Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājumi/atbildes par zīdīšanu

Administrācija

Administrācija

Sveikas māmiņas un Cāļa apmeklētāji!

Jaunajām māmiņām parasti ir daudz jautājumu par zīdīšanu jau pirms dzemdībām, un to ir īpaši daudz, kad bērniņš piedzimis.

Mātes piens ir visveselīgākais uzturs mazulim - par to neviens nešaubās. Pasaules Veselības Organizācija iesaka zīdīt bērnu vismaz 1 gadu vai, ideālā gadījumā, barot bērnu tikai ar mātes pienu (bez papildus piebarošanas vai dzirdīšanas) līdz 6 mēnešu vecumam, un tad turpināt zīdīšanu vismaz līdz 2 gadu vecumam. Ar mātes pienu bērns no mammas saņem uzturvielas un arī antivielas pret slimībām, kā arī zīdīšana veicina stipras emocionālās saiknes izveidošanos starp bērnu un mammu.

Jūs esat uzsākusi barot savu bērniņu ar krūti, bet pirmajās dienās vai arī vēlāk kaut kas nesanāk kā iecerēts, Jūs šaubāties, ka darāt pareizi, vai arī Jums radušies ar zīdīšanu saistīti jautājumi, uz kuriem meklējat atbildes. Pat ja šie jautājumi Jums neliekas gana svarīgi lai atvērtu jaunu tēmu - laipni lūgti uzdot tos šeit.

Šajā tēmā mēs apspriedīsim dažādus jautājumus un problēmas, kas saistītas ar zīdīšanu - gan no mātes puses (sāpīgi, saplaisājuši, asiņojoši krūtsgali, neērtas barošanas pozas, par maz piena, miega trūkums, kā atgriezties darbā un turpināt zīdīt, laktostāzes, mastīti), gan arī no bērna puses (satvēriena koriģēšana, nepieņemšanās svarā).

Mēs - Sabiedrības Veselības aģentūras sertificētie zīdīšanas konsultanti - esam šeit, lai grūtnieces un jaunās māmiņas varētu saņemt atbildes uz saviem jautājumiem par zīdīšanu, uzklausīt padomus un arī saņemt praktisku palīdzību, ja tas nepieciešams. Lai barošana ar krūti Jums kļūst par patīkamu pārdzīvojumu!

Sveiki!!!

Nu re, laikam esmu pirmā tēmas atklājēja:) Un protams, ka ir problēmiņas un jautājumi! Es gan neesmu pavisam "svaiga māmiņa":) Manai meitenei jau 10. mēnesītis iet, bet jautājumi ir tik un tā!

Problēma tāda, ka mazā ļoti maz ēd papildus ēdienu (meita ir tīrs krūts bērns, kuru sāku papildus piebarot no 6 mēnešiem)! Kamēr man pašai piens bija gana, mani tas tik ļoti neuztrauca, bet pēdējā nedēļā mēs saslimām! No sākuma meitiņa ar augstu temperatūru divas dienas nodzīvoja un tad es - ar iesnu, kakla sāpju, temperatūras vīrusu, arī divas dienas pa gultu nodzīvoju. Tad nu šīs 4 dienas mazā arī krūti ļoti maz ēda - rezultātā mans pieniņš ir strauji sarucis un nu sāku satraukties! Mazā grib tikai manu pupu, bet man tad nav, ko piedāvāt! Nedaudz pasūc un prasa otru, kas tāpat fiksi ir tukš!

Tad nu mans jautājums būtu, ko darīt - vai labāk cīnīties, lai atkal atjaunojās mans piens, vai tomēr mēģināt vairāk piedāvāt kautko citu (tajā starpā arī mākslīgo piena maisījumu) un pamazām krūts barošanai mest mieru!Jāpiebilst, ka mazā nesaprot, kas ir pudele un arī ar to būtu jāpacīnās, kamēr iemācītu:)

Mani satrauc arī fakts, ka mazā tik ļoti ir piesastījusies tai krūtsbarošanai! Man tas problēmas pagaidām nesagādā, bet satraucos, par to, ka, jo mazā augs lielāka, jo grūtāk būs noņemama no krūts (un mans plāniņš bija barot līdz gada vecumam), lai varu atgriesties darbā! Zinu, ka mans tētis, kad bija mazs, gaidīja savu mammu no darba, lai paēstu un neko citu neēda, un bija tievs kā skaliņš! Man gluži tā negribētos!

Tā, laikam īsumā viss! Paldies jau iepriekš!

VinnijsRūks

Fifii
Domāju, ka ir vērts pacīnīties, lai piens atjaunojas, pie tam tai nevajadzētu būt nekādai cīņai - vienkārši biežāk piedāvā pupu, un piens pats atjaunosies. Ja jau zīdīšana nesagādā problēmas, kāpēc tās radīt? Pirkt maisījumu, pudeles, mācīt ēst no pudeles. Pat, ja esi nolēmusi zīdīt līdz gadam, tomēr vēl ir daži mēneši. Starp citu, ārsti neiesaka atšķirt no krūts vasaras karstajos mēnešos. Darbs nav problēma, jo vecāki bērni jau tāpat zīž daudz retāk, varbūt tikai uz nakti un no rīta.

Zinu, ka mans tētis, kad bija mazs, gaidīja savu mammu no darba, lai paēstu un neko citu neēda, un bija tievs kā skaliņš! Man gluži tā negribētos!
Bērni ir dažādi - nav teikts, ka jums būs tāpat. Lai radinātu ēst citu barību, vari mēģināt iziet no mājas uz kādām stundām un lai ēdienu piedāvā kāds cits.

