Deklareshanas Vaacijaa

IamAweasel

Slēdza IamAweasel.

Sveikas,

Tā nu esmu pieķērusies dokumentu tulkošanai un jautājums laikam būs Utopija jo esi tam izgājusi cauri. Par cik pirmo reizi kaut ko tādu daru, gribējās zināt, kā izskatās iztulkota ar notāra apstiprinājumu, laulības apliecība vai dzimšanas apliecība. Cik saprotu tas ir papīrs uz kura ir pārrakstīta visa info no tā dokumenta un galā stāv zvērināta notāra paraksts par dokumenta patiesumu, ja tā ir, vai tad man, piem., laulības apliecības orģināls obligāti ir jāiesniedz Ratshausaa, vai arī viņiem pietiek ar to tulkojumu? Seko arī nākamais jautājums, ar ko atšķirās notāra apstiprinājums no Apostila(tā laikam viņu sauca)?

Atvainojos, ja jautājumi šķitīs stulbi vnk., negribās liekus dokumentus pa pastu sūtīt šurpu turpu

shmurga
http://www.mfa.gov.lv/de/berlin/KonsularaInformacija/

es tev uzreiz linku metu, tur uzzvani un dabusi visas atbildes

loti laba un draudziga attieksme, es tur patstavigais klients jau

Papildināts 28.07.2009 08:41:39:

http://www.am.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/application/anketa-lv/

Papildināts 28.07.2009 08:42:09:

tas links veel par dokumentiem, kurus izprasi no latvijas esot vacijaa

Ludsaija zaschita ot zenschini eto zhadnostj

Primula

Liels paldies, cerams, ka tur latviski var sarunāties.

shmurga
nu , bet protamstaa tachu latvijas vestnieciba

Ludsaija zaschita ot zenschini eto zhadnostj

Laba diena Jūsmājās!

Ilgi te neesmu bijusi... palasījos, jo pārņēma nostaļģija... atceros kā ar puiku meklējām sarkanās bietes: tirgū viena biete 1 euro , nav sezona, tad atradām jau vārītas vakumā! Mani paziņas te kāri uz auksto zupu. Vārījām kartupeļus ar maltās gaļas mērci, mmmmm...! Šonedēļ rīkojam paziņu lokam Latviešu vakaru ar auksto zupu, kārtīgu latviešu kartupeli ar kotletēm un maizes zupu ar putukkrējumu. Ceru, ka izdosie.

Patiesībā esam te 3 ned. un viss pamazām virzās riktīgajā virzienā. Pašam tik vajag iet un prasīt un atbildes atradīsies uz visiem jautājumiem.

Utopija
Kur tu dzīvo, ja lido uz Minheni? Mēs esam pie Nirnbergas.

Saulainu dienu, meitenes!

Turieties un galvenais ziniet ko gribiet sasniegt un tad jau viss nokārtosies!

beebe

wartenberga, 60 km no minhenes uz deggendorfas pusi.

vienmeer ieklausies manii, niks ir maaniigs:)

Par cik te iestājies klusums, atkal atļaušos pajautāt šo to

Piektdien ieskatoties paskastītē, vīra kungs bija bišķi samulsis - atnākusi vēstule ar uzaicinājumu uz vēlēšanām un kaut kāds numurs a viņš tak knapi paspējis Vācijā piedeklarēties un jau vēlēt jāiet Droši vien tur jau tā sistēma atšķirās no LV, bet vai tas notiek tik vienkārši? Viņš pajautāja darba kolēģim (vācijas pilsonim) un šis teica, ka vēlēt var iet, ja ir DE pase, tapēc domāju vai tie iestādījumi nebūs kaut ko sajaukuši.

Jā, un vēl sirdsmieram - atsūtīja Steuer Identifikationsnummer, cik noprotu viņam nozīmē tāda pati, kā LV personas kodam?

shmurga

Nav nav tas numurs tas pats. Pati gaju kartot papirus bezdarbniekiem, baiga kaudze sanaca, aizsutija mani uz iestadi, kur palidzes visu sakartot pa plauktiniem. Siem jautaju, kam tad tas ID numurs vajadzigs, vini ta ari nevareja atbildet. Bet lai pieliekot vien savai papiru mapitei klat. Jo tapat jau vajag Sozial und rentenversicherungsnumuru. To ID numuru pieskir visiem, kas piedeklareti Vacija

shmurga

Vēlēt viņš noteikti var iet, bet tikai pašvaldības vēlēšanās, par savas pilsētas mēru var vēlēt arī, ja esi piereģistrējies pilsētā kā iedzīvotājs, pat bez DE pases.

Ziljuks
annaleah

Paldies

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
12637675