Deklareshanas Vaacijaa

IamAweasel

Slēdza IamAweasel.

bija man gods padzīvot kopā ar vāciešiem un austriešiem, pie tam ģimenes cilvēkiem. Viņu ēdienkarte sastāvēja no pelmeņiem, ( Maultaschen) un zupām, kur pa virsu peld grauzdēti maizes kubiciņi. Vai arī no pakām gatavotas mērces ar spagetti, Mocarella siers.

Kalinkas kerīru un citus latvju sirdij tīkamus produktus var atrast lielveikalos , skat. poļu ražojumus. Tikai labi jāpameklē. Piem.skābētos kāpostus burciņās u.c.

Es vēl te iestarpināšu par sev aktuālo - gribētu dzirdēt, kā ir gājis ar darba atļauju kārtošanu. Vai ir bijuši atteikumi? un uz kādām vakancēm var nemaz necerēt? un kādām gluži otrādi - var cerēt?

Es to penteri palasīju un gudrāka nepaliku. Piem. sezonas strādniekiem no konkrētām valsītm ( Ungārija,...) ir lielākas iespējas dabūt atļauju, jo viņiem kaut kāda vienošanās.

go girl

susuarrana

Primula
Es runāju nevis par ķieģelīti, bet par normālu maizi. :)

Labu - vai nu par mirušiem, vai ne par ko.

susuarrana

nu jaa ar miksto garozu nedabusi gan, tas gan

es tagad apsveru domu baltmaizes klaipu un rudzu maizi lidzi aizvest

Mainīja Primula, 19.03.2009 11:44:03

Ludsaija zaschita ot zenschini eto zhadnostj

Vai es pareizi esmu sapratusi? Mana aktuālā tēma-bērnu nauda Vācijā. Es tagad paņemu mazo, braucu uz DE, deklarējos un saņemu bērnu naudu, ja arī iepriekš nebiju Vācijai nevienu nodokli maksājusi?

shmurga
ja tu iesaac patstavigu dzivi vacija, tev tur 1001 papiru paprasis lidz izlems dabusi vai nee, nebus jau taa, ka atnaci un panemi

nu es pusgadu papirus vaacu

Ludsaija zaschita ot zenschini eto zhadnostj

shmurga
Peec manas saprashanas bernu naudu (Kindergeld) maksaa tiem arzemniekiem, kam ir pastaaviiga uztureeshanaas atljauja Vaacijaa un kas dziivo Vaacijaa.

Pilsonjiem no "jaunajaam" ES valstiim (ieskaitot LV) kas pievienojaas 2004.gadaa, lai sanjemtu atljauju pastaaviigi uztureeties jaabuut darbam un darba atljaujai. (Iznjemot, ja ir gimenes apvienoshanaas Vaacijaa.)

"Ebenso erhalten Staatsangehörige der Europäischen Union sowie des Europäischen Wirtschaftsraumes, für die allgemeine Freizügigkeit gilt, Kindergeld, wenn sie ihren Wohnsitz bzw. gewöhnlichen Aufenthalt in Deutschland haben. Andere in Deutschland wohnende Ausländer können Kindergeld erhalten, wenn sie eine gültige Niederlassungs- oder Aufenthaltserlaubnis besitzen. "

Primula
Aury

Paldies! Ar to it kā būtu skaidrs. Bet man ir 101 jautājums, jo vīrs pateiz atrodās Vācijā, darba meklējumos un mēs tā kā ar dēliņu arī taisījāmies uz DE, bet jautājumus rada tas, ka esmu stāvoklī un jāizlemj kurā valstī laist pasaulē bebuku, ja tas notiks Vācijā, kuras valst piedzimšanas pabalstu es varēšu saņemt un vai otrs bērniņš, dzimis Vācijā varēs bez sarežģītām procedūrām saņemt Kindergeld, ja vīrs vēl nebūs atradis darbu?

iisaak, maksaa tad ja Tu vaacijaa arii maksaa nodokljus, neviens neko nedaavina.

Papildināts 19.03.2009 17:13:05:

patreiz man ir ziinju papiiru vaakshana, trakaakais ir tas ka LV amatpersonas 90% vispaar nezina, kas ir taada un taada forma un ko vinjas sanjemshanai vajag, kashmars.

seskam seska daba

susuarrana
Ira normāla maize! Tādas apaļas rupjmaizes rikas, ko viņi, nez kāpēc, sauc par somu maizi (Finn Brot).

shmurga
shmurga

par esosho beernu sanjemsi beernu naudu , ja : iesniegsi E104 formu, iztulkotu, ja buusi atteikusies no LV pabalsta un ja kaads no gjimenes locekljiem buus vaacijaa regjisytreejies kaa nodoklju maksaataajs, vai ar darba atljauju vai pashnodarbinaataa statusaa. Ja jusm buus Vaacija spieraksts, ja buusiet regjistreejushies nodarb, dienestaa, ja buus atveerts konts vaacijas bankaa,tas taa iisumaa.

Papildināts 19.03.2009 17:24:59:

shmurga
un Tev jaatulko visi dakomneti, dzimshanas apl, lauliibas apl, izgl dokumenti vaacu valoda, not apstiprinaati.Iiisteniibaa tas ir ljoti sarezgjiits darbs.

seskam seska daba

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
12637675