Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve Īrijā ar mazu bērnu?

satiina

Mani interesē kāda ir pieredze māmiņām,ar maziem bērniem,pārceļoties uz dzīvi īrijā?Kā ar ārstiem un kā ar potēšanos?Cik zinu,ka tur bērnus sāk potēt tikai no 6.mēn vecuma.Kā atradāt bērnam ārstu,vai mūsu potēšanas pase tur der?

Kā ar pabalstiem un bērnu naudu?Vai ir iespējams tur saņemt bērnu naudu,ja atsakaties no Latvijas bērnu naudas(8Ls).Zinu,ka tāds variants ir iespējams,bet kā to nokārtot?

Mainīja satiina, 02.04.2009 20:31:41


Tev jāatsakās no bērnu naudas tepat Latvijā, bet, lai tu Īrijā saņemtu to naudu, paies ilgs laiks. Kā piemēru varu minēt savu māsu, kura pagājušajā gada janvārī atteicās no Latvijas naudas, bet laikam tikai nākammēnes saņems Īrijas naudu. Tikai nezinu, vai to vari kārtot tiklīdz tur sāksi dzīvot. Jābūt gatavai, ka nebūs viegli. Ceru, ka ar angļu valodas zināšanām tev viss kārtībā, jo nepietiks ar dažām standarta frāzēm, lai izietu cauri visām tām birokrātijas procedūrām.

Pabalsti tur ir visdažādākie, arī vientuļā vecāka pabalsts.

Ārstu pakalpojumi salīdzinoši dārgi.

Lai tev veicas!

satiina
saac ar to, ka tagad aizmirsti visu, ko rakstiiji pirmajaa rindkopaa.

Pirmaa gada poteeshana ir apmeeram taada pati kaa LV, bez maksas, pie gjimenes aarsta, peec tam liidz 6 gadu vecumam bija dazhas potes biki savaadaak laika zinjaa, bet mans gp (gjimenes aarsts) turpinaaja lielo beernu poteet saliidzinot ierakstus LV poshu kartee. Arstu labaak atrast peec atsauksmeem (mees paarvaacaamies 100 km no gp, bet taa pat paturam un braucam pie vinja, jo ir daudz vairaak plusu, kaa attaaluma miinusi), ja atsauksmju nav, tad vienkaarshi izveelies zoliidaako kantori tuvumaa savai dziivesvietai, ej iekshaa, saki, ka gribi gp un aizpildi anketu. Ja beernam vajadzees doku aarpus darba laika vai naktii, tad buus pashai jaaved (ieprieksh piesakot viziiti) pie dezhuuraarsta.

No beernu pabalsta LV vari atteikties jau izbraucot, Ire uz to jaapiesakaas 6 men laikaa, citaadi tu zaudeesi iespeeju taadu dabuut (ja piesakies 6 meen peec ierashanaas, tad tas var buut pietiekams iemesls, lai atteiktu). Bet, lai to sanjemtu Ire, vienam no vecaakiem tur ir jaastraadaa, citu variantu nav.

Paareejos pabalstus tagad var dabuut peec attieciigi nodziivota laika, uz bezdarbnieku var pretendeet peec nostraadaatiem 2 gadiem. Vareetu buut, ka FIS var dabuut uzreiz kaa saak straadaat (nu peec dazhaam nedeeljaam). Paareejo lasi www.welfare.ie.

Ja ieprieksheejo linku nevari izlasiit, tad tev ir minimaalas iespeejas dabuut darbu. Tagad pat iiri saakushi straadaat McDonaldos

Aptuveni viss man ir skaidrs!!!Paldies!


Ja vecaki vai viens no vecakiem strada tad nav problemu dabut berna pabalstu ari velak bet paiet loti liels laiks kamer vini izskata dokumentus.

Potes sakas no 2 men vecuma...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12784500