Mainīja VinnijsRūks, 15.04.2009 15:08:36

Es arī domāju, ka ja bērns tik ilgi bija zīdīts, un pieniņa bija gana, tas mierīgi atjaunosies, vajag tikai 2-3 dienas ļaut meitiņai zīst cik viņa prasa.

Kāpēc jums pieniņa kļuva mazāk? Jums pašai bija augsta temteratūra, kad cilvēkam ir temp., organisms strauji zaudē sķīdrumu, mazāk paliek arī pieniņam. Jums vajag daudz dzert - kā jau vienmēr iesaka slīmības laikā un arī pēc tā kādu laiciņu, tas palīdzēs arī pieniņam atjaunoties. Pluss meitiņa pie krūts bija mazāk, tas arī ietekmēja.

Tagad viņa kādu nedēļu-divas var biežāk prasīties pie krūts, jo viņa atgūstas pēc slimības. Šajā periodā viņa var arī mazāk ēst piebarojumu. Bet tas pāries.

Veiksmi jums! Un paldies par pirmo jautājumu!

Martha

Gribu pajautāt, vai tas ir normāli, ka meitiņai ir 11,5 mēneši jau un viņa zīž krūti 4-5 x dienā un 2-3x naktī. Vai tas nav par biežu?

Vispār vai bērniņam pēc gada vecuma ir vēl nepieciešama zīdīšana, kādi ir argumenti par to? Man tā izskatās, ka pagaidām viņai pups vēl labi patīk . Bet visi tik prasa, kad tad taisos to zīdīšanu beigt . Dakterei aizmirsu pajautāt šomēnes...

Honesty and frankness can make you vulnerable. Be honest and frank anyway.

VinnijsRūks

Martha
Jā, tas ir normāli.

Par zīdīšanu pēc gada. Kā radies viedoklis, ka jābaro tieši līdz gadam? Tāpat, kā prasība barot pēc režīma utt. Kas tad mainās bērniņa gada dzimšanas dienā? Ne mātei pazūd piens, ne bērniņam pazūd vēlme zīst. Ja māte šajā laikā vēlas pārtraukt zīdīt, tad viņai nākas to darīt "vardarbīgi". Dabīgā veidā zīdīšana izbeidzas laikā starp 1,5 un 4 gadiem - gan no bērna puses, gan no mātes - bērns arvien retāk meklē krūti, kamēr aizmirst to pavisam, un vienlaikus mātei samazinās piena daudzums, līdz pazūd pavisam.

Vēl viens arguments par labu zīdīšanai pēc gada: neviens taču neapstrīd, ka bērnam pēc gada ir nepieciešams dzert pienu. Bet nez kāpēc tiek pieņemts, ka jādzer govs piens. Kāpēc? Kāpēc gan neturpināt dot bērniņam visveselīgāko pienu?

Martha

Domāju, ka visi interesējas tāpēc, ka drīz jums gadiņš un itkā bija pieņemts ka ap šo vecumu jāpārtrauc zīdīt. Vēl tās maisījumu reklāmas aktivizējās, ka pēc gada maisījums jeb vitaminizētais govs piens bērnam ir labāks. Būs jums gads un mēnesis, un šie jautājumi apklusīs.

No citu māmiņu, un arī no savas pieredzes varu pateikt, ka tieši ap gadiņu zīdīšanā nekas nemainās, 11 mēneši un gads un 1 mēnesis - viss notiek vienādi. Kaut-kas sāk mainīties ap gadiņu un 3 mēn, ap pusotru, kad bērnam sākas īstā interese par spēlēm, par grāmatām, tik daudz interesanta apkart ka pa dieu nav laika pupoties. Un arī bērnu vieglāk novērst pie citām nodarbēm, piedāvāt padzerties vai uzkost zīšanas vietā. Tiešām, tas izdodas daudz, daudz vieglāk nekā gadiņa vecumā.

Labdien!
Mazulītim ir 1 mēnesis. Tiek barots tikai ar krūti. Svarā pa pirmo mēnesi ir pienācis klāt +1400 gr

Kaut svarā pieņemas pietiekoši, tomēr gribētu zināt vai ir normāli, ja bērns krūti zīž no rīta 07.00 līdz 13.00 gandrīz nepārtraukti, dažreiz ar pārtraukumu, kas max ir 20-30 minūtes. Kad pielieku pie krūts tad pazīš un aimzieg, tiklīdz tiek noņemts tā atkal viss no jauna. Mēģināju iedot knupīti - neņem.

Puikam 4 ar pusi mēneši, visas dienas laikā ēd ik pa (nepārspīlējot) 2 stundām , naktīs ik pa 3 stundām, taču gadās, ka arī pārtraukums ir mazāks - tās pašas 2 vai 2,5 stundas. Svarā ņemas labi, jau būs 8 kg.

Jautājums - vai viņam nepietiek piens? Jūtas izsalcis, vai arī krūts ir mierinātajs? Knupi naktī nedodu, knupis palīdz tikai aizmigt, nakti mostoties uzreiz baroju. Vai arī tas normāli.

Martha

VinnijsRūks,
DiankaM
Paldies par atbildēm! Domāju, ka skatīsimies tiešām, kā meitiņa pati gribēs.

Honesty and frankness can make you vulnerable. Be honest and frank anyway.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12853973