādātu par skolotāju vai audzinātāju, bet saprotu, ka tas ir apgrūtinoši, jo man nav ne LV pedagoģiskās izglītības, ne vietējās valodas zināšanu.. Kuras ir tās jomas un darbi, kur vispār iebraucējus ņem strādāt? un cik lielas iespējas ir atrast dzīvesvietu?

Būšu pateicīga par ikvienu padomu un pieredzi, tam nav obligāti jāattiecas uz Itāliju.

Iespējas būs noteikti lielākas, ja aizbrauksi nevis tikai ar normālām angļu un krievu valodas zināšanām, ar vēlmi iemācīties vietējo valodu, bet jau ar kaut kādām zināšanām vietējā valodā. Nemāku teikt konkrēti par Itāliju, bet, piem., Spānijā ļoti maz cilvēku runā angliski, līdz ar to nekāda sakarīga komunikācija šajā valodā nesanāk.

Mainīja Monica, 12.03.2009 13:11:05

viņam - pašlaik tiek iegūta augt.izglītība

Nav žēl pamest iesākto? Varbūt tieši caur universitāti var tikt uz citu valsti? RTU, piemēram, daudzi studenti izmanto apmaiņas programmas, lai vairākus mēnešus studētu ārpus LV. Būtu iespēja sapazīties ar vietējiem, iegūt kādu darbu, atrast dzīves vietu, etc.

real dreamer
Tiešām - ja vīrs tev vēl studē, tad lai mēģina caur ERASMUS vai citu programmu dabūt stipendiju, lai gadu pastudētu kādā citā universitātē, bet tu vienkārši brauc līdzi un strādā. Arī vīrs varēs pa vakariem strādāt.

pashlaik esam ar 1 kaaju vaacijaa. viirs jau 2 meen prom straadaa, tagad kaartoju visas iespeejamaas izzinjas, tulkoju dokumentus , tas ir ljoti svariigi.12.04 lidoju ar beernu prom.

seskam seska daba

Utopija
Mēs arī domājam par Vāciju - vai vari pateikt ar ko sākāt, tas ir, vei meklējāt darbu Vācijā esot latvijā vai braucāt uz Vāciju un tur jau meklējāt darbu.

Ak jā - un vēl interesētu formalitātes - kādas atļaujas vajag, lai Vācijā iedotu darba atļauju.

Jau tagad saku paldies, ja atbildēsi!

Mieru, tikai mieru!

Karakums
atsuuti savu e pastu un manis noraadiito informaacijaa, tad iekopeeshu info, ko esmu savaakusi. Viiram darbs jau ir, man ar buus turpat, saakaam ar darba dabuushanu un "apostiishanos".

seskam seska daba

Utopija
Nosūtīju.

Ļoti gaidu informāciju.

Mieru, tikai mieru!
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
12590